Конкурс на проведення оцінки потреб, обмежень та можливостей первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД)

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


тренінг вебінар
Конкурс на проведення оцінки потреб, обмежень та можливостей первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД)

Благодійна організація «Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» оголошує конкурс на проведення оцінки потреб, обмежень та можливостей первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) в Україні  в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні», що фінансується  Урядом Швейцарської Конфедерації через Швейцарську агенцію з розвитку та співробітництва Міністерства закордонних справ Швейцарії (SDС)

 Благодійна організація «Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» (далі – «Організатор конкурсу») є провідною недержавною професійною організацією, яка у співпраці з державними партнерами та громадськими організаціями працює для  протидії та профілактики неінфекційних захворювань в Україні шляхом надання   технічної підтримки відповідних програм, що впроваджуються по всій території України.

 Інформація про проєкт, в рамках якого оголошено конкурс

Чотирирічний проєкт «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні», що має на меті зниження рівня захворюваності та смертності, спричинених неінфекційними захворюваннями (НІЗ), розпочався у листопаді 2020 року. Реалізація запланованих заходів відбувається у тісній співпраці з багатьма партнерами як на національному, так і на регіональному рівні, зокрема, у 5 пілотних областях України (Дніпропетровській, Львівській, Полтавській, Рівненській та Херсонській).
Проєкт впроваджує «Джі Еф Ей Консалтинг Груп ГмбХ» (GFA Consulting Group GmbH)», Німеччина, спільно з Університетськими клініками Женеви та українськими партнерами – БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та ТОВ «ВАН ХЕЛС», за фінансової підтримки Швейцарської Агенції з розвитку та співробітництва Міністерства закордонних справ Швейцарії.

Діяльність проєкту зосереджена на таких основних напрямках:

1) підготовка проєктів нормативно-правових актів, що сприятимуть профілактиці та контролю НІЗ;
2) посилення спроможності первинної ланки медичної допомоги надавати населенню якісні послуги з профілактики, ранньої діагностики, лікування та ведення НІЗ;
3) посилення потенціалу закладів охорони здоров’я, центрів контролю та профілактики хвороб, закладів загальної середньої освіти та громад у реалізації заходів, що мають на меті зменшити ризики НІЗ, змінити поведінку, покращити знання, ставлення та практики щодо НІЗ серед населення України.

Період надання послуг – серпень – грудень  2022 року.

Дослідження оцінки закладів первинної ланки надання медичної допомоги включає в себе наступний обсяг робіт:

  • Проведення опитування в рамках оцінки закладів ПМСД серед представників цільової аудиторії: керівників закладів ПМСД, медичних працівників, пацієнтів, мешканців громади (всього – 7 цільових аудиторій).
  • Вибірка: 1) орієнтовно 368 інтерв’ю у закладах первинної медико-санітарної допомоги (приблизно по 23 інтерв’ю в кожному із 16 закладів первинної медико-санітарної допомоги); 2) 160 інтерв’ю з мешканцями громад (по 10 інтерв’ю з мешканцями кожної з 16 громад).
  • Географія дослідження: 16 визначених громад Львівської, Рівненської, Полтавської, та Дніпропетровської областей.
  • Проведення тренінгу-інструктажу для регіональних дослідницьких команд Замовника, які будуть проводити інтерв’ю в закладах первинної медико-санітарної допомоги.
  • Інструктаж інтерв’юерів Виконавця та проведення 160 інтерв’ю з мешканцями громад за допомогою інтерв’юерів Виконавця.
  • Контроль за ходом дослідження, коректністю вводу даних.
  • Аналіз отриманих даних.

 Детальна інформація прописана з Технічному завданні.

  • досвід роботи в сфері проведення досліджень;
  • досвід збору, акумуляції та аналізу великого обсягу інформації;
  • досвід роботи із державними установами, закладами охорони здоров‘я та громадськими організаціями;
  • розгалужена мережа належним чином підготовлених інтерв’юерів по всій території України (за винятком територій, окупованих Російською Федерацією);
  • підтверджена система контролю якості;

 Як взяти участь у конкурсі:

будь ласка, надсилайте свою Технічну пропозицію, яка описує методологію для виконання завдання, резюме виконавця та портфоліо завдань, які виконувалися організацією або експертом  українською мовою на адресу[email protected] та [email protected]  28 серпня 2022  (до 23:59).

У назві повідомлення зазначте: «Конкурс: Оцінка потреб, обмежень та можливостей первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) в Україні»

Останній термін подання заявок:  28 серпня 2022 року (до 23:59).

Результати проведення конкурсу будуть оголошені 31 серпня 2022 року .

БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» працює відповідно до політики рівних можливостей, тому наймає на роботу кваліфікованих фахівців з різних секторів суспільства, незалежно від їх соціально-демографічних характеристик і індивідуальних переваг.

Технічне завдання

Вступ

Неінфекційні захворювання (НІЗ), які включають серцево-судинні захворювання (ССЗ), рак, діабет, хронічні респіраторні захворювання та стани психічного здоров’я) відповідають за 84% всіх смертей в Україні (2017)[1].  В рамках Швейцарської Програми Співробітництва (SDC) в Україні 2020 – 2030 року, SDC підтримує впровадження проєкту “Зменшення факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань в Україні”. Метою інвестицій SDC в охорону здоров’я є надання громадянам України більш рівного та стійкого доступу до якісних та доступних послуг первинної медико-санітарної допомоги з акцентом на профілактиці захворювань, зміцнення здоров’я  та промоції більш здорового способу життя. Цей проєкт забезпечить розвиток потенціалу на національному та регіональному рівнях у п’яти регіонах: Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Херсонській областях. Загальною метою проєкту є зменшення впливу факторів ризику на здоров’я людини, зниження захворюваність та смертність від НІЗ серед населення України.

Паралельно із заходами профілактики проєкт також займається посиленням потенціалу первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) як щодо профілактики, так і стосовно лікування НІЗ. Незважаючи на те, що проєкт не спрямований безпосередньо на онкологічні й хронічні респіраторні захворювання (ХРЗ), він опосередковано сприятиме профілактиці і лікуванню цих станів, орієнтуючись на загальні фактори ризику та посилюючи можливості ПМСД.

Ефективна система ПМСД має вирішальне значення для досягнення Цілей сталого розвитку та полегшення тягаря, пов’язаного з неінфекційними захворюваннями. Але все ще бракує структурованого підходу, сконцентрованого на контролі та лікуванні НІЗ на вищих рівнях, або вертикальних підходів. Існує значний розрив у знаннях/ реалізації НІЗ, враховуючи їх складні причини та хронічний характер. Наразі системи охорони здоров’я та ПМСД не пристосовані для задоволення більш широких потреб системи охорони здоров’я та інших потреб населення, яке вони обслуговують, для лікування та догляду осіб з НІЗ, і тому це є важливим елементом для їх посилення.

Ціль та завдання

Ціль – отримання інформації про послуги, що надаються на місцях, досвід отриманого й наданого лікування з точки зору пацієнтів, медичних працівників, що надають послуги, та представників закладів.

Ціль оцінки досягається шляхом реалізації наступних завдань:

  • вивчення точки зору користувачів послугами (наприклад, стосовно спілкування, безперервності допомоги, безпеки пацієнтів);
  • наявність обладнання у приміщеннях, наприклад, для діагностики;
  • доступ до лікарських засобів, доступність виписаних лікарських засобів, відповідність призначених лікарських засобів списку PEN (Пакет основних заходів для боротьби з неінфекційними захворюваннями );
  • сприйняття тренінгів з попереднього проєкту та рекомендації щодо їх оновлення;
  • організація догляду та лікування НІЗ; оцінка наявності й змісту навчальних матеріалів та процесів.

Обсяг роботи

Проведення дослідження оцінки закладів первинної ланки надання медичної допомоги, що включає:

  • Проведення опитування в рамках оцінки закладів ПМСД серед представників цільової аудиторії: керівників закладів ПМСД, медичних працівників, пацієнтів, мешканців громади (всього – 7 цільових аудиторій).
  • Вибірка: 1) орієнтовно 345 інтерв’ю у закладах первинної медико-санітарної допомоги (приблизно по 23 інтерв’ю в кожному із 15 закладів первинної медико-санітарної допомоги); 2) 150 інтерв’ю з мешканцями громад (по 10 інтерв’ю з мешканцями кожної з 15 громад).
  • Географія дослідження: 16 визначених громад Львівської, Рівненської, Полтавської, та Дніпропетровської областей.
  • Проведення тренінга-інструктажу для регіональних дослідницьких команд Замовника, які будуть проводити інтерв’ю в закладах первинної медико-санітарної допомоги.
  • Інструктаж інтерв’юерів Виконавця та проведення 150 інтерв’ю з мешканцями громад за допомогою інтерв’юерів Виконавця.
  • Контроль за ходом дослідження, коректністю вводу даних (дистанційний) у системі DataLine.
  • Аналіз отриманих даних.

Результатами наданих досліджень є вихідні дані згідно теми проведеного дослідження: аналітичний звіт у форматі Word та презентація з короткими результатами у форматі Powerpoint, які надаються українською мовою.

Будь ласка, надайте:

  1. Технічну пропозицію, яка описує методологію для виконання завдання.
  2. Резюме виконавця.
  3. Портфоліо завдань, які виконувалися організацією або експертом.

Будь ласка, надішліть документи до 28 серпня, 2022 на [email protected].

З приводу питань, можна звертатися до Владислава Збанацького, Координатора по роботі з первинною ланкою медичної допомоги, [email protected].


Останні публікації цього розділу:

Тренер/ка з розвитку лідерства та ефективної адвокації

Надання послуг перевезень

Пошук учасників на довгостроковий волонтерський проєкт в Італії

Конкурс на закупівлю посуду та кухонного приладдя для департаменту освіти адміністрації Індустріального району м. Харкова

Тендер на закупівлю технологічних контейнерів

Постачальник оренди автомобіля з водієм для виконання заходів