Конкурс «Інституційний розвиток аналітичних центрів»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Відродження - Vidrodžennia-Logos-Horizontal-16-01
Конкурс «Інституційний розвиток аналітичних центрів»

«Ініціативу з розвитку аналітичних центрів в Україні» впроваджує міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Метою Ініціативи є покращення якості та практик прийняття рішень органами влади через підвищення ролі та рівня довіри до аналітичних центрів.

Головними завданнями Ініціативи є:

  • підвищення ролі, публічності та рівня довіри до аналітичних центрів в процесі прийняття державних рішень;
  • підтримка створення інституційно стабільних аналітичних центрів, здатних продукувати якісні дослідження та рекомендації, які, в свою чергу, користуються попитом серед ключових стейкхолдерів.

Детальніше про завдання Ініціативи, підтримані організації та досягнуті результати можна прочитати тут.

До участі в конкурсі запрошуються неурядові позапартійні організації, які здійснюють дослідження, навчання з аналізу політик та / або адвокацію в одній або кількох сферах та взаємодіють з органами влади та місцевого самоврядування у розробці, впровадженні та оцінці публічної політики. Аналітичні центри політичних партій та рухів, державні дослідницькі інститути, індивідуальні консультанти не можуть бути учасниками цього конкурсу. Учасниками конкурсу не можуть бути організації, які отримували міні- або інституційні гранти від «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів» у 2014-2018 роках або інституційні гранти від Посольства Швеції протягом останніх десяти років.

Конкурс буде здійснюватися у 2 етапи:

1-й етап: відбір та оцінка організацій-аплікантів на предмет відповідності технічним критеріям та відбірковим критеріям Ініціативи. До 2-го етапу будуть запрошені лише організації, які відповідають умовам конкурсу та критеріям організаційного розвитку (див. Додаток 1). В межах даного етапу потрібно заповнити анкету учасника Ініціативи та надати підтверджуючі документи (перелік документів зазначено в анкеті учасника Ініціативи).

2-й етап: лише відібрані в межах 1-го етапу організації будуть запрошені до 2-го етапу Конкурсу. Для участі у конкурсі потрібно заповнити аплікаційну форму на отримання гранту, інструмент самооцінки рівня організаційного розвитку, пройти організаційний та фінансовий аудити. Рішення про підтримку / відхилення проектної пропозиції кожної з організацій-аплікантів приймає незалежна Конкурсна комісія. Рішення про підтримку чи відхилення проектної пропозиції буде базуватися на висновках про:

  • відповідність критеріям організаційного розвитку;
  • результати фінансового та інституційного аудитів;
  • кість проектної пропозиції та її відповідність потребам розвитку організації-апліканта;
  • аналіз бюджету проекту.

Конкурс «Інституційний розвиток аналітичних центрів» спрямований на підтримку розвитку організаційної спроможності, підвищення якості аналітичних матеріалів та / або посилення ефективності зовнішньої комунікації аналітичних центрів.

Учасники конкурсу мають відповідати таким критеріям:

  • Організація-аплікант є юридичною особою, зареєстрованою згідно із законодавством України як громадська організація, громадське об’єднання, благодійний фонд та має статус неприбуткової. Учасниками конкурсу не можуть бути політичні партії, релігійні організації, державні установи, приватні особи, організації, які отримували міні- або інституційні гранти від «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів» у 2014-2018 роках або інституційні гранти від Посольства Швеції протягом останніх десяти років.
  • Організація має затверджену місію та визначені напрямки діяльності.
  • Організація відповідає іншим відбірковим критеріям «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів» (Додаток 1).
  • Організація має досвід аналітичної роботи та може його підтвердити аналітичними публікаціями та виконаними проектами.
  • В організації ведеться фінансовий та бухгалтерський контроль. 
  • Наявність у дослідженнях ґендерного /недискримінаційного та екологічного компонентів буде додатковою перевагою при розгляді заявок.
  • Наявність напрямків діяльності організації-апліканта, які співпадають із тематичними пріоритетами Посольства Швеції в Україні, Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE) та Міжнародного фонду «Відродження» буде додатковою перевагою при розгляді заявок.

Термін реалізації грантів: 15 вересня 2019 – 15 жовтня 2020 року (14 місяців)

В межах конкурсу планується підтримати 4-5 організацій.

Розмір гранту: Максимальна сума гранту не може перевищувати 50 000 дол. США. Оптимальна сума гранту 45 000 дол. США.

Важливо!!! річний обсяг фінансування за грантом не має перевищувати 55% від річного бюджету організації за 2018 рік.

Просимо звернути увагу на витрати, які можуть бути профінансовані в межах інституційного гранту: 

  • Покриття заробітної платні основного персоналу організації (не більше 40%): керівника, заступника керівника, аналітика/-ів, бухгалтера, фінансового менеджера, менеджера з комунікації, спеціаліста з управління персоналом, спеціаліста з організаційного розвитку, спеціаліста із залучення фінансування. Просимо зауважити, що з усіма постійними працівниками організації має бути укладений трудовий договір відповідно до Кодексу законів про працю України мінімум на строк виконання інституційного гранту.
  • Професійні послуги (не більше 10%): перекладацькі, редакторські,  юридичні послуги, послуги з візуалізації та організаційного розвитку (наприклад: тренінги, розробка процедур, розробка фандрейзингового плану, посібника з управління персоналом, розробка / вдосконалення процедур з управління організацією). Аналітики організації, комунікаційні та проектні менеджери, бухгалтери, заступники керівника організації не можуть бути ФОПами.
  • Навчання  та членство в міжнародних організаціях (не більше 10%): участь у тренінгах та  конференціях, оплата курсів (курси з вивчення іноземних мов, аналізу даних тощо), логістичні витрати на проведення навчальних заходів (наприклад: оренда приміщення, витрати на кава-паузу), членські внески у міжнародних організаціях та участь в заходах / зборах цих міжнародних організацій.
  • Матеріально – технічне забезпечення (не більше 10%): придбання та оренда офісної техніки, витратні матеріали для офісної техніки, ремонт офісної техніки, оренда офісу, комунальні послуги, витратні матеріали на утримання офісу, витрати на комунікацію, канцелярські витрати.
  • Забезпечення виконання стратегії організації (не більше 19%): проведення досліджень, передбачених стратегією організації, peer review (зовнішнє рецензування), передплата баз даних та аналітичних видань.
  • Зовнішня комунікація (не більше 10%): розробка / вдосконалення / переклад сайту, витрати на хостинг та доменне ім’я сайту,  макетування та друк річного звіту, брендинг, моніторинг ЗМІ.
  • Банківські послуги (не більше 1%).

Зверніть увагу: перерозподіл фінансування між статтями можливий в межах 5% від бюджету проекту, окрім статей Оплата праці та Матеріально-технічне забезпечення.

Зверніть увагу! МФ «Відродження» фінансує наступну діяльність (не з коштів грантів):

  • щорічний фінансовий аудит;
  • розробку стратегічного плану діяльності;
  • організаційну оцінку незалежним зовнішнім експертом у 2020 році;
  • навчальну програму з підвищення рівня аналітичної, комунікаційної та організаційної спроможностей (відповідно до  навчальних потреб грантерів);
  • піврічне стажування щонайменше одного студента-стажера, відібраного в рамках відкритого конкурсу на базі організації (у першій половині 2020 року).
  • двотижневе стажування аналітика чи керівника організації на базі іноземного аналітичного центру.

Просимо заповнити і подати анкету ОРГАНІЗАЦІЇ – УЧАСНИКА 1-го етапу конкурсу (див. Додаток 2не пізніше 23.59 15 квітня 2019 року. Заявки, надіслані пізніше вказаного терміну, розглядатися не будуть.

ВАЖЛИВО!!! Повідомлення про результати відбору до 2-го етапу будуть надіслані організаціям-аплікантам окремим листом до 29-го квітня 2019 року.

Терміни участі у 2-му етапі:

  • Підготовка аплікаційних форм — до 15 травня 2019 року.
  • Фінансовий та змістовний аудит — до 24 травня 2019 року.
  • Оголошення результатів конкурсу — до 26 липня 2019 року.

Контактні особи від Ініціативи:

Софія Голота, менеджерка Ініціативи, [email protected]

Просимо звернути увагу:

  • Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.
  • Телефонні консультації щодо оформлення анкети не надаються. Запитання щодо участі у Конкурсі просимо надсилати електронною поштою на адресу [email protected] до 11 квітня 2019 року.
  • Рішення щодо підтримки або відхилення проектної пропозиції є остаточним і не підлягає перегляду.
  • Причини відмови у підтримці проектної пропозиції не повідомляються.

 

Джерело: МФ “Відродження”.


Останні публікації цього розділу:

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг

Тендерна пропозиція на надання послуг друку інформаційних бюлетенів

Тендерна пропозиція щодо надання автотранспортних послуг з соціальних перевезень, евакуації населення

Навчальна програма DreamStart для осіб з інвалідністю

Конкурс на закупівлю портативних акумуляторів (повербанків)