Фандрайзингова підтримка освітніх програм

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
sotand

Лого
Фандрайзингова підтримка освітніх програм

З метою розробки та відпрацювання системи залучення додаткових коштів на освітню профілактичну Програму, організація шукає експерта (або експертів) в галузі локального фандрейзінгу.

  1. Опис рамкових умов 

Україна має один з найвищих показників ВІЛ-інфекції в Європі, при чому  половина людей не знає про свій позитивний статус. Поширення інфекції тісно пов’язане із ризикованою сексуальною поведінкою, вживанням алкоголю й наркотиків та насиллям. У структурі шляхів передачі ВІЛ продовжує зростати статевий шлях інфікування (63,6%).

На сьогодні в Україні нараховується 5,5 тис. ВІЛ-інфікованих підлітків[1], і ця проблема не оминає «благополучних» родин. Уразливість молоді до ВІЛ/СНІДу та інших небезпечних явищ є результатом низького рівня знань про ризики для здоров’я, безпечну та відповідальну сексуальну поведінку, шляхи передачі ВІЛ та інших інфекцій, які передаються статевим шляхом, та засоби профілактики. Зокрема 40% опитаних учнів вважають, що заразитися ВІЛ можна через укус комара, кожен другий – при користуванні спільним посудом або туалетом, 33% думали, що дієвим засобом захисту від ВІЛ є щеплення.

У 2014 році Український фонд «Благополуччя дітей» розпочав проект щодо створення потужного інструменту профілактики ВІЛ та інших соціально-небезпечних явищ серед підлітків та молоді України. Таким інструментом стала навчальна «Програма «15» (адаптована до українських реалій міжнародна програма «Stepping Stone» (Alice Welbourn, 1995))

Українська версія «Програми «15» – це навчальний цикл для всієї родини (15 тематичних сесій для хлопців, дівчат, мам і тат окремо зі спільними зустрічами). Він дозволяє учасникам сформувати науково обґрунтовані знання, вміння та цінності, що допомагають відповідально ставитися до свого здоров’я, благополуччя та сформувати почуття особистої гідності, будувати безпечні міжособистісні й сексуальні взаємини, ухвалювати правильні рішення, а також усвідомлювати і захищати свої права протягом усього життя.

Від більшості профілактичних програм її відрізняє широке охоплення особистісно-значущих психологічних тем і значний позитивний вплив на дитячо-батьківські стосунки.

Один цикл зустрічей розрахований на 30 підлітків та їх батьків (близько 50 осіб загалом) та триває близько 3-х місяців.

За п’ять років впровадження Програми досягнуто наступних результатів: 

  1. Підготовлено 8 тренерських команд по впровадженню «Програми 15» із 7 областей України, які територіально охоплюють центральну, західну, східну частини України м. Черкаси, м. Луцьк, м. Запоріжжя, м. Сміла (черкаської обл.), м. Сарни (рівненської обл.), м. Бердичів (житомирської обл.), м. Чернівці.

Більшість команд (6) створено на базі громадських організацій, що забезпечує їм додаткову сталість і початковий адміністративний ресурс.

Організації, які впроваджують Програму можна умовно об’єднати у дві основні групи: ті, які надають послуги у сфері профілактики ВІЛ/СНІД та такі, які працюють у напрямку розвитку та збереження сімейних відносин. До складу тренерських команд входять представники громадських організацій (у тому числі ВІЛ-сервісних), навчальних закладів, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  1. Близько 2400 підлітків та членів їхніх родин, у тому числі сім’ї у важких життєвих обставинах, охоплені програмою.

Оцінка учасників власної зацікавленості Програмою досить висока:  93% дітей та 97% дорослих поставили 5 та 4 бали за 5-бальною шкалою.

  1. Програма відпрацьована з сім’ями різних категорій: групи ризику (сім’ї у складних життєвих обставинах), з родинами з різними формами сімейного виховання (прийомні родини; дитячі будинки сімейного типу; сім’ї опікунів), з різними соціальними особливостями (сім’ї вимушених переселенців; родини, діти яких навчаються у закритих навчальних закладах; сім’ї трудових мігрантів).
  2. Розроблено та запроваджено систему візуалізації та брендування «Програми «15».

Програма мас власне лого. Розроблені інформаційні та презентаційні матеріали. Працює сайт-візитівка Програми (https://program15.org.ua/).

  1. Програма отримала похвальні відгуки та рекомендації як з боку представників локальних громад, так і з боку державних установ та інституцій;

Три області включили «Програму 15» в свої регіональні та місцеві соціальні програми.

Програма рекомендована до друку та впровадження Вченими радами Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти (Протокол № 3 від 25.05.2017) та Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (Протокол №8 від 15.06.2017). 

З 2014 по 2019 рр. розвиток та впровадження «Програми «15» забезпечено системною фінансовою підтримкою Протестантської асоціації з співробітництва та розвитку – «Хліб для світу», Німеччина. З вересня 2019 року співробітництво продовжено ще на три роки. В той же час, політика донорської організації передбачає поступове перенесення фінансового забезпечення впровадження Програми на українських бенефіціарів (УФ «Благополуччя дітей»; проектні організації, громади тощо). Якщо в попередній фазі проекту власний внесок становив 10%, то в наступні три роки ми маємо залучити 35% вартості Програми.

Вартість одного циклу «Програми «15» становить 105 000 грн. Протягом проекту заплановано проведення 28 циклів занять. Для нашої організації це означає необхідність пошуку близько 1 млн. додаткових коштів на реалізацію Програми протягом 2020 – 2021 рр. 

З метою розробки та відпрацювання системи залучення додаткових коштів на зазначену Програму, наша організація шукає експерта (або експертів) в галузі фандрейзінгу. 

  1. Перелік очікуваних експертних послуг: 
  1. Проведення 3-х денного тренінгу з опанування існуючих дієвих практик / інструментів фандрейзингу та розробки кампаній по залученню коштів на освітню програму.

Передбачається, що тренінг допоможе згенерувати ідеї для збору коштів та оформити їх у вигляді кампаній, проектів тощо. Учасниками тренінгу стануть представники проектної команди УФ «Благополуччя дітей» та 7 проектних громад (24-28 осіб). Тренінг заплановано на листопад 2019 року.

Навчання фандрейзингу передбачає наступні теми: пошук потенційних джерел фінансування; обґрунтування потреби в коштах і узгодження з інтересами потенційних благодійників; формування, підтримка і розвиток зв’язків із фінансовими донорами; формування громадської думки на користь підтримки діяльності організації; вибір зручного інструменту фандрейзингу, який відповідає потребам та можливостям організації; розробка фандрейзингової акції чи кампанії; звітування за результатами фандрейзингу. 

  1. Зовнішня експертиза та професійна підтримка щодо запуску та впровадження кампаній.

Здійснення експертного супроводу передбачається у терміни січень – травень 2020 року (можливі зміни за домовленістю). Проектом передбачено 84 години роботи експерта. Можливі поїздки в локальні громади (організаційні витрати на поїздки компенсуються окремо).

В наслідок даної діяльності ми очікуємо тримати наступні результати:

  • розроблено та відпрацьовано низку кампаній по залученню коштів на «Програму «15». Кампанії мають бути довгостроковими або повторювальними задля залучення коштів протягом тривалого часу (досягнення сталості проекту).
  • протягом 2020 – 2021 рр. в рамках кампаній залучено не менше 1 000 000 грн. 
  1. Вимоги до експерта: 
  1. Сучасний практичний досвід у розробці і впровадженні локального фандрейзінгу (перевага буде надана спеціалістам з досвідом пошуку коштів на навчальні програми).
  2. Досвід проведення навчань з фандрейзінгу.
  3. Досвід консультування та експертної підтримки інших організацій.
  4. Знання та досвід використання різних інструментів залучення коштів.
  5. Знання специфіки роботи з різними джерелами фінансування (приватний та корпоративний фандрейзинг; робота з місцевими бюджетами; збір коштів на on-line платформах; збір коштів за кордоном тощо). 
  1. Зміст пропозиції 

Зацікавлені експерти мають подати лист-заявку, оформлену у довільній формі, а також додати до неї такі документи: 

  • резюме оцінювача, що містить інформацію про досвід, який стосується тематики технічного завдання (аплікант повинен надати достатню інформацію для демонстрації відповідності вимогам, викладеним у цьому технічному завданні).
  • інформація, що підтверджує досвід надання послуг з консультування по питаннях побудови стратегії фандрейзінгу українським неприбутковим організаціям.
  • фінансову пропозицію – повну оцінку витрат, в тому числі всі податки. У разі, якщо пропозицію надає незалежний експерт, він\вона має зазначити наявність реєстрації ФОП. 

У разі виникнення будь-яких питань, можна надсилати їх на електронну адресу Віталію Головатому, менеджеру проектів Фонду: [email protected]

Зацікавлені фахівці повинні надіслати документи у форматі .pdf не пізніше 18:00, 10 жовтня 2019 року на електронну адресу [email protected]. Після отримання заявки ми наді        шлемо вам підтвердження про отримання.

[1]Прес-конференція в УНІАН  «Створення нової реальності: як підлітки змінюють світ вже сьогодні»


Останні публікації цього розділу:

Відкритий тендер на закупівлю послуг нерегулярних пасажирських перевезень

ОПОРА шукає автора/ку сценаріїв для відеопродуктів

Тендер на закупівлю обладнання для вуличних ігрових та спортивних майданчиків

Послуги з доставки комплектів та зимового одягу

Тендер на визначення постійного постачальника послуг тиражування матеріаліву 2025 році

Тендер на визначення постійного постачальника послуг технічного забезпечення проведення заходів у 2025 році