ACREC оголошує набір на сертифікатну програму “Антикорупційні міждисциплінарні студії”
ЗАВЕРШЕНО
Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції /ACREC/ оголошує конкурс на участь у комплексній сертифікатній програмі
«Антикорупційні міждисциплінарні студії».
Програма здійснюється за підтримки «Open Society Foundations».
«Антикорупційні міждисциплінарні студії» – це освітня програма, присвячена комплексному вивченню корупції як соціально-правового явища та шляхів її запобігання. Для проведення лекцій запрошені теоретики та практики у сфері протидії корупції з України, Нідерландів та Німеччини. Програма буде корисною для представників антикорупційних органів, активістів громадського сектору, помічників народних депутатів, працівників органів влади , журналістів, викладачів, які бажають підвищити кваліфікацію у даній сфері, юристів приватних компаній, а також студентів.
Програма складається з обов’язкових та вибіркових практично-орієнтованих навчальних курсів.
Обов’язкові дисципліни:
- Корупція, державна політика та суспільство (І семестр). У ході курсу будуть окреслені причини та передумови корупції, розкриті поняття «побутової» та «топ-корупції», висвітлені особливості корупції у публічній та приватній сферах, охарактеризована специфіка корупції у різних сферах. Слухачі ознайомляться з теоретичними підходами щодо протидії корупції.
- Правові засади та інституційні механізми запобігання корупції (І семестр). У межах курсу студенти отримають знання та практичні навички щодо системи та функцій правоохоронних органів, що виконують функції протидії корупції. Будуть висвітлені питання співвідношення понять: «корупція», «корупційне правопорушення», «конфлікт інтересів», «інші пов’язані з корупцією правопорушення». Також будуть розглянуті питання відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.
- Методологія проведення досліджень в сфері протидії корупції (ІІ семестр). Метою курсу є навчити слухачів готувати якісні міждисциплінарні дослідження та аналітику в сфері протидії корупції з використанням теорій та методів дослідження корупції. Слухачі дізнаються про сильні сторони та обмеження теоретичних підходів та методів, будуть вчитися працювати з науковою літературою та розробляти дослідницький дизайн. Фінальним завданням курсу є проведення власного дослідження.
- Пошук та контент-аналіз інформації у відкритих та закритих базах даних (ІІ семестр). Під час курсу студенти отримають практичні навички щодо інструментів пошуку, збору, обробки та використання інформації у державних реєстрах з метою виявлення корупційних діянь.
Вибіркові дисципліни:
- Розслідування корупційних правопорушень (І семестр). Курс буде присвячено висвітленню особливостей збору доказів та стандартів доказування в кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів, латентного характеру корупційних злочинів, а також головних завдань розслідування.
- Антикорупційний комплаєнс (І семестр). Слухачі курсу вивчатимуть вимоги та обмеження антикорупційного законодавства. Курс буде викладатися у формі лекцій-дискусій та тренінгів щодо розробки антикорупційних політик та кодексів етики компаній в різних сферах бізнесу. Форма підсумкового контролю: проект антикорупційної політики.
Для отримання сертифікату необхідно:
- Прослухати 4 обов’язкові та 1 вибірковий курс;
- Відвідати не менше 80 % занять;
- Виконати завдання, передбачені у межах курсів.
Початок програми: 13 вересня 2018 р.
Тривалість програми: два семестра (І семестр – з 13 вересня 2018 р., ІІ семестр – з 17 січня 2019 р.).
Мова проведення: українська/англійська.
Місце проведення: Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київ.
Графік занять: четвер, п’ятниця о 18.00 – 20.50. У випадку зайнятості лектора заняття можуть відбуватися у суботу о 9.30 – 12.20.
Вартість навчання: програма є безкоштовною для 30 слухачів, відібраних за результатами конкурсу.
Вимоги до кандидатів:
- Вільне володіння англійською мовою. Двомовний курс (англійська, українська) передбачає знання мови на рівні В2.
- Ступінь бакалавра/магістра.
Для участі у конкурсі необхідно до 23.00 5 вересня заповнити аплікаційну форму, а також на [email protected] надіслати:
- Резюме;
- Копію диплома і додатку до диплома;
- Сертифікат про знання іноземної мови (у разі наявності);
- Рекомендаційний лист;
- Мотиваційний лист (300-500 слів) або відео тривалістю до 3 хв. у форматі MPEG-4. У разі необхідності з кандидатом може бути проведена співбесіда.
Результати конкурсного відбору будуть повідомлені кандидатам до 11 вересня 2018 р.
Сертифікатна освітня програма – це спільний проект Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Міждисциплінарного науково-освітнього Центру протидії корупції в Україні, що реалізується за підтримки Open Society Foundations.