Навчальна програма з документалістики – Відеоакадемія документального серіалу DOCemotion

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Prostir.Ua

55
Навчальна програма з документалістики – Відеоакадемія документального серіалу DOCemotion

Школа журналістики Українського католицького університету оголошує набір на навчальну програму з документалістики – Відеоакадемію документального серіалу DOCemotion, що відбудеться у квітні-травні 2016 року. Учасники проекту навчатимуться мистецтва документалістики у фахівців із України, Британії, Польщі та Данії, а потім вирушать знімати документальний серіал «Декомунізація.UA». Відеоакадемія організована за підтримки проекту mymedia.org.ua.

 

Навесні 2015 року Верховна Рада України ухвалила пакет законів про декомунізацію. Назви, що увічнюють діячів радянського режиму, повинні зникнути з мапи, комуністичні пам’ятники та символи – з вулиць і площ, а архіви каральних органів радянської доби розсекретять. Ентузіасти називають декомунізацію відновленням історичної пам’яті та справедливості, критики – переписуванням історії та полюванням на відьом. Погана обізнаність суспільства із суттю декомунізаційних законів та спекуляції політиків породжують масу міфів і страхів. Скільки коштуватиме українцю зміна таблички на його будинку? Хто має вирішувати, як зватимуться Дніпродзержинськ і Кіровоград? На чию честь назвати колишні вулиці Леніна й Будьонного?  Кому вирішувати, хто з історичних діячів герой, а хто лиходій? Де закінчується агітпроп і починається соціалістичне мистецтво? Піонерська краватка – символ режиму чи щасливих юних років? Якщо переосмислення радянської спадщини не на часі зараз, то коли? І чи буде колись? Що нам робити з нашим минулим, щоб воно не зникло з пам’яті, але не заважало нам рухатись у майбутнє? На всі ці запитання ми спробуємо знайти відповіді в нашому документальному серіалі.

Для участі у Відеоакадемії на електронну адресу [email protected] потрібно вислати:

✓ розширену самопрезентацію (крім резюме, обов’язково вкажіть декілька відеоробіт та їхніх авторів, які для вас є орієнтиром чи прикладом у документалістиці)

✓ посилання на власні відео- та фотороботи (стисло проаналізуйте їхні переваги та недоліки; якщо робота колективна, зазначте свою роль у її створенні)

синопсис однієї серії  (до 4 000 знаків), в якому слід детально викласти пріоритетну ідею та ключові епізоди її втілення; запропонувати ситуації, в яких розкриваються головні герої; подати основні сюжетні повороти, протиріччя, способи побудови конфлікту; визначити зав’язку і кульмінацію серії (драматичну побудову); запропонувати локації знімання.

Заявки приймаються до 20 лютого 2016 року.  Списки учасників проекту будуть опубліковані на сайті Школи журналістики УКУ (journalism.ucu.edu.ua) та фейсбук-сторінці магістерської програми з журналістики (www.facebook.com/journalistyka) до кінця лютого 2016 року.

Заявки можуть подавати студенти 4-5 курсів будь-яких спеціальностей (із досвідом знімання відео і навиками монтажу) та молоді документалісти/відеографи із усієї України, що цікавляться документалістикою і комфортно почуваються в колективі. Автори 25 найпереконливіших заявок будуть відібрані організаторами для участі в проекті.

Ми оплатимо учасникам проїзд, харчування та проживання у Львові під час навчальних майстер-класів (20-23 квітня), а також відрядження на локацію (16-18 травня), де вони зніматимуть матеріал для пенталогії Декомунізація.UA.

Готуватись і працювати над документальним серіалом учасникам допоможуть досвідчені українські та іноземні тренери.

 Що чекає на учасників:

✓ покрокова робота над ідеями;

✓ постійний контакт з тренером;

✓ багато практики і корисної теорії;

✓ створення власного документального продукту.

 Формат: 5 + 5 (5 груп по 5 учасників, кожна з яких працює над однією серією документального серіалу тривалістю 10-12 хвилин).

 Завдання: за принципом «універсального документаліста» спробувати себе в межах знімальної групи як сценарист – режисер – оператор – монтажер – продюсер.

Результат: п’ятисерійний документальний фільм.

 Важливо! Для участі у воркшопах під час навчальних майстер-класів у Львові потрібно мати власне відеообладнання – камеру або фотоапарат із режимом відео, телефон з можливістю знімання відео у високій якості, а також персональний комп’ютер.

 Відеоакадемія дасть вам можливість опанувати мову кіно, розповідаючи історію кадрами в жанрі документального серіалу.

 Якщо у вас є запитання, пишіть на [email protected].


Останні публікації цього розділу:

Відкритий тендер на закупівлю послуг нерегулярних пасажирських перевезень

ОПОРА шукає автора/ку сценаріїв для відеопродуктів

Тендер на закупівлю обладнання для вуличних ігрових та спортивних майданчиків

Послуги з доставки комплектів та зимового одягу

Тендер на визначення постійного постачальника послуг тиражування матеріаліву 2025 році

Тендер на визначення постійного постачальника послуг технічного забезпечення проведення заходів у 2025 році