“За що Ви вдячні 2016-му?” – запитали ми в представників/ць третього сектору

Дорогі колеги, команда Громадського Простору щиро вітає Вас з прийдешнім 2017 роком! Ми щиро сподіваємось, що на нашому спільному горизонті нарешті завидніється бажаний мир та спокій... Зичимо ...

снгіг2

Громадський Простір

Дорогі колеги, команда Громадського Простору щиро вітає Вас з прийдешнім 2017 роком! Ми щиро сподіваємось, що на нашому спільному горизонті нарешті завидніється бажаний мир та спокій… Зичимо розвитку, добра, цікавезних та дієвих  проектів, які виштовхуватимуть нашу країну на якісно новий рівень! А тим часом – ми разом із громадськими діяч(к)ами – згадуємо те в “старому” 2016-му, що варте подяки…

Громадський Простір: 

Отже, ми дякуємо 2016-му за синергію з Вами – з активними, розумними читач(к)ами та дописувач(к)ами, усіма, хто підтримав нашу роботу, дієвими прихильниками/волонтерками, з героями/їнями наших матеріалів, носіями змін, які щодня творять наш громадський простір. Ми вдячні 2016му за вир подій та починів в громадському секторі, який нам справді втішно віддзеркалювати щодня на Порталі, окремо фокусувати в авторських матеріалах (понад 500 публікацій), акумулювати в новій Базі Знань НУО, а ще – радісно спостерігати, що коло Просторян постійно росте: нових 3500 зареєстрованих користувачів,число унікальних читачів Порталу подвоєно – за 2016 рік. ДЯКУЄМО!

кайма

Марина Говорухіна, членкиня правління Центру інформації про права людини:

Марина Говорухіна

Ти знаєш, зараз у мережі ходить жарт “Яке твоє найбільше досягнення у 2016? – Я вижив”. Для мене цей рік був непростим, але нарешті я зрозуміла точки дотику бізнесу та громадських організацій. І буду це застосовувати в 2017-му. Більше того, я переконалась, що бізнес іноді чесніший, ніж деякі НУО. І це чудовий урок. Також я познайомилась з чудовими людьми в Школі політичних студій.
Ну і додала до своїх скілів брендинг.

Роман Кабачій, експерт і журналіст ІМІ:

КабачійГО «Інститут масової інформації» (ІМІ) за цей рік продовжив свій похід в регіони, ми намагаємося долати києвоцентризм, який склався в медіасередовищі. Робимо це з допомогою двох напрямків роботи: через ознайомлення з медіаситуацією в регіонах з допомогою статей представників ІМІ в областях (вони друкують у себе в місцевому ЗМІ, а потім ми переставляємо текст на сайті ІМІ); по-друге, ІМІ провів цілу низку медіавечірок в областях і крупних містах як, приміром, Кривий Ріг, які покликані звести докупи основні проблеми, які склалися, і намітити напрямки їх подолання. Також ці медіавечірки були покликані звести разом активістів і журналістів і навчити їх якнайбільш ефективно співпрацювати.

За цей рік ІМІ видав вісім посібників для журналістів (по журналістських професійних та етичних стандартах, по фізичній безпеці для тих, хто їздить в зону АТО), для працівників прес-служб (авторка Зоя Казанжі, колишня прес-секретар глави Одеської ОДА), для членів ГО з приводу їх комунікаційних ініціатив (авторка Ярина Ясиневич). Також ІМІ постійно проводить тренінги – не лише з приводу журналістських стандартів (а як виявляється, у середовищі регіональних журналістів на 20 осіб може бути лише 3-4 із базовою освітою), але й з цифрової та фізичної безпеки (останні проводяться 4 дні за американською методикою, з теоретичною та практичною частинами на базі полігонів). Про себе особисто можу сказати, що цього року вийшов на новий рівень як тренер (в тому числі, завдяки тижневому тренінгу для тренерів від «Дойче велле»), і можу довше і успішніше утримувати аудиторію. Також частіше став коментувати медіаситуацію та теж польсько-українські стосунки на радіо та ТБ.

кайма

Артем Ключніков, Ph. D., директор Аналітичного центру дослідження та розвитку лідерства:

Артем Ключніков

Напевно, найбільше досягнення цього року для Аналітичного центра – це те, що він почав своє існування. Ми зареєстрували організацію у червні-липні цього року, отже нам зараз ще тільки півроку. Невеличкий досвід ще. Наступним важливим досягненням вважаю те, що ми розробили програму підготовки лідерів, вже відбувся один семінар у Академії державного управління, зараз працюємо з декількома власниками бізнесу – проводимо дискусії з лідерства. Отже, це тільки початок роботи.

Світлана Дубина, голова правління Інформаційно-просвітницького центру «ВІСЬ» (м. Вінниця): 

Світлана Дубина

Найвагоміше досягнення 2016 року – проекти , які закцентовано на економічну підтримку людей, які вимушено переселились до Вінницької області – то важливо, бо не лише слова, навчання, правда корисне, але є вже змога дати підтримку на стартапи, розвиток бізнесу, створення робочих місць… бо важко говорити з людьми про права та гідність, якщо їм нема за що жити хоча б на рівні достойного виживання. Вдячні грантодавцям за довіру. Величезна радість і наснаження познайомитись і працювати у Вінниці з жінками зі Сходу України та Криму спільно з подолянками, ця співпраця стала результативною, відбувається наше взаємодоповнення, співзвуччя, мова дійсно про порозуміння… багато активностей було цьогоріч з дітками, класно, що в проекті, де жінки навчаються, мають консультації, працює дитяча група, то важливо для підсилення можливостей жінок. Радував і соціальний гендерний театр своєю креативністю і своєчасністю. Команда організації навчалась і вдосконалювалась… рік 2016 немарний… багатий на нові знайомства та збереження сталих партнерств.

кайма

Олександр Заєць, голова правління Інституту релігійної свободи:

Заєць

Інститут релігійної свободи цього року, як і зазвичай, працював у різних напрямках. Серед виру багатьох подій варто пригадати такі наявні здобутки: – Рішення Конституційного Суду України # 6-рп/2016 від 08.09.2016 року щодо мирних зібрань. Це прорив не лише в контексті публічних заходів релігійного характеру, але й для усієї громадськості; – розробка, узгодження та прийняття парламентом Закону # 1667-VIII від 06.10.2016 року про уточнення норм Податкового кодексу України щодо вимог до неприбуткових організацій, а також розробка інших законопроектів у сфері релiгiйної свободи; – сприяння міжконфесійному діалогу, порозумінню та співпраці конфесій, зокрема у форматі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка нещодавно відзначила 20-літній ювілей своєї діяльності; – захист і відновлення прав віруючих на тимчасово окупованих територіях України (Крим і Донбас) шляхом міжнародної діяльності ІРС. Підсумовуючи, можна сказати, що 2016 рік був насичений різного роду викликами і подіями, тому чимало правозахисної роботи ще попереду.

Олександра Скиба, заступниця голови ВГО “Інститут Республіка”:

Інститут Республіка

Від імені Інституту Республіка хотіла б подякувати, в першу чергу, громадянам України за їх активну участь у реформі місцевого самоврядування. Понад 30 тисяч мешканців сіл, малих та великих міст взяли участь у обговоренні реформи, її впровадженні у своїх громадах в рамках діяльності нашої організації, а 5 громад прийняли рішення про утворення ОТГ. Наші координатори та активісти впровадили ряд важливих інструментів участі для громадян – бюджет участі у Жмеринці, Ужгороді, Тернополі, удосконалення та впровадження громадських слухань у Вінниці та в Обознівці на Кіровоградщині, утвердження “малої конституції” – статуту у м. Зіньків на Полтавщині….

Від себе я б хотіла подякувати 2016 року усім партнерам, з якими ми втілювали зміни в самоврядуванні, і підвищували етичі стандарти рад. Окремо 2016 року вдячна за успішний розвиток команди Інституту “Республіка”. Ми стали більш потужними як на рівні Києва, так і розвили мережу з 18 до 24 координаторів по Україні. Я щиро вдячна нашій команді, що в ній немає місця байдужості, що в Інституті відповідальні, активні та завзяті активісти, з якими можна розвивати та змінювати людей та країну в цілому!

кайма

Вікторія Солоніцина, співзасновниця Центру АХАЛАР (м.Чернігів):

Солоніцина

2016 рік запам’ятається мені тим, що АХАЛАРу вдалося організувати АHALAR-fest: “Сила досвіду громади” – наймасштабнішу зустріч лідерів громад, випускників наших програм за останні шість років та видати для них книжку-підручник “Дао активності”. Крім того, ми продовжували підтримувати незалежних журналістів, які інформують українців про події в Криму та жителів Криму про головні зміни в Україні. Але найголовніше, що організації вже виповнилося 22 роки й команда зрозуміла, що знову настав час змін – в діяльності, напрямках та методах. Тому ми зараз в процесі стратегічного планування, від якого багато чого очікуємо. Але відомо одне, що незмінними пріоритетами зостануться – неформальна освіта та демократичні трансформації в нашій країні.

Ігор Савчак, керівник Центру культурного менеджменту (м. Львів):

Савчак

Найбільшим досягненням цього року вважаємо початок дворічного проекту «Містки громадської активності», який реалізовуємо у партнерстві з Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро), Українською бібліотечною асоціацією (Київ) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США). Метою цього проекту є впровадження нових, а також підтримка вже існуючих активних громадських ініціатив з особливим акцентом на невеликих містах, які виявилися найбільш уразливими в сучасних українських умовах. Одним із компонентів проекту «Містки громадської активності» є Програма національних обмінів. З початку проекту було надано більше 130 міні-грантів на реалізацію проектів-візитів. А участь в обмінах взяли понад 300 активних громадян.

кайма

Ірина Романенко, виконавча директорка БФ ІСЕРР:

Н.Шкурка-та-І.Романенко-21

Цікаво і корисно підводити підсумки за рік, що минає. Озираючись назад, розуміємо, що це був класичний рік і нічим особливим не відрізнявся. Проте, коли починаєш аналізувати, розумієш, що рік був сповнений яскравими подіями, досягненнями та був багатим на випробування, які ми гідно долали, і які допомогли нам зрозуміти, що ми стали сильнішими. Нам приємно згадати, що саме у 2016 році команда ІСЕРР реалізувала менторський проект з розвитку молодіжного підприємництва. Результат – листи подяки від учасників проекту, в яких вони зазначили, що ми допомогли їм знайти шлях реалізації проектів.

Саме у 2016 році ІСЕРР започаткував в Україні конкурс з розвитку молодіжного підприємництва для підлітків Diamond Challenge for High School Entrepreneurs. Рік, що минає, подарував нам багато нових знайомств, які у Новому 2017 році об’єднають нас для досягнення нових звершень та перемог! Тому, старий рік ми проводжаємо із задоволенням від звершеного, а новий зустрічаємо з надією на краще.

Від щирого серця бажаю Вам, щоб 2017 рік  був багатий на професійні досягнення, успіхи і перемоги, а кожен день дарував  натхнення на нові відкриття й звершення! Щасливого Нового року! Світлого Різдва!

кайма

Павло Остапенко, голова ГО “Товариство дослідників України”:

Павло1

Третій рік існування нашої організації став дуже насиченим на події. З минулого року, в Товаристві ми почали формувати потужну групу експертів для підтримки реформ в Україні. Сферами нашого інтересу є реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади, електронного врядування та відкритих даних, адміністративних послуг, декомунізації. Експерти-члени нашого Товариства вже рік є представниками Ради реформ у Київській області. Зараз також йдуть перемови про включення наших представників ще до декількох громадських рад в органах виконавчої влади, склад яких переформатовують. Підтримка реформ у нашій державі з боку нашого Товариства проходить не тільки у форматі участі наших членів у різноманітних заходах, які присвячені даній тематиці. Ми власним коштом та за підтримки наших партнерів, вже у 2016 році, організували та провели більше 10 різноманітних заходів для усіх зацікавлених сторін на усіх рівнях: від великих науково-практичних конференцій у Києві (для експертного середовища, викладачів, студентів), до виїзних семінарів-тренінгів (для органів місцевого самоврядування у різних областях України).

Традиційно ми проводимо чимало заходів і для підтримки молодих науковців нашої країни. Цього року ми організували та провели три школи-семінари «Проблем розвитку регіонів України» для студентів та викладачів вузів Києва, Львова, Закарпаття. Знаковим також стало підписання договору співпраці у сфері підтримки молодих вчених та їх працевлаштування із Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

Не забуваємо ми і про юних дослідників. Цього року разом із нашим партнером Хмельницьким спелеоклубом «Атлантида», ми провели дитячий науково-дослідницький конкурс «Що я знаю про печери?». Наступного року – це вже буде конкурс для юних дослідників, який буде проводитись на постійній основі. Щодо планів на 2017 рік – то їх дуже багато! На наступний рік ми запланували ще більшу кількість різноманітних заходів у шести регіонах нашої країни. Всі вони направлені на підтримку молодих вчених нашої країни та підтримку реформ. То ж підписуйтесь на нашу Facebook-сторінку та слідкуйте за анонсами наших подій!

кайма

Микола Яцков, заступник голови Карпатського агентства прав людини «Вестед», юрист Інституту “Республіка” (м. Ужгород):

Яцков Микола

В 2016 році міська влада і люди перейшли від конфронтації до діалогу та партнерства. Проводяться спільні заходи, плануються проекти, тощо. З’явились нові інструменти участі – електронні петиції та громадський бюджет. Вдалося залучити 55 тис. дол. США інвестицій у модернізацію кухонь мережі дитячих садочків міста, відкрили гончарну майстерню. Рік цікавий, з досить несподіваними ефектами.

кайма

Маріанна Онуфрик, експертка з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень, керівниця суспільних програм:

Онуфрик

2016-ий став для мене роком, перш за все, усвідомлення масштабів кризи соціальної сфери. Дуже цінною і важливою була участь у підготовці Стратегії деінституціалізації догляду дитини в Україні, яка найближчим часом буде затверджена Президентом України, а також початок інформаційного проекту «Україна без інтернатів», ключовим завданням якого є налагодження ефективної комунікації між усіма учасниками реформи — державними органами, батьками та суспільством в цілому. Крім того, було багато плідних засідань на громадських радах і робочих групах при Міністерстві соціальної політики, Пенсійному фонді, в Реанімаційному пакеті реформ тощо. Були також десятки коментарів, статей, блогів, інтерв᾿ю тощо у медіа, найбільше з питань пенсійної реформи, субсидій і пільг, прородинної політики… Сприймаю 2016 рік швидше як нульовий, підготовчий етап для старту справжніх реформ у соціальній сфері.

Для Інституту суспільно-економічних досліджень 2016 рік став роком просування і початком реалізації Політики економічного прагматизму, що передбачає перехід на експортоорієнтовану і високотехнологічну модель економіки. Зокрема, у бюджетну ніч прийнято закон про експортно-кредитне агентство – один з інститутів розвитку, що діє практично у кожній економічно сильній державі. У цьому році ІСЕД приділяв також багато уваги адвокації прагматичної бюджетної політики: презентовано аналітичне дослідження «Бюджетна політика: прагматичні підходи до стратегічних рішень», проведено серію круглих столів, опубліковано статті і аналітичні матеріали, у тому числі відео контент. Вважаємо, що ІСЕД успішно долучився до того, що вперше за кілька років Уряд своєчасно подав до Верховної Ради проекти і Основних напрямів бюджетної політики, і самого Державного бюджету. Наступного року продовжимо працювати над цією тематикою і будемо домагатися реалізації інших ідей, представлених у дослідженнях, серед яких середньострокове бюджетне планування, формування бачення сучасної експортної політики, вироблення стратегії реформування фінансової системи України тощо.

Лев Абрамов, президент Інституту соціокультурного менеджменту (м. Кропивницький):

Лев Абрамов

2016 рік для Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) став роком змін, де в межах наших освітніх програм, зокрема, «Школа громадської участі», ми змінювали людей, а люди, які у нас навчалися, – змінювали громади.

Це повною мірою відповідає довгостроковій стратегії нашої організації, що спрямована на активізацію громад в невеличких населених пунктах, районних центрах та селах. При цьому, як завжди, ми використовували як технологію – соціальну анімацію, як інструмент – Центри місцевої активності на базі закладів культури.

Мета, яка рухала нами протягом року – розвиток громад, який ми оцінюємо через розвиток соціального капіталу, що вимірюється рівнем довіри між людьми. З приємних результатів нашої діяльності можна визначити те, що індекс бібліографічних цитувань  наших видань за даними «Google Академії» становить 73 посилання. Це ніколи не було нашою метою, але одночасно,  є свідченням того, що творчі продукти, які створюються нашою організацією, потрібні суспільству. Ми вдячні всім, хто був поруч з нами в 2016 році.

 

кайма

Відповідають на наших сторінках у соцмережах (долучайтесь!):

ФРІ

 

 Transparency International Україна

Кампанія проти проявів сексизму “Повага”


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови