Юкка Ріслаккі про кремлівську пропаганду
"У мене було таке відчуття, що я вже це бачив. Фашисти, неонацисти, антисеміти - все це говорили про латвійців. Єдиний новий термін, який позичили зі сталінських часів, це коли про українців кажуть ...
Додано:
Галина Жовтко
“У мене було таке відчуття, що я вже це бачив. Фашисти, неонацисти, антисеміти – все це говорили про латвійців. Єдиний новий термін, який позичили зі сталінських часів, це коли про українців кажуть як про бандерівців”, – Юкка Ріслаккі, автор книги «Маніпуляція фактами: латвійський варіант», про сьогоднішню російську пропаганду проти України.
8 травня у книгарні «Є» відбулась лекція журналіста і письменника Юкки Ріслаккі на тему «Дезінформація і пропаганда проти країн Балтії та України».
Юкка Ріслаккі народився в 1945 у Фінляндії. За освітою – політолог, журналіст. У 1969-2001 роках працював кореспондентом у найбільшій фінській газеті «Helsingin Sanomat», у 1998-2001 був кореспондентом цієї газети в країнах Балтії. Видавався у Фінляндії, Латвії, США, пише про історію, шпигунство, країни Балтії і поп-культуру. Отримував нагороди за кращі науково-популярні книги. Зараз Ріслаккі проживає в Юрмалі (Латвія). Одружений з письменницею і колишнім послом Анною Жигуре. Автор книги «Маніпуляція фактами: латвійський варіант».
Як вважає Юкка Ріслаккі, хоча Росія і “старається”, проте брехати про Україну стає дедалі важче, оскільки вся міжнародна спільнота звертає велику увагу на Україну.
“Одного дня Україна знову буде вільною” – слова із пісні, що присвячена українці, пісні, яку не чули самі українці, проте чув кожен фін. Пісня написана у в’язниці для жінок 70 років тому – у 1944 році у Фінляндії та присвячена українці Наталії, з якою фінська письменниця Елві Сінерво (Elvi Sinervo) разом перебувала у таборі ГУЛАГу:
____________________________________________________
Захід відбувся в рамках комунікаційної кампанії «Рига 2014 — Культурна столиця Європи» та експозиції виставки в Національному художньому музеї України «Наш шлях до незалежності» за сприяння книгарні «Є», посольства Латвії в Україні, Центру дослідження визвольного руху та Центру історії державотворення України в XX ст. при НаУКМА.