Як влада Пирятина захоплює майно громадської організації

12 грудня у Пирятинської громадської організації "Жіночі ініціативи" намагалися відібрати майно у супроводі наряду міліції. Як повідомляється на сторінці організації у Фейсбук, це відбувалося за ...

Додано:
Prostir.Ua

ГО

Prostir.Ua

12 грудня у Пирятинської громадської організації “Жіночі ініціативи” намагалися відібрати майно у супроводі наряду міліції.

Як повідомляється на сторінці організації у Фейсбук, це відбувалося за рішення новопризначеної начальника відділу культури, туризму та архіву Пирятинської РДА, Прокопенко Лідії Василівни

 

Напередодні голова Пирятинської районної ради, Сергій Пазюк, підписав неправомірну рекомендацію, згідно з якою РГО “Жіночі ініціативи” повинна передати майно, що належить організації у власність відділу культури та туризму.

Про деталі Громадський Простір звернувся за коментарем до керівниці ГО “Жіночі ініціативи” Ірини Таран.


“Я була готова до такої ситуації, але не до наряду міліції… Детальніше про ситуацію:

У 2011 році наша організація написала проект на Міжнародний фонд “Відродження”, в рамках конкурсу “Трансформування закладів культури в осередки громадської активності”. З попередньою начальницею відділу культури була домовленість про такий проект. Сам будинок культури був зовсім не придатний для використання приміщень на 2 поверсі, він мав більше 160 квадратних метрів, де літали голуби, не було ніяких комунікацій. Ось в такому стані ми прийняли його…

У мене була ідея як це можна реалізувати. Антикризова гуманітарна програма МФВ тоді виділила близько 20 тисяч гривень на будівельні матеріали, за проектом передбачалося, що відділ культури надасть людей, хто зробить ремонт. Крім коштів на будматеріали, МФВ також підтримали розвиток діяльності Центру – тренери, гуртки, бухгалтерія. Це був Центр, де люди мали можливість розвиватись.

 

Центр зафункціонував в лютому, а в березні того року було підписано між відділом культури і туризму і громадською організацією договір про соціальне партнерство, в рамках якого ГО взяла на себе обов’язки його утримувати і розвивати. Кожен день приходили люди, надавалась безкоштовна юридична допомога, проходили гуртки, була користь громаді. У Центр надалі вкладалися кошти з інших проектів, докуповувались обладнання, меблі тощо

Договір про соціальне партнерство передбачав спільну діяльність на користь громади, ми брали на себе відповідальність розвивати проект, писати заявки. Єдина фінансова підтримка з боку відділу культури – місяця 3-4 тому вони надали прибиральницю, яка 2 рази на тиждень прибирала Центр. До цього ми робили це за власний кошт. Бо приміщення велике. Правда, ми не сплачували ні комунальних, ні оренди.

І ось тепер мене поставили перед фактом: шановна, дякуємо тобі, але тепер ми будемо керувати самі, це проектні гроші, значить, ти маєш передати майно Центру на баланс відділу культури і туризму. Мене викликала нова начальниця до себе і попросила віддати ключі.

Як може громадська організація передати майно, яке знаходиться у неї на балансі?! Те, що не було договору про оренду, це не моя вина – це їхня відповідальність. У мене є неправомірні рекомендації, від яких правознавці в шоці. Відбулася комісія, на якій я була присутня, люди не розуміли за що голосували. Але є рішення – громадській організації передати майно Центру громадської активності, відповідно до реалізації проекту.

Ми змушені були зняти інше приміщення, вартість оренди якого виявилась меншою ніж від держави з «пільговим» урахуванням.

Сьогодні, коли ми почали вивозити своє майно – документацію, меблі, наряд міліції (3 осіб) разом з начальницею намагались завадити нам, запитували куди ми виносимо майно, бо воно нібито нам не належить. Ми відповіли, що майно наше – звертайтесь до суду і будемо вирішувати це у правовому полі. На щастя, свідком цієї ситуації став депутат ради, який сказав, що вони не за це голосували, сам був здивований.

Сьогодні ГО повідомила службу безпеки про спробу рейдерського захвату майна. Вони розраховували, що ми одразу підемо і все залишимо, це приміщення буде використовуватись ними.

Цікавим ще є такий момент, ми почали наразі працювати з переселенцями, і на рівні району у нас почалися певні непорозуміння. Ми постійно шукали людей, які займаються переселенцями. Які повинні їм допомагати. У нас був створений штаб у серпні місяці, який ще ні разу не збирався.. буквально 25 листопада ми майже вибили, щоб познайомились з цим штабом. Тому це також підлило масло у вогонь, бо ГО робить роботу ту, яку мають виконувати владні органи, та ще й вказує їм на недоліки. Це не дуже подобається, особливо на локальному рівні, тому треба їх поставити на місце..

Про це мають знати всі, ми зробили висновок про співпрацю з владою. Краще залишатися незалежними від влади. А тепер це ще й питання до людей, які прийшли до влади після Майдану і так по-новому розвивають громадянське суспільство.

Ми залишили це лише як приміщення, але розвиватимемо діяльність Центру далі. Все, що ми хотіли робити – продовжимо. Але в старому приміщенні не будемо залишатись, тиск влади не дасть. Та мені радять не залишати справу, бо по закону це неправомірно, громадські організації мають мати вплив, з ними мають рахуватись”.

__________

Громадський Простір відстежуватиме розвиток подій. Сподіваємось, здоровий глузд переможе.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще