Як відбувався АHALAR-fest: Сила досвіду громади

Протягом чотирьох днів, із 17 до 20 листопада, Чернігів приймав гостей в рамках "АHALAR-fest: Сила досвіду громади". Цей крос-платформений захід зібрав більше сотні активістів із різних куточків ...

15027864_10154753297864294_758592850646335119_n

Громадський Простір

Протягом чотирьох днів, із 17 до 20 листопада, Чернігів приймав гостей в рамках “АHALAR-fest: Сила досвіду громади”. Цей крос-платформений захід зібрав більше сотні активістів із різних куточків України, випускників програми “Територія розвитку” Центру АХАЛАР. Організатори влаштували майданчики для виступів, воркшопів, діалогів, обговорення нових ідей та інноваційних проектів з розвитку громадянського суспільства та децентралізації.

Масштабна подія відбувалась у восьми локаціях міста. Серед спікерів – тренери та експерти зі Словаччини, Чехії, Польщі, Угорщини, Німеччині, Білорусі та України.

У перший день експертки із Польщі Беата Песьо та Агнешка Завадська зробили презентацію та практичні завдання на тему “Цінності – твої, мої, наші”, у рамках якої учасники мали змогу глибинно попрацювати над усвідомленням цінностей, за якими живуть самі та організації, до яких вони належать та оцінити, як це впливає на поведінку, структуру, стратегію, способи взаємодії, навички та компетенції членів ГО. Незабаром на порталі Громадський Простір читайте інтерв’ю з експертками про те, як працювати з цінностями.

ахалар

На актуальну для України тему зробили презентацію експерти із Польщі Агнешка Врублевська та Томаш Теодорчук, які розповіли про теорію та практику рішення конфліктів. Окрім теорії, учасники мали змогу на власному досвіді поспостерігати витоки конфлікту, його пік, приховані почуття та емоції, розподіл сил у сторонах тощо. Зокрема, активісти розподілились на чотири групи “гарячих” проблем: багаті-бідні, влада-громада, різне ставлення до історії, Захід-Росія. Це дало змогу відчути різні стадії конфлікту, а особливо те, що у процесі залишається невираженим. Ми також незабаром запропонуємо вам детально познайомитися із темою у рамках інтерв’ю із експертами.

???????????????????????????????

Хочу зробити маленьку ритуальну частину – продзвонити у дзвін. Цей дзвін – копія дзвону миру, який зараз знаходиться на півночі Італії. Він був відлитий після Світової війни зі зброї та танків, які переплавили та зробили двадцятитонний дзвін. Він висить, оточений кільцем гір, і раз чи два на рік у нього дзвонять. Цей дзвін дуже особливий, тому що він віддається луною в горах. Це точна копія, це дзвін миру. Я розумію, що для нашої країни це дуже символічно. Я хотів би, щоб коли він буде дзвонити, ми з вами подумали, згадали все те, що наша країна пережила і переживає, і можливо якісь свої молитви піднесли туди, в небо, аби все-таки мир настав на нашій землі“, – сказав Юрій Трофименко, директор ЦГТ АХАЛАР, під час відкриття заходу.

Хочу привітати вас на Чернігівщині, бажаю плідно попрацювати. А зі свого боку, якщо у вас будуть гарні, цікаві ідеї, ми готові до відкритої співпраці“, – привітав учасників Валерій Куліч, голова Чернігівської ОДА.

Фестиваль зібрав таких однодумців, які зібрались тут на основі: працюй із собою, потім зміниться світ. Я думаю, обмін досвідом, як це робити, як кожен із нас це робить і що він (вона) всередині себе знаходить, і що змінює, це те, що допоможе зробити цю тенденцію більш масштабною“, – пояснив у коментарі Громадському Простору Юрій Трофименко.

Юрій Трофименко

Цей фестиваль – мабуть, одна із найкрутіших подій року, про які я взагалі чув, – зізнається учасник заходу Андрій Орлов (м. Здолбунів), – Оскільки тут випускники цілого циклу програм, і кожен із них мав мотивацію, кожен із них подавався, кожен із них робив якийсь проект, кожен із них вдосконалювався, займався саморозвитком. АХАЛАР – це взагалі саморозвиток, самовдосконалення, це приклад. Тут кожна людина – це особистість, кожна людина подає приклад, кожен мав якусь мотивацію, кожен знав, що він робить і для чого він це робить. Тут всі зібралися разом – це кооперація, це взаєморозуміння і обмін контактами. оскільки ми розширюємо свої зв’язки, можемо робити набагато більше класних речей разом, ніж окремо“.

ахалар

“Цей фестиваль буде потужним поштовхом для громадських активістів – поштовхом до об’єднання, поштовхом до розбудови зв’язків між українськими регіонами, а також це дуже великий досвід, який отримують його учасники від інших спікерів та запрошених гостей”, – говорить Сергій Безбородько (проект “ЕкоЧернігів”).

ахалар

Тут піднімаються такі питання, які допоможуть людям зрозуміти своє місце під час реформ, під час громадських дій, і доносити на місцях ті позитивні зміни і ті знання, інструменти, які наші закордонні колеги привозять для нас. І ми зможемо ці зміни впровадити на своїх місцях”, – переконаний учасник фестивалю із м. Горішні Плавні Володимир Дмитренко (Інститут “Республіка”).

???????????????????????????????

Громадський Простір поставив учасникам три запитання:

  • із чого варто почати змінювати світ?
  • що для цього робите ви?
  • як цей фестиваль змінить світ?

Здається, якщо людина хоче змінювати середовище, в якому живе, свою громаду, то перш за все, вона має подумати, що для неї самої найголовніше. Якщо для неї важливі культурні цінності, то вона має підвищувати рівень культури в громаді, якщо вона вважає головним здоров’я людини, скажімо, то вона має йти в цьому напрямку. Не треба пересилювати себе і змушувати громаду мінятися в тому напрямку, який для тебе нічого, по суті, не значить“, – вірить Марія Чеван із Чернігова, кураторка культурного проекту.

???????????????????????????????

Ось що відповіли інші учасники…

Ще трохи фото з події…

ахалар

ахалар

ахалар

???????????????????????????????

Ахалар 10

???????????????????????????????

Ахалар 14

???????????????????????????????

Більше фото

Протягом чотирьох днів активісти брали участь у численних майстер-класах, корисних презентаціях, креативних майстернях, інтерактивних сесіях, практичних кейсах. Важливо також, що всі мали достатньо часу для комунікації та налагодження контактів. Фінальним акордом заходу стала підсумкова сесія “Які проекти з розвитку наших локальних громад ми можемо реалізовувати разом?” у форматі відкритого простору, який провела фасилітаторка Мар’яна Завійська. Учасники мали змогу обговорити ресурси, ідеї та методи роботи, які вони готові застосовувати для спільної роботи у неформальній мережі активістів “Добродел”. За результатами відкритого простору заплановано створення книги обговорень, яку отримають всі учасники.

_______________________

Авторка: Любов Єремічева
Відеоролик змонтував Віталій Ніщименко


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест