Виставка “Спіраль традицій”: культура завжди на часі (фото, відео)

Павло Сахно - один із небагатьох українців, який наважився йти за покликом серця, цілковито змінивши професію - із працівника посольства перетворився на майстра гончарного мистецтва. За декілька ...

Спіраль традицій

Любов Єремічева

Павло Сахно – один із небагатьох українців, який наважився йти за покликом серця, цілковито змінивши професію – із працівника посольства перетворився на майстра гончарного мистецтва. За декілька років сумлінного навчання і перебування на цій творчій стежині він став бажаним гостем етно-фестивалів та ярмарків, і вже має своїх учнів, якими пишається. Вчора в Центрі Української Культури та Мистецтва відкрилась виставка виробів майстерні Sakhno Art під назвою “Спіраль традицій”. Говорити про культуру під час війни – вірна ознака того, що наш дух і наше українство не перемогти. Тож Громадський Простір відвідав відкриття цієї непересічної культурної події.

Сама виставка триватиме із 2 до 24 липня 2015 в Центрі Української Культури та Мистецтва (м. Київ, вул. Хорива, 19-В). На ній представлено вжитковий кухонний посуд класичних українських форм, художньо-декоративні вироби, створені у майстерні українського гончарства Sakhno Art, яка об’єднала і професіоналів, і поціновувачів народних традицій.

Громадський Простір розпитав Павла Сахна детальніше про ідею виставки:

– Сьогодні в нас відбувається виставка під назвою “Спіраль традицій” – ми показуємо традиційні гончарні вироби в сучасності, те, як воно рухається по спіралі зі старовини до сучасності. Гончарство ніколи не було забуте, воно завжди існувало, просто на кожному етапі воно має шалений розвиток, має маленький вплив, рухається повільно. На сьогоднішній день воно є в сучасності, і робиться за сучасними технологіями, але в традиційному виконанні – традиційна техніка розпису, замість ножного гончарного кола прийшло електричне гончарне коло, замість печі на дровах приходить електрична піч, яка дає велику температуру, полива та ж сама сучасна, але вироби традиційні, повністю традиційні, які відповідають нашій дійсності і можна прочитати певний регіон – з якого воно регіону. Тобто ми зібрали всю Україну по малюнках, по традиційним формам. Робимо це все в Києві і представляємо на сьогоднішній виставці.

Павле, кілька слів про вашу особисту “спіраль розвитку”. З чого Ви почали своє гончарство?

– Моє гончарство почалося дуже цікаво. Я просто почув слово “гончар”. Гончар…гончар… “Гончар Сахно Павло” – звучить дуже класно, співзвучно. Так я почав займатися гончарством. До цього я працював у посольстві США, через рік зрозумів, що моє хобі заважає моїй роботі.

Як Ви гадаєте, якби наше життя було більше сповнене мистецтва, чи могли б ми зупиняти війни і бути більш мирними людьми?

– На мою думку, цього в нашій культурі вистачає, його дуже багато. Комусь подобається кераміка, комусь подобається вишивка, комусь подобається малювання, і воно так розходиться… Є, наприклад, величезні фестивалі, ярмарки, де всі майстри збираються разом. Можна подивитися, скільки людей приходить, і скільки приходять в сорочках, вишиванках, з рушниками… на сьогоднішній день цього вистачає, на мою думку. І держава цьому всьому сприяє. З’являються якісні речі, неякісні… Але війни… Так, звичайно, тільки культура може нам допомогти. Це цікаве питання – треба час, щоб його обміркувати і дати стовідсоткову відповідь.

Розказуйте людям про те, який чудовий тут проект відбувається. Він дійсно чудовий – без сумніву. І в нього ще буде продовження. Він з душею, тому що – український. Він показує дійсно цю спіраль народної культури, традицій, про те, що все розвивається, все повертається. І дійсно – гончарство до нас повернулося у такій прекрасній формі”, – сказала під час презентації Ольга Музиченко, адміністраторка Центру Української Культури та Мистецтва.

Павло Сахно, вступне слово на виставці “Спіраль традицій”

Етно-гурт “Витинанка” Київського інституту імені М.Бойчука на відкритті виставки:

Павло Сахно – один із небагатьох українців, який наважився йти за покликом серця, цілковито змінивши професію – із праці…

Posted by Громадський Простір: Усе для Третього Сектору on 3 липня 2015 р.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині