Втілюючи «Мрію». Як громада і молодь Переяслава згуртувались задля появи скейтпарку

Про захопливий і вражаючий процес народження нового, а головно — для громади корисного Громадський Простір спілкувався з ініціативною групою Переяслава. Невеличке містечко на Київщині, тут — як і в ...

300456498_906788766949826_2790745172765782275_n

Громадський Простір

Про захопливий і вражаючий процес народження нового, а головно — для громади корисного Громадський Простір спілкувався з ініціативною групою Переяслава. Невеличке містечко на Київщині, тут — як і в багатьох містах та селах України — є потреба в майданчиках для комунікації, дозвілля, тяжіння для молоді. Кілька опитувань поспіль виявляли чималий запит молоді зокрема на появу скейтпарку. Місто планувало включити його в проєкт реконструкції міського парку. Та мрію великої кількості  прихильників активного відпочинку Переяслава так і не судилось здійснити. Усі кошти спрямовуються на боротьбу з окупантами, тож скейтпарк — був не серед першочергових потреб… 

Проте ініціативна група вирішила шукати інших можливостей підтримки, обговорюючи та плануючи всі моменти з молоддю. Так народився мініпроєкт «Мрія» — з виготовлення мобільних фігур для катання на скейтах, роликах, трюкових самокатах, які будуть встановлені на центральній площі міста Переяслав. Актив ГО «Переяславський клуб Джура» подав ідею на конкурс «На місцевих ініціативах будується сильна Україна», організований громадською спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки NED. І про результати підтриманого проєкту детальніше розповідає Андрій Іващенко, громадський активіст та волонтер ініціативної групи.

 305577156_792699335206605_6718474677340210423_n

Розкажіть, скейтпарк це ваша єдина ініціатива, чи втілюєте й інші добрі справи для громади? 

Наше об’єднання небайдужих людей в Переяславі прагне максимально покращувати громаду. Ми займаємося просвітницькою роботою, проведенням культурних, культурно-просвітницьких заходів, патріотичним вихованням молоді, реалізуємо проєкт зі створення молодіжного центру в Переяславській громаді, різною волонтерською роботою.

Для підвищення спроможності громадської організації ми працюємо над низкою проєктів та програм. Серед актуальних — «Навчальна програма з підвищення спроможності ОГС» та «Міні скейт-парк Мрія» за підтримки спілки «Громадські ініціативи України», «Довгострокове волонтерство», за підтримки IREX, USAID, «Волонтерський БУР-табір», Програма «Мріємо та діємо» (IREX, USAID, Міністерство молоді та спорту, КОВА), реалізуємо корисні ініціативи за підтримки Британської ради, House of Europe та ін.

Також розбудовуємо вуличний громадський простір «Зустріч», громадську зону відпочинку «Білий міст», проводимо висадження в громаді зелених насаджень, наші активісти проводять різнопланові просвітницькі заходи.

 

Ваша ініціативна група продовжила діяти попри війну та вир проблем, пов’язаних з повномасштабним вторгненням рф?

Наша команда об’єдналася навколо Волонтерського корпусу Університету Григорія Сковороди в Переяславі, адже УГСП — це був наш постійний і надійний партнер. Після відступу рашистів з Київщини ми продовжили нашу діяльність. Довелося вносити певні корективи через зміни у колективі, проте ми отримали додаткові можливості й досвід, до нас долучилися нові волонтери. Так, було досить складно, та ми подолали цей рубіж. 

298190918_182172837557940_4040670912477822162_n

 

І продовжили йти до мети…

Це важливо, перш за все, через стійку потребу популяризації у суспільстві громадського активізму. Успіх розбудови України лежить у площині участі кожного, розумінні важливої ролі спільної праці. Нині якомога більше людей мають зрозуміти, що їхні зусилля здатні стати фундаментом швидких змін. Це ще важливо і для нас, для команди, бо це досвід, це допомагає нам знаходити однодумців та підвищувати рівень стійкості нашої команди.

 

І як вам вдається залучати молодь?

Тут все просто. Молодь сама виступає ініціатором цих активностей. Щодо цієї ініціативи, то декілька років тому молодь міста вже робила спроби створити фігури для скейтпарку з підручних матеріалів. Цього разу нам не довелося шукати підтримку. Кожна сторона взяла на себе певні зобов’язання. І молодь-райдери, і волонтери досить стрімко і динамічно йшли до мети. Так, було чимало проблем, але це стало навпаки — лише ще більшим стимулом для досягнення стійкого результату. 

292145812_177185171390040_1927366736614371533_n

298390716_182391804202710_2510315370929179424_n

Нині наші ряди поповнилися новими волонтерами з числа райдерів — і це зайвий раз доводить важливість спільної праці. Щодо активностей, то все почалося з дизайн сесії, де молодь зібралася, аби обговорити потреби та сам дизайн фігур.

До зустрічі долучилися і професійні майстри — зварювальники, фахівці з деревообробки, інженери. Після дизайну ми розробили проєкт та провели обрахунки вартості. Зважаючи на обмеженість ресурсів, команда організувала збір додаткових коштів. Велику частину роботи складала закупівля матеріалів, розкроювання, зварювання, чищення, ґрунтування, фарбування та власне збірка.

У процесі тестової експлуатації ми проводили доопрацювання, відповідно до запитів користувачів. Відкриття приурочили до Дня молоді та в рамках святкування в місті провели ще низку цікавих спортивних активностей. Наступного року ми плануємо продовжити роботи та створити ще декілька фігур. Нині спільно з молодіжною радою Переяслава ведемо роботу щодо виділення спеціального місця для такого скейтпарку.

 

 

Як сьогодні вдається кооперація з партнерами?

Нас підтримує багато партнерів. Це й Університет Григорія Сковороди в Переяславі, це інтернет провайдер «ХатаНет», онлайн медіа Інформатор Переяслав, онлайн медіа proslav, компанія «Костал Україна», «Народний музей», Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», Центр зв’язку і управління ДСНС, Київський обласний молодіжний центр та інші. Розширюємо підтримку серед підприємців та компаній, отримуємо сприяння від депутатів міської ради.

Ми завжди безмежно вдячні всім за підтримку та довіру! Це ще один стимул не зупинятись. На жаль, комунікація з Переяславською міською радою не завжди складається позитивно, і це значить, що ще є над чим працювати. За рахунок підтримки громадськості, ми маємо змогу реалізовувати численні цікаві проєкти. Розпочинати може й складно, але поступово всіх єднають позитивні ідеї та добрі справи.

299976520_587870959727810_8533626048206364217_n

298700915_182391730869384_1128623862435460126_n

 

Чи маєте візії для подальших трансформацій? І що побажали б колегам, які популяризують у своїх громадах волонтерство та практику вуличних культур?

Завдяки роботі з нашою менторкою пані Любов Ропало, ми отримали потужний інструментарій для позитивних змін. Попереду досить складний період, але ми відкрили для себе чимало прихованих ресурсів, що дало змогу відновити віру у власні сили. Уся наша команда вдячна спілці «Громадські ініціативи України» за віру в нас, за підтримку та чуйне ставлення. Це надзвичайно!

З маленьких кроків народжуються великі позитивні зміни. Не здавайтесь, не давайте втомі і смутку зупинити вас. Шукайте друзів і однодумців. Йдіть до мети, як би складно це не було. Бо ми і є Україна!

 

Спілкувалася Таня Бондар

_____________

Про  потужний фронт активностей громадських активістів та активних громадян у різних куточках України на Громадському Просторі стартувала серія публікацій “Великі справи у невеликих громадах”. Ми спілкуємося з лідерами локальних ініціатив, які втілюють багато непересічних ідей, реагуючи на суспільні виклики, закриваючи потреби громад, ВПО, а також допомагаючи захисникам наближати нашу Перемогу. Ми розповідали вже про корисну справу мобільної кухні «Вільні творять добро» на Хмельниччині, про важливий проект для інтеграції та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб на Калущині “Сильні разом”


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови

Інклюзивне мистецтво, польсько-українська співпраця та війна: історія двох організацій