Віктор Кривенко: ми нарешті повинні усвідомити, що ніхто, крім нас, нам не допоможе

Віктор Кривенко, Голова Правління Благодійної організації “Благодійний фонд “Коло”, керівник національних проектів “Технополіс” та “Індустріальні парки”, поділився з нами своїм баченням шляхів ...

Кривенко

Громадський Простір

Віктор Кривенко, Голова Правління Благодійної організації “Благодійний фонд “Коло”, керівник національних проектів “Технополіс” та “Індустріальні парки”, поділився з нами своїм баченням шляхів розвитку України на наступні 5 років та перспективами європейського майбутнього з позицій сьогодення.

- Пане Вікторе, чи можете Ви коротко окреслити, який шлях розвитку Україна має обрати на наступні 5 років? 

– По-перше, він має бути суб’єктним. Ми нарешті повинні усвідомити, що ніхто, крім нас, нам не допоможе, що тільки тоді, коли ми усвідомимо самі куди і як нам треба рухатися, нам почнуть допомагати. Наш шлях розвитку — створення нових робочих місць. Нам треба порахувати, скільки в нас є населення і яка економіка може забезпечити його достойне життя. Існуюча економіка не здатна забезпечити достойне життя навіть 30 млн людей.

На думку Віктора Кривенка, якщо ситуація не зміниться, Україна вже дуже скоро стане сировинною колонією. “Всі обробні, машинобудівні підприємства, високі технології перебувають під шаленим тиском. Серед країн-сусідів ми займаємо останнє місце по базовим рейтингам: корупція, легкість ведення бізнесу, податкове навантаження.Немає сенсу відкривати в нашій державі якесь виробництво, коли ринок незахищений. Ми майже останні в світі за рівнем захисту ринку тарифними і нетарифними способами”.

- Чи варто на сьогодні Україні пришвидшувати процес інтеграції з ЄС?

– За різними напрямками – різна відповідь. По правам людини, по процедурам, які не стосуються економіки, звичайно варто. Також це стосується третього енергопакету. В економічній сфері нам потрібно серйозно переглядати ті умови, на яких вона (Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі — авт.) підписана. Це складно. Зараз треба виконувати те, що підписали, оскільки ми маємо бути надійним партнером. Нам так само потрібно з вдячністю ставитися до позиції ЄС, адже він зараз не вимагає від нас жорсткого виконання тих положень, які ми підписали. Там, насправді, дуже складні позиції.

- Який, в такому разі, маємо вихід?

– Ми маємо те, що маємо. Угода стимулює сировинний бізнес і дестимулює галузі переробної промисловості. Ми не здатні будемо забезпечити гідний рівень життя нашого населення.Виходу немає – або зменшувати населення, або розвивати економіку і створювати нові високотехнологічні робочі місця.

Автор : Олександр Ярощук


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще