У столиці відбувся перший Жіночий Форум Дарниці

3 грудня, в суботу, 2016 року в приміщенні Дарницької районної державної адміністрації відбувся Перший Жіночий Форум Дарниці. За словами організаторок, ця ініціатива, як продовження соціального ...

Інна Туркеня

Громадський Простір

3 грудня, в суботу, 2016 року в приміщенні Дарницької районної державної адміністрації відбувся Перший Жіночий Форум Дарниці. За словами організаторок, ця ініціатива, як продовження соціального проекту «Жінка – лідерка місцевої громади», реалізованого в 2016 році в Дарницькому районі м. Києва ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив» за підтримки та у співпраці з Дарницькою РДА і Центром сім’ї Дарницького району, покликана активізувати та об’єднати жіноцтво заради розвитку та позитивних змін в громаді, столиці та Україні в цілому.

Ще до початку роботи Форуму, Громадський Простір поспілкувався із однією з його організаторок – Наталією Костюк, головою правління ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив»:

Наталія Костюк

Громадський Простір: Хочеться почути про Жіночу Консультативну Раду Дарницького району: хто до неї входить? Кому належить ідея її створення?

Наталія: У 2015 році ми мали проект, який активно підтримував Український Жіночий Фонд, ми дуже тісно співпрацюємо. Він був направлений саме на створення Жіночої Консультативної Ради. Ідея виникла таким чином: я розумію, що кожна жінка, яка сама по собі, мало що може досягнути в цьому житті. А якщо ми об’єднаємось, якщо ми будемо представляти жіночу силу, жіночу громаду, до нас будуть дослухатися, з нами будуть працювати і нас будуть бачити. Ідея створення такої ради була підтримана активними жінками, які мешкають у нашому районі. Коли ми анонсували цей проект саме через портал Громадський Простір, за один день ми отримали майже 90 дзвінків з різних куточків України, де жінки просили співпрацювати з ними теж для створення таких рад. Але ми вирішили так – ми спробуємо це зробити в Дарниці, спробуємо об’єднати цих жінок, спробуємо чогось досягти, а вже потім цей позитивний або й негативний досвід будемо готові передавати або не передавати жінкам з інших регіонів.

Ми працювали над цим майже півроку. Ми запрошували професіоналів, які працювали з нашими жінками. І влітку відбулося зібрання, коли ми обирали саме жінок, які будуть входити в цю раду – секретаря, голову. Заяву на участь в цій раді подали майже 50 жінок з нашого району. Але ми добре розуміємо – заяву можна подати, а чи будемо працювати чи ні – це інше питання. Для себе ми вирішили, що ми побачимо, як буде працювати ця рада, маємо стартувати, показати, що ми робимо зараз і тоді вже будемо бачити, чи вона потрібна.

Ми не відсиджувалися, працювали ці півроку, робили багато гарних подій – гендерний аудит району, і зустрічі із жінками, які знаходяться в складних життєвих обставинах, дуже тісно працюємо із громадою жінок-переселенок. У нашому районі  на даний час проживає 25 тисяч переселенців. Тому це величезний пласт роботи, з яким ми почали працювати.

Сьогодні для мене такий хвилюючий день, тому що маємо підведення підсумків, поки невеликих підсумків за оці півроку, які ми працювали. У нас буде перший Жіночий форум Дарниці. Ми будемо працювати у форматі секцій, у нас є 5 тем, кожну з яких буде очолювати фахівчиня. Кожна із секцій буде напрацьовувати свої пропозиції, які ми потім плануємо передати голові нашого району, аби вони були включені до бюджету міста Києва, і до плану регіонального розвитку. Також будемо говорити про Національний план дій з підтримки тих жінок, які до нас переїхали з Луганської, Донецької областей, з Криму, обговоримо його реалізацію саме в Дарницькому районі. Ми напрацюємо план дій. У нас є такі перспективи, що дуже велику частину цієї роботи ми будемо брати на себе як Жіноча Рада. Це ще один проект, який знову підтримав Український Жіночий Фонд, щиро вдячна їм за це. Дарницький район – найбільш населений район саме переселенцями. Якщо в Києві 128 тисяч осіб (хоча це, може, застарілі дані), то в Дарниці офіційно зареєстрованих 25 тис., неофіційно біля 50 тисяч. Це діти, це жінки, це дівчата – це ті, хто страждає від цих переїздів, хто страждає від того, що втрачаються родини, що діти не можуть адаптуватися тут, на місцях.

Громадський простір: Що очікуєте від сьогоднішньої події?

Наталія: До цієї події ми дуже довго готувалися, кожна із секцій обрана невипадково. Кожна жінка, яка буде очолювати секцію, має своє бачення, яке виносилося на засідання Жіночої Ради, ми це обговорювали всі разом. До цієї секції долучалися небайдужі жінки, які готові брати у цьому участь, які готові щось змінювати. Як ми кажемо “Дарниця безпечна” – дуже багато місць у районі, які потрібно змінювати – потрібно робити і переходи на дорогах, потрібно змінювати місця загального відвідування, це й зупинки місцевого транспорту – про все це ми будемо говорити. Ми будемо говорити про соціальну роботу стосовно жіноцтва, сімей. Будемо говорити і про насильство над жінками. У нас є статистика по Дарницькому району… Державні органи роблять багато, але дуже часто громадські організації і такі громадські об’єднання, як наша Жіноча Рада, беруть на себе більшу частину роботи саме із цих питань. Багато буде роботи… А потім ці пропозиції, як я вже зазначала, плануємо передати голові нашого району, плануємо виступити на апаратній нараді з цими пропозиціями – ми вже написали такого листа до секретаріату нашої адміністрації, думаю, це буде наприкінці грудня, а також ці пропозиції ми відправимо в КМДА.

Сьогоднішній захід – Жіночий форум Дарниці – це такий перший наш великий проект, мета якого активізувати жінок до громадської діяльності в нашому районі. Сподіваємось, що в роботі малих груп ми зможемо напрацювати цікаві речі, які потім будемо намагатися лобіювати в міській раді, міській адміністрації для того, щоб нас почули. Також сподіваюсь, що почують те, що дівчата хочуть бути підприємицями, але не мають можливостей, почують те, що нас турбує відсутність простору для відпочинку людей похилого віку, почують те, що у нашому районі не достатньо громадських вбиралень, питання про які ніхто не підіймає, тому що це соромно“, – говорить Інна Туркеня, голова Жіночої Консультативної Ради Дарницького району.

Більше – на відео:

Учасницями Форуму стали понад 40 представниць громадських/волонтерських організацій і окремих активісток (в т.ч. жінок – ВПО, які проживають в районі).

???????????????????????????????

Із вітальним словом до них звернулися депутатка Верховної Ради України Олена Бойко, депутатки Київської міської ради Лариса Дегтярьова та Юлія Ярмоленко.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Міжнародні аналітичні центри проаналізували, на якому рівні є гендерна політика в європейських країнах і світі. На жаль, у нас із вами – не найкращі показники, – сказала у своїй вітальній промові депутатка Верховної Ради України Олена Бойко, – ми приблизно на вісімдесятих місцях, порівняно з іншими країнами, які досліджували (їх було 150). Тому ми розуміємо, куди нам рухатись”.

???????????????????????????????

Пані Олена говорила про проблеми рівних можливостей, про законодавство, про потреби долати насильство та підтримувати тих, хто від нього страждає:

Дорожню карту діяльності активних жінок Дарниці презентували членкині Жіночої Консультативної Ради Дарницького району, що пропонує зосередитися, в першу чергу, на вирішенні таких питань як соціальний захист жіноцтва та здійснення соціальної роботи; сприяння розвитку району як території  комфортної та екологічно безпечної для життя; питаннях самоорганізації населення як запоруки комфортного будинку; аналізу гендерного аудиту міського простору; сприяння жінкам-підприємицям у розбудові бізнесу.

Привітали активісток і  вихованки Дитячої школи мистецтв Дарницького району…

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Свої роботи продемонстрували майстрині на виставці-ярмарку, які представили роботи з бісеру, картини, вироби ручної роботи з дерева.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Результатом Форуму стали пропозиції від учасниць щодо доповнення проблематики Дорожньої карти, а всі напрацювання та пропозиції будуть направлені до Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації, Київської міської державної адміністрації та відповідних Комітетів Верховної Ради України – для  втілення у життя.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще