А що там у Києві? – Docudays UA!

24 березня 2017 року, у столичному Будинку кіно стартував XIV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року глядачі побачать 94 фільми із 47 країн світу, які ...

4 градуси

Віталій Ніщименко

24 березня 2017 року, у столичному Будинку кіно стартував XIV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Цього року глядачі побачать 94 фільми із 47 країн світу, які будуть представлені у 4-х конкурсних програмах: Docu/Життя, Docu/Право, Docu/Коротко та Docu/Україна та 10-ти позаконкурсних. Фестиваль проходитиме у Києві з 24 по 31 березня в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), у кінотеатрах “Київ” (вул. Велика Васильківська, 19) та “Кінопанорама” (вул. Шота Руставелі, 19).

Ключовою тематикою фестивалю є екологія, тому тема фестивалю: “Чотири градуси. Прощавай, людино!”. Саме на чотири градуси за Цельсієм, за прогнозами екологів, підвищиться середня температура на нашій планеті до кінця сторіччя, внаслідок чого рівень світового океану підніметься майже на дев’ять метрів, і це призведе до затоплення територій, які населяє понад 600 млн людей, пояснюють організатори фестивалю. Мартін Хагстрьом, посол Швеції в Україні зазначив: “У наш вік фальшивих новин, дезінформації, постправди, документальне кіно справді важливе. Хороше, вдумливе документальне кіно може слугувати протиотрутою від того потоку інформації, що на нас навалюється щодня, інформації і правдивої і хибної. Так само може стати протиотрутою проти тієї пропаганди. Мені дуже приємно, що тема цього року – це захист довкілля, тому що дуже важливо є фундаментальні зміни клімату, інші екологічні проблеми, які, нажаль, у нашому щоденному житті майже не виходять на поверхню, оскільки у нас є стільки всього більш нагального з чим ми боремося щодня. Дуже сподіваюсь, що ці хороші документальні фільми права людини і про навколишнє середовище змусять нас думати і якось виведуть ці питання у більш пріоритетні, тому що це завдання документального кіно”.

Мартін Хагстрьом

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко повідомив, що цього року Держкіно збільшило вдвічі фінансову підтримку фестивалю. А також відзначив, що Верховна Рада прийняла закон про державну підтримку кінематографу.

Пилип Іллєнко

Фільм-відкриття: «The Yes Men: Згодні бунтують» режисерів Лори Нікс, Енді Бічлбаума та Майка Бонанно. Це історія про двох активістів, які протягом двох десятиліть створювали ефектні містифікації в ЗМІ, аби викривати злочини корпорацій. Стрічку презентував Шон Девлін, представник команди Yes Lab, що організовує численні проекти The Yes Men.

Шон Девлін

Також у межах фестивалю третьому поверсі Будинку кіно тривають дві фотовиставки – #EverydayClimateChange та #Ecooko. Тут представлено вибрані фотографії з проекту EverydayClimateChange, а також найкращі роботи з конкурсу #Ecooko. EverydayClimateChange – волонтерський активістський проект, покликаний демонструвати щоденні свідчення зміни клімату на всіх континентах. Це Інстаграм-акаунт, де беруть участь кілька десятків професійних фотографок і фотографів з усього світу і через свої пости засвідчують, що проблема зміни клімату існує. Цей проект надихнув команду фестивалю провести конкурс Інстаграм-фото #Ecooko та спробувати розібратися, що відбувається з довкіллям України сьогодні. Серед його фіналістів та фіналісток будуть відібрані переможці, які отримають спеціальні призи від команди та партнерів фестивалю. Нагороди вручатимуть під час церемонії закриття Docudays UA 30-го березня.

DSC05439


Читати також: Docudays UA-2017. Що ми побачимо за тиждень.

Детальна програма фестивалю тут.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині