У Києві обговорили європейську благодійність
Ріст, інтернаціоналізація, кооперація, професіоналізація - такі тенденції європейського сектору благодійності називає Ханна Сурмац з Європейського центру фундацій (Бельгія). Про ...
Додано:
Громадський Простір
Ріст, інтернаціоналізація, кооперація, професіоналізація – такі тенденції європейського сектору благодійності називає Ханна Сурмац з Європейського центру фундацій (Бельгія).
Про порядок денний європейської філантропії 23 січня дискутували у Києві. Благодійні фонди багато уваги приділяють лобіюванню законодавства, яке дозволить їм працювати на рівні Європейського Союзу.
На порядку денному європейської філантропії, зокрема, реагування на економічну кризу: чи зумовлює криза в економіці кризу в благодійності? Нагадаємо, що глобальний звіт про стан благодійності, який щороку готує Charities Aid Foundation, свідчить про негативні тенденції. Такі висновки зроблені на основі опитування населення про участь у грошових пожертвуваннях, допомозі нужденним і волонтерстві.
З іншого боку, експерти переконані, що криза має стимулювати благодійні фонди по-іншому працювати у той час, коли суспільство менш схильне до філантропії. Йдеться про перегляд своєї діяльності і практику підзвітності.
«А що із озвучених трендів ми не могли почути років п’ять тому? Те ж саме… Можливо щось нове з’явилося? У 2008 році почалася рецесія і те як вона впливає на участь у добрих справах в Україні і в Європі схожі процеси. Тренди, до речі, теж схожі…
А от значення цих трендів для нашої філантропії дуже різне. Наприклад, значення роботи над удосконаленням правових норм урегулювання благодійності безперспективно в країні, де немає верховенства права… Або інший тренд, що бізнес все більше соціалізується, а благодійність все більше комерціалізується. Я думаю, це ні погано, ні добре, а просто так. І якщо ми хочемо зловити бізнес у свої вітрила, то маємо це враховувати… Ще філантропія люмпенізується… деінституалізується… Це величезна кількість різношерстних волонтерських груп… в соціальних мережах групи і групки… які навіть не можна оцінити хороші вони чи погані. Неясно які, бо вони не піддаються ні обліку, ні аналізу».
Панельна дискусія експертів з ЄС та України відбулася в рамках спільної програми БлагоLAB, заснованої Українським форумом благодійників і фондом Ріната Ахметова «Розвиток України».
24-25 січня у Києві пройде офіційна зустріч членів Європейської мережі донорських асоціацій (DAFNE), яку приймає Український форум благодійників. На зустріч до Києва прибули близько 20 керівників асоціацій фондів, які діють в різних країнах Європи.
Регіон: Київ