Центр зайнятості вільних людей: за ці 2 роки бізнес дещо розгледів громадський сектор

Минулого року Громадський Простір уже знайомив читачів Порталу з роботою Центру зайнятості вільних людей як однією з ключових ініціатив на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Ми тоді більше ...

12747948_1044763782257637_2029662576001968852_o

Громадський Простір

Минулого року Громадський Простір уже знайомив читачів Порталу з роботою Центру зайнятості вільних людей як однією з ключових ініціатив на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Ми тоді більше говорили про стартові передумови в пошуку роботи та перекваліфікації ВПО. Відстежуючи процес розвитку громадського сектору, розглядаючи нові виклики і трендові явища – бачимо, що сьогодні вже деякі з постмайданних ініціатив припинили свої активності, хтось переформатовує свою діяльність… У випадку з Центром зайнятості вільних людей нас зацікавив ракурс їхньої співпраці з представниками корпоративного сектору.  На сьогодні організація долучила інші цільові аудиторії та напрямки, не менш важливі, аби закласти більш міцний фундамент для подальшої роботи: зокрема, досліджує сферу працевлаштування, працює на розвиток корпоративної соціальної відповідальності та корпоративного волонтерського руху, розбудовує платформу розвитку підприємництва.

Центр зайнятості вільних людей постав під час подій ЄвроМайдану в лютому 2014 року - і вже більше 2 років громадська організація сприяє працевлаштуванню та соціальній реабілітації громадян України, які у зв’язку з військовими діями та складною економічною ситуацією втратили роботу і потребують допомоги. Свої активності команда Центру вибудовує навколо ідеї формування суспільства вільних людей, які беруть відповідальність за своє життя та створюють позитивні зміни навколо. Волонтери-вільні люди, а їх сьогодні вже понад 150, мають змогу також проходити  курси підвищення професійної компетенції в різних сферах.

Організація взяла напрям на розвиток низки проектів стратегічного характеру.  Наприклад, проект “Biz-club” передбачає повний цикл допомоги підприємцям-початківцям: від навчання, консультування до спілкування, менторства від досвідчених тренерів та з потенційними інвесторами (перша група бізнес-інкубатору зі 150 вимушених переселенців і ветеранів АТО вже завершила навчання, фіналісти отримали гранти на подальший розвиток бізнесу із загального призового фонду у 200 тис. грн.).

12496499_1060388354028513_3511029200615837512_o

За ці 2 роки команда ЦЗВЛ допомогла більше як 15 тисяч громадян України –  ВПО, демобілізовані ветерани АТО (в тому числі особи з інвалідністю), члени їхніх сімей, дуже різного  віку та соціального статусу, об’єднані бажанням знайти спосіб допомогти собі повернутися до життя. Аби мати змогу якомога більше посприяти цим людям  Центр зайнятості вільних людей вибудовує партнерства з громадськими ініціативами, медіа, органами влади та звичайно ж звертається до бізнесу. Як зазначають самі представники Центру, коло осіб, небайдужих компаній, підприємців та організацій, що готові включитися на допомогу в соціалізації та працевлаштуванні, за 2 роки значно розширилося, на сьогодні в цій базі партнерів  близько 3 тисячі контактів.

Команда ЦЗВЛ - святкування 2 річниці

Команда ЦЗВЛ – святкування 2 річниці

Нас цікавило, чи вдається команді Центру зайнятості вільних людей налагоджувати успішну комунікацію, чи щось змінюється, чи є трохи перемоги у міжсекторній співпраці соціальних, громадських ініціатив з представниками бізнесу, бо саме вони, в першу чергу, в пошуку роботи мали б стати головними партнерами організації. Власне з цим питанням Громадський Простір і звернувся до відповідальних за різні напрямки Центру:

 

12360250_10205615469251324_586841150085408890_nЄвгенія Коночук, проектна менеджерка

Події останніх років безперечно зробили українські громадські організації більш видимими для багатьох українців. Це надало громадському сектору можливість не тільки створювати суспільно корисні проекти, а й своїм прикладом задавати стандарти роботи в Україні урядовим організаціям, представникам корпоративного сектору тощо.

Одним з таких прикладів є автоматизація робочих процесів за допомогою новітніх IT технологій, які дозволяють використовувати усю потужність хмарних сховищ, мобільних пристроїв для підвищення ефективності роботи кожного з волонтерів організації.

Вищезгадані технології були надані одним з світових лідерів та найбільш потужних партнерів організації, компанією, яка співпрацює з ГО «Центр зайнятості вільних людей» вже рік, та за допомогою надання безкоштовного доступу до персоналізованого хмарного порталу,  дозволила вирішити питання відсутності єдиної платформи для роботи, обміну даними, спілкування. Є можливість віддаленої роботи для сотень волонтерів, надійне та конфіденційне зберігання великої кількості даних, автоматизовано окремі процеси, координацію роботи регіональних підрозділів.

Унікальність партнерства з цією компанією, яке надзвичайно важливо виміряти кількісними показниками, полягає також в тому, що збільшення організаційного потенціалу зазвичай не є пріоритетним питанням у спільній роботі бізнесу та громадських організацій. Проте саме цей спільний проект дозволяє нам ефективніше допомагати більшій кількості людей на території всієї України. 

 

11215746_869025113146516_8539717494600262161_nМарина Лебідь, напрямок менеджменту волонтерів  (близько 150 осіб в 7 містах)

На одному з етапів нашої роботи стало зрозуміло, що профорієнтація є важливою складовою для допомоги нашим кандидатам – і профорієнтація саме в форматі кар’єрного коучингу зможе стати для нас ідеальним інструментом. Оскільки в основі своїй коучинг має, в першу чергу, відповідальність самої людини за своє життя, глибокий аналіз слабких та сильних сторін, розвиток саморефлексії. На щастя, одна з лідерок серед шкіл коучингу змогла ефективно нам допомогти в реалізації задуму, а саме сконтактувати з випускниками Школи та знайти для нас вже більше 30 сертифікованих коучів, серед яких як HR спеціалісти провідних компаній, так і керівники та власники компаній. Завдяки цим людям маємо задоволених кандидатів, які розуміють як будувати свою кар’єру та які ресурси для цього залучати.

 

Ольга_СеменоваОльга Семенова, напрямок навчання та працевлаштування (близько 7000 осіб в базі даних, з них понад 2000 в активній роботі)

Без використання комп’ютера і різних гаджетів зараз складно уявити когось. Особливо важливим є вміння використовувати ПК як ресурс для професіоналів – в роботі практично будь-якого менеджера, сервісного працівника, технічного фахівця знання програмного забезпечення є необхідною компетенцією.

З грудня 2015 року ЦЗВЛ почав співпрацю з компанією-провайдером комп’ютерних курсів за програмами навчання для дорослих в Києві. Стартову програму навчання почали для категорії претендентів «45+» – людей старшого віку, багато з яких потребують допомоги в освоєнні нових технологій для роботи, і в цілому для особистого розвитку.

Програма включає в себе вивчення основ роботи з ПК для тих, хто ще новачок, а також для тих, у кого недостатній рівень для вільного користування комп’ютером для отримання хорошої роботи. Викладачі-волонтери протягом місяця проводять курси з вивчення ПК для клієнтів ЦЗВЛ. Перші 2 групи проходили навчання на базі хабу «Будинок вільних людей», а з березня місяця партнери надають безкоштовні місця для навчання ВПО на базі їхнього освітнього центру в Києві. Кращі студенти отримують можливість пройти додаткове навчання з інтернет-технологій та комп’ютерного дизайну.

За 4 місяці співпраці більше 40 осіб пройшли курси і відвідали майстер-класи. Девіз компанії «Ми допоможемо реалізувати Ваші цілі і мрії» дійсно працює, завдяки цій  підготовці у людей з’явилися можливості реалізувати себе!

 

12140156_978122082255141_5226193145914603469_o

Гаряча лінія: +380 (67) 507-09-30;  +380 (66) 500-35-75; +380 (93) 167-37-81

www.czvl.org.ua | www.facebook.com/czvl.staff[email protected]

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови