Топ-5 новацій третього сезону громадського бюджету у Києві

Київрада схвалила нову редакцію Положення про Громадський бюджет міста Києва. Документ є результатом шести місяців роботи та десятків годин обговорень на робочих групах. Загалом було опрацьовано ...

together (40)

Громадський Простір

Київрада схвалила нову редакцію Положення про Громадський бюджет міста Києва. Документ є результатом шести місяців роботи та десятків годин обговорень на робочих групах. Загалом було опрацьовано більше 2 тисяч правок.

Загалом Громадський бюджет (ГБ) у Києві набирає обертів. За проекти першого ГБ проголосували 50 тисяч киян і ми отримали 62 ідеї-переможці майже на 50 млн грн. А от минулого року до голосування долучилися вже понад 131 тисяч осіб. Вони обрали для реалізації 141 проект на майже 150 млн грн! Це є свідченням популярності проекту і вдалої командної роботи міста та громади. Отже, головні нововведення!

  1. Проект до 3 млн!

Скасовано поділ на «малі» (до 400 тис. грн) та «великі» (до 2 млн грн) проекти. Відтепер мінімальна вартість проекту – 50 тис. грн (раніше мінімального обмеження не було), максимальна – 3 млн грн (раніше – 2 млн грн). В залежності від вартості проекту буде визначатися і кількість голосів для перемоги: чим дорожчий проект, тим більше треба буде здобути голосів. Голосування за проекти відбудеться з 24 серпня по 15 вересня. До речі, подавати проекти можна до 6 червня. Зроби це прямо зараз: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/create

  1. 20% резерв!

Відсоток обов’язкового резерву в кошторисі проектів відтепер становить 20%. Раніше такої норми не було. Під час обрахування вартості ініціативи автоматично додається зверху плюс 20%. Це гарантія того, що проект реалізують повністю і у зазначені терміни.

  1. Нові правила етики!

Напрацьовані нові правила етичної поведінки. Вони забороняють підкуп голосів та політичну агітацію. Учасники ГБ не можуть вимагати у громадян інформації про те, за який проект вони віддали свої голоси. Також заборонена дискредитація інших учасників ГБ. За всім цим слідкуватиме Громадська бюджетна комісія, чиї повноваження були значно розширені новим положенням. До речі, саме зараз відбуваються вибори до цієї комісії. До 15 травня кожен голосуючий може підтримати до 5 кандидатів. На голосування висунуто 54 громадські об’єднання. Проголосувати можна тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/gbk

  1. Рейтинг доброчесності!

Вперше в Україні запроваджено рейтинг доброчесності. Команди отримують бали за активність у ГБ. За порушення правил, або “нечесну гру” ці бали втрачаються, і авторів навіть можуть не допустити до наступного ГБ.

  1. Залучення спонсорів!

Нова редакція положення дозволяє командам долучати до реалізації проектів спонсорів. Долучення спонсорів можливе до чи після голосування за проект. Команди вказують партнера-спонсора у профайлі проекту. Він, у свою чергу, має доступ до всіх PR-можливостей ГБ і рівні права з командами щодо контролю за реалізацією проектів, якщо спонсорський внесок становить 10% вартості проекту або більше.

 

Про новації столичного громадського бюджету спілкувалися з Артемом Стельмашовим, начальником відділу з питань розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків секретаріату Київради.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Є чимало упереджень щодо психологічної допомоги: люди соромляться або не вірять, що приїдемо до їхнього села

Де отримати консультацію? Гарячі лінії щодо актуальних запитів під час війни

Як волонтери на Іршавчині дарують тепло і турботу людям, в яких війна відібрала дім

"Не грантами єдиними": чим живуть громадські організації Житомирщини

Road Ahead 2022: пошук нової практичності у все ще непевні часи

Успіхи, виклики, меседжі: прощаємося зі старим і впускаємо нову енергію змін