Топ-5 новацій третього сезону громадського бюджету у Києві

Київрада схвалила нову редакцію Положення про Громадський бюджет міста Києва. Документ є результатом шести місяців роботи та десятків годин обговорень на робочих групах. Загалом було опрацьовано ...

together (40)

Громадський Простір

Київрада схвалила нову редакцію Положення про Громадський бюджет міста Києва. Документ є результатом шести місяців роботи та десятків годин обговорень на робочих групах. Загалом було опрацьовано більше 2 тисяч правок.

Загалом Громадський бюджет (ГБ) у Києві набирає обертів. За проекти першого ГБ проголосували 50 тисяч киян і ми отримали 62 ідеї-переможці майже на 50 млн грн. А от минулого року до голосування долучилися вже понад 131 тисяч осіб. Вони обрали для реалізації 141 проект на майже 150 млн грн! Це є свідченням популярності проекту і вдалої командної роботи міста та громади. Отже, головні нововведення!

  1. Проект до 3 млн!

Скасовано поділ на «малі» (до 400 тис. грн) та «великі» (до 2 млн грн) проекти. Відтепер мінімальна вартість проекту – 50 тис. грн (раніше мінімального обмеження не було), максимальна – 3 млн грн (раніше – 2 млн грн). В залежності від вартості проекту буде визначатися і кількість голосів для перемоги: чим дорожчий проект, тим більше треба буде здобути голосів. Голосування за проекти відбудеться з 24 серпня по 15 вересня. До речі, подавати проекти можна до 6 червня. Зроби це прямо зараз: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/create

  1. 20% резерв!

Відсоток обов’язкового резерву в кошторисі проектів відтепер становить 20%. Раніше такої норми не було. Під час обрахування вартості ініціативи автоматично додається зверху плюс 20%. Це гарантія того, що проект реалізують повністю і у зазначені терміни.

  1. Нові правила етики!

Напрацьовані нові правила етичної поведінки. Вони забороняють підкуп голосів та політичну агітацію. Учасники ГБ не можуть вимагати у громадян інформації про те, за який проект вони віддали свої голоси. Також заборонена дискредитація інших учасників ГБ. За всім цим слідкуватиме Громадська бюджетна комісія, чиї повноваження були значно розширені новим положенням. До речі, саме зараз відбуваються вибори до цієї комісії. До 15 травня кожен голосуючий може підтримати до 5 кандидатів. На голосування висунуто 54 громадські об’єднання. Проголосувати можна тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/gbk

  1. Рейтинг доброчесності!

Вперше в Україні запроваджено рейтинг доброчесності. Команди отримують бали за активність у ГБ. За порушення правил, або “нечесну гру” ці бали втрачаються, і авторів навіть можуть не допустити до наступного ГБ.

  1. Залучення спонсорів!

Нова редакція положення дозволяє командам долучати до реалізації проектів спонсорів. Долучення спонсорів можливе до чи після голосування за проект. Команди вказують партнера-спонсора у профайлі проекту. Він, у свою чергу, має доступ до всіх PR-можливостей ГБ і рівні права з командами щодо контролю за реалізацією проектів, якщо спонсорський внесок становить 10% вартості проекту або більше.

 

Про новації столичного громадського бюджету спілкувалися з Артемом Стельмашовим, начальником відділу з питань розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків секретаріату Київради.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще