Соціальний експеримент “Чи існує дискримінація в Україні?”

Хто вважає, що в нас в Україні уже все гаразд, проєвропейське суспільство, де подолано всі види дискримінації - до Вашої уваги наочний соціальний експеримент "Чи існує в Україні дискримінація". ...

Говорухіна М.

Громадський Простір

Хто вважає, що в нас в Україні уже все гаразд, проєвропейське суспільство, де подолано всі види дискримінації – до Вашої уваги наочний соціальний експеримент “Чи існує в Україні дискримінація”.

Марина Говорухіна, Директорка з комунікацій Центру інформації про права людини, PR-менеджер УГСПЛ, так прокоментувала Громадському Простору цей експеримент: “Ми вирішили продемонструвати, що дискримінація існує, просто її не хочуть помічати. І тому поставили людям відверто дискримінаційні питання. Практично нікого з опитуваних вони не обурили. Люди готові дискримінувати інших, навіть не підозрюючи про те, що вони це роблять. І головна проблема – це незнання. І саме з незнанням ми будемо боротися, на це спрямована наша кампанія”.

 

Ролик підготовлено в рамках інформаційно-просвітницької кампанії “Дискримінація обмежує. Протидій!”.

Проблема дискримінації в Україні є невидимою, прихованою в суспільстві. Нема офіційної статистики випадків дискримінації, наголошують правозахисники. Тому чиновники часто стверджують, що не знають про таку проблему, чи зменшують її масштаби.

Але дискримінація стосується кожного. І це легко побачити на життєвих прикладах: «Вас не взяли на роботу, бо вам вже 50? Це дискримінація. Не взяли на роботу, бо ви… жінка? Немає можливості потрапити в магазин, бо є сходи, а ви пересуваєтеся на інвалідному візку? Це дискримінація… Ви не «тієї» національності? Не «тієї» сексуальної орієнтації?

Щоб змінювати ситуацію, слід інформувати про причини дискримінації, як захищати себе у разі, якщо став об’єктом дискримінації.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині