Сьогодні Україна солідарна з Білоруссю (фото, відео)

Сьогодні проходить Міжнародний день солідарності з громадянським суспільством Білорусі - вже четвертий рік поспіль. Активісти різних організацій та рухів прийшли до посольства сусідньої держави, аби ...

Білорусь

Любов Єремічева

Сьогодні проходить Міжнародний день солідарності з громадянським суспільством Білорусі – вже четвертий рік поспіль. Активісти різних організацій та рухів прийшли до посольства сусідньої держави, аби ще раз продемонструвати свою солідарність із небайдужими білорусами, які продовжують чинити опір режиму.

Ситуація з правами людини в Білорусі практично не змінилася за останні 20 років: як і раніше застосовується смертна кара, люди сидять в тюрмах за політичні погляди, обмежуються громадянські свободи. Але навіть в цих умовах правозахисники та активісти продовжують роботу, просуваючи цінності ненасилля та прав людини. У Білорусі багато громадських ініціатив та активних молодих людей: художників і музикантів, мислителів і поетів – це день солідарності саме з ними, людьми які не втрачають мужності боротися за свої переконання” – йдеться у анонсі подій цього дня від організаторів.

Саме 4 серпня Євромайдан SOS, Центр Громадянських Свобод, Центр Інформації про права людини, Крим-SOS, Фундація Регіональних Ініціатив та інші проводять серію заходів для привернення уваги до ситуації із тиском громадського суспільства Білорусі. За словами організаторів, вибір саме цього дня пов’язаний із датою арешту відомого білоруського правозахисника Алєся Бєляцького.

Біля Білоруського посольства, поруч із пам’ятником Володимиру Короткевичу, відбулася акція «Не дай розстріляти права та свободи!». Кілька десятків активістів у короткому флеш-мобі намагалися показати журналістам реальний стан речей у сусідній країні.

“Хочу познайомити чи нагадати про ситуацію з виборами в Білорусі. Це хвора тема для нашого суспільства, яка вже триває більше двох десятків років і, як відомо, Лукашенко – незмінний лідер нашої країни. Напередодні нових виборів, яких ми очікуємо восени цього року, звичайно ця тема стала ще більш актуальною, тому що на прикладі України багато задумуються, що може відбуватися в Білорусі, як може скластися ситуація і які можуть бути результати, і, звісно, президент також немало стурбований цим питанням. Уже зараз збирають підписи за кандидатів і спостерігаються деякі порушення. Схоже, уже немає сенсу говорити про відлигу, яка спостерігалась в 2010 році, перед попередніми виборами. Тобто зараз, я думаю, можна очікувати, що ситуація буде не менш жорсткою, ніж тоді, і можливо, ще гірше. Повторення українських подій зараз бояться всі. Тим не менше, хотілося б вірити, що міжнародна спільнота якимось чином зможе вплинути на ситуацію, у тому числі, проводячи акції – можливо якщо не до президента, то хоча б до суспільства, громадянського суспільства і до поміркованих людей, громадян Білорусі, достукатися і вони все-таки проявлять свою громадянську позицію на цих виборах… але хоча б проявити свою громадянську позицію після виборів і таким чином сказати владі і всьому світові в тому числі, що більшість може бути незгодна і більшість може вплинути на ситуацію і зробити крок, який змінить ситуацію“, – поділилася учасниця акції Поліна з Білорусі.

“Давно уже у нас диктатура, на жаль.. В листопаді 1996 року Лукашенко здійснив переворот. Тоді і виникли, в той період, перші політв’язні – коли в нас ще була свобода слова, суд і такі інші речі. Зараз все жахливо, тому що всі звиклися до всього…“, – виголосив у своїй промові В’ячеслав Сівчик, голова Руху солідарності “Разом”.

Повністю виступ:

“Білорусь в центрі Європи. Білорусь не може бути островом небезпеки для свобод. Білорусь не може забувати про свої національні цінності заради офіційних і заради влади єдиної людини. Україна солідарна. Україна хоче бути країною, яка буде прикладом свободи. З Україною солідарні усі країни, які знають, що таке свобода життя, свобода слова, свобода зібрання, свобода бути обраним та обирати”, – заявили активісти під час флеш-мобу, що продемонстрував ситуацію зі станом свобод в Білорусі.

Також під час акції усі охочі мали нагоду підписати листівки для білоруських політв’язнів.

“…Білорусь лишається єдиною європейською країною, де застосовується смертна кара. Громадяни в цій країні сидять у тюрмах за політичні погляди (наприклад, після протестів, що супроводжували попередні вибори президента у 2010 році, в ув’язненні залишається 6-ро осіб), стабільно обмежуються права та свободи. Просто за підтримку Майдану або висловлення своїх поглядів, відмінних від офіційної «лінії партії», активісти отримують обвинувачення в «екстремізмі» (до 15 років позбавлення волі) або навіть «тероризмі» (25 років позбавлення волі або смертна кара). Правозахисників із інших країн, в тому числі з України, які підтримують громадянське суспільство Білорусі та діють на захист прав людини в цій країні, депортують та забороняють в’їзд до Білорусі на тривалі терміни” – йдеться у зверненні громадськості до Президента.

“…звертаємося до Вас, пане Президенте, з проханням озвучити публічно Вашу позицію щодо питання надання статусу біженця чи інших форм захисту громадянам Білорусі, а також сприяти наданню відповідного статусу тим, хто змушений шукати в Україні прихистку через страх переслідування на батьківщині, у тому числі, за підтримку Майдану чи активну позицію щодо подій на сході України”.

#soliday2015 #Belarus #4aug Сьогодні проходить Міжнародний день солідарності з громадянським суспільством Білорусі – в…

Posted by Громадський Простір: Усе для Третього Сектору on 4 серпня 2015 р.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині