Sektor 3.0: від #moredigital – невпинно до #morefreedom

Проходить подія щороку й об'єднує представників неурядових організацій, бізнесу, уряду, науки та засобів масової інформації. Sektor 3.0 є одним з елементів програми «Нові локальні технології" - ...

Додано:
Prostir.Ua

Sektor 3.0

Prostir.Ua

Проходить подія щороку й об’єднує представників неурядових організацій, бізнесу, уряду, науки та засобів масової інформації. Sektor 3.0 є одним з елементів програми «Нові локальні технології” – проект Польсько-Американського Фонду Свободи і адмініструється Фондом розвитку інформаційного суспільства. Програма спрямована на сприяння використанню ІКТ неурядовими організаціями, особливо на місцевому рівні.

Sektor 3.0

500 учасників протягом двох днів, 58 доповідачів із шести країн світу, 18 тематичних семінарів, 10 майстерень, технології-шоу, ярмарки та дебати, нагорода 40 тисяч злотих для Фонду Katarynka. А ще 400 глядачів онлайн-трансляції конференції, 26000 активних Twitterян. #MoreDigital – офіційний хештег став другим найпопулярнішим нashtag в Польщі, одразу після #UELfinal фіналу Ліги Європи УЄФА. Це все цифри і факти про Sektor 3.0.

Тематичний спектр досить широкий: технології в роботі НУО, e-волонтеріат, фандрейзинг, онлайн-благодійність, нові медіа, 3д-друк, робототехніка, проектний менеджмент через смартфон, геймізація, хардвер, хмарні технології та багато іншого.

Під час вітального слова Міхал Боні, депутат Європейського парламенту, говорив про ідею, пов’язану з гаслом конференції #MoreDigital і про те, що насправді означає бути людиною в цифрову епоху. Марія Васяк, міністр інфраструктури та розвитку і Роман Дмовський, заступник міністра з питань управління і цифризації Польщі, говорили про польську стратегію диджиталізації, втілюючи її в життя і прогресивний технологічний розвиток країни. Прозвучала цифра, яка говорить про масштаб – 2 млн євро Польща витратила на цифризацію країни в різних сферах.

У своєму виступі «Люди, технології, розвиток?” професор Сеульського національного університету Junseok Hwang представив свою концепцію взаємозв’язку між зростанням населення і технологічним прогресом. Іван Оуен, який представляє спільноту волонтерів e-NABLE, що допомагають людям отримати недорогі протези за допомогою 3D-друку, зазначив, що НУО можуть адаптувати нові технології у своїй повсякденній роботі.

Більшість НУО зосереджені на втіленні своїх цілей, при цьому часто страждають на брак часу, і нові технології можуть допомогти вирішити багато проблем. Таким чином, сектор полегшує спілкування, водночас підтримує подальший розвиток.

Українська делегація

Зустріч також зібрала іноземних гостей та доповідачів з різних континентів. До участі в Sektor 3.0 цьогоріч було запрошено представників третього сектору України – Українська біржа благодійності, Громадський Простір, МБФ “Таблеточки”, Центр науки та мистецтва “DIYA”, БФ “Свічадо”, Наш Київ, Перша благодійна торгова платформа Мурахи, Міжнародний благодійний фонд конкурсу Володимира Горовиця та інші – які мали можливість обміну досвідом з учасниками, пошуку партнерів та спільних зацікавленостей.

Ірина Гуцал, директор Української біржі благодійності

“Для Української біржі благодійності Sektor 3.0 – це унікальна можливість поспілкуватися з нашими колегами.. я познайомилася з великою кількістю людей, у яких горять очі, які бажають змін, для них важливо побачити, щоб те, що вони придумали, втілювалося в життя. Я сподіваюся, ця сфера, зокрема і онлайн благодійність, розвиватиметься, а можливість таких заходів, залучення такої кількості людей буде для нас (України) буденністю”.

Міхал Боні спілкується з українською та молдовською делегацією
Напередодні конференції Міхал Боні зустрівся окремо з представниками України та Молдови, говорили про актуальні питання, зокрема, євроінтеграційні перспективи України, лібералізацію візового режиму… тільки зусилля усіх секторів в усіх сферах життя, залучення нових технологій дадуть початок серйозним реформам і змінам, головний меседж депутата ЄП.

Катерина Березовська, координатор проектів, Представництво М. Боні, Депутата Європейського Парламенту, зазначила у коментарі Громадському Простору:

“Це перший рік, коли у відомому у всій Польщі форумі беруть участь делегації з інших країн. За ініціативи М.Боні, депутата Європейського Парламенту, було запрошено 25 осіб з України та Молдови. Дякуючи організаторам, ми заздалегідь зарезервували місця для наших учасників і активно їх відбирали. Практика попередніх 4-х років проведення Форуму показує, що від моменту запуску реєстрації і до закінчення передбачених місць, проходить всього лише декілька годин. Ними стали представники недержавного сектору, молоді підприємці та активісти, для яких участь у заході буде корисною не лише з точки зору побачити щось нове, але й поділитися своїм успіхом.

Українська Біржа Благодійності – перший в Україні загальнонаціональний портал он-лайн благодійності. На сьогодні їхній успіх еквівалентний 44 млн. зібраних пожертвувань. Відомий Інтернет-журнал “Наш Київ” з 116 тисячами читачів, Promo-Lex, яка одна з перших у Молдові проводить незалежний моніторинг виборчого процесу – вже 14-го червня більше 1000 спостерігачів від організації візьмуть участь у загальних міських виборах, мобільна аплікація Tap4Parking для пошуку вільного місця для паркування, що діє зараз у Києві та Варшаві – все це приклади успішних ініціатив, які варто підтримувати та просувати. Тестування нового дрона, технологія контролю власної свідомості під час сну, та використання хештегів у спілкуванні – конкретні знання, отримані нашими учасниками під час Форуму.

Завдяки увазі М. Боні до України, між активною участю у дебатах під час Політичної Асамблеї в Осло та організацією Українського дня у Варшаві 27-го червня, виникають ось такі чудові ініціативи, в результаті яких формується нова, вже міжнародна співпраця”

Sektor 3.0

На Sektor 3.0 НУО винагороджуються

Під час конференції було вручено премію з нових технологій PAFW – Nowe Technologie Lokalnie „Sektor 3.0”. Ця Премія Польсько-Американського Фонду Свободи вручається НУО, які мають особливі досягнення у проведенні промо заходів, досліджень, навчання щодо використання ІКТ в третьому секторі або приклад інноваційного використання ІКТ в поточній діяльності. Вартість призу становить 40 000 злотих. Отож цьогоріч нагороду отримала фундація Katarynka з Вроцлава. Фундація розробила перший у Польщі (а можливо і у світі) портал ADAPTER , який на основі сучасних технологій забезпечує перегляд фільмів для слабозорих і слабочуючих. Не виходячи з дому, на комп’ютері, планшеті або навіть на смартфоні, ці люди можуть дивитися фільм з аудіо описом і субтитрами. 24 години на добу, абсолютно безкоштовно.

Ось так проходила церемонія вручення:

“Працюючи в третьому секторі України більше 10 років, спостерігаючи як неурядові організації розвивають свій потенціал, залучають до роботи нові технології, побачена нами на Sektor 3.0 мозаїка співпраці НУО, бізнесу і поважного позиціонування сфери з боку влади – справила враження. Крім того, такі зустрічі є важливими для самих польських НУО, бо є ствердженням їхньої синергії, взаємодії на рівних. Це все було віддзеркалено в атмосфері конференції Sektor 3.0.

Позитивним явищем, на що звернули увагу представники української делегації, стало унаочнення результативної співпраці з бізнесом, побачені кейси вказують на прогалини в роботі українського неурядового сектору, мабуть, зокрема, через брак культури міжсекторного партнерства. Не говориться про абсолютне волонтерство з боку бізнесу, а радше про пошук спільних інтересів, чіткий маркетинг просоціального спрямування. Колеги з 3 сектору поважно і на рівних з бізнесами запрезентували свої ініціативи, бренди. Впевненість НУО – ось що особливо відчувалося”, – коментує подію Алла Прунь, виконавчий директор ІАЦ “Громадський Простір”.

Культура дебатів (спікери та учасники конференції)

Зверніть увагу на вільний дружній формат дебатів, учасники діляться своїми думками, оцінками та досвідом щодо технологій – який вплив вони мають на наше оточення, на нашу роботу та чи підвищують вони її ефективність, а також розповідають про корисні інструменти, які справді працюють на користувача. Так, наприклад, мобільний телефон – це уже не просто пристрій для спілкування, він може бути проектором, він може виміряти ваш тиск.

______


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще