Роман Кабачій: головне, щоб менше гинуло людей, а з цієї перипетії Україна вийде переможцем, я в цьому переконаний

Роман Кабачій, історик і публіцист, журналіст-експерт Інституту масової інформації, має науковий ступінь доктора Ph.D в галузі новітньої історії, поділився з Громадським простором думками про ...

Р.Кабачій

Любов Єремічева

Роман Кабачій, історик і публіцист, журналіст-експерт Інституту масової інформації, має науковий ступінь доктора Ph.D в галузі новітньої історії, поділився з Громадським простором думками про інформаційний фронт, оновлену Україну та про те, як не впадати у відчай, попри ситуацію в країні.

Громадський простір: Яким має бути український інформаційний фронт, аби називатися успішним?

“Мені здається, допоки українці асоціюватимуть свої смаки із “Радіо шансон”, “Русским радио” і так далі, то цей фронт не виграватиметься, тому що автоматично йде переключення на те, що є якісь спільні зв’язки, братські…”

“Наша рація має бути лише в тому, щоб ми говорили правду і теж шукали відповідні канали і лобістів, щоб ця правда доходила, щоб ми не замовчували. Ми мусимо все чітко говорити – що вдавалося, що не вдавалося і в цьому має бути наша перевага – у правді передовсім”.

Громадський простір: Романе, який період ми переживаємо зараз з історичної точки зору? Чи відрізняється він від інших чи навпаки – рухаємося по тому самому “колесу сансари”?

Більша територія і населення України – це вже люди, які не думають по-патріархальному, а хочуть змін, не бояться змін, хочуть жити краще і знають, де це краще лежить, а воно лежить на Заході, а не в Москві, як думають люди на Донбасі“.

Громадський простір: Українська Нова Незалежність – якою вона має бути, які у неї риси?

Я думаю, що усвідомлення того, що Україна таки має незалежність, має виразне обличчя, дає шанс цій державі, цьому народові існувати у світі, донести світові те, чим ми можемо бути цікаві. Головне, щоб ми не загрузли в старих схемах, не боялися реформ…

Громадський простір: Романе, як не впадати у відчаї, депресії та інші форми негативних станів у зв’язку з війною, та купою поганих новин у інфо-просторі?

Коли людина на своєму місці, це приносить користь державі. І в цій ситуації кожен, передовсім, має собі поставити питання: “Чи я задоволений тим, що роблю?” Виходом із депресії є щось робити, робити на своєму місці, намагатися бути корисним собі і людям. І теж, звісно, докладати якихось зусиль додаткових. Мені здається, що, власне, в активності є шлях до виходу з будь-яких депресій… що ти вмієш робити, роби“.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще