Рефат Чубаров: Немає сумнівів у тому, що окупаційна влада заборонить діяльність Меджлісу

Уже майже немає сумнівів у тому, що окупаційна влада Криму заборонить діяльність Меджлісу. Проте, незважаючи на це, активність Меджлісу не буде знижуватися, а навпаки -  рішення окупаційної влади ...

Рефат Чубаров

Галина Жовтко

Уже майже немає сумнівів у тому, що окупаційна влада Криму заборонить діяльність Меджлісу. Проте, незважаючи на це, активність Меджлісу не буде знижуватися, а навпаки –  рішення окупаційної влади щодо заборони діяльності слугуватиме ще більшому піднесенню кримськотатарського руху, – заявив Рефат Чубаров.

“В тому, що буде прийняте рішення щодо заборони діяльності – в цьому вже, здається, немає сумнівів. А наскільки це рішення буде розповсюджено на членів Меджлісу кримськотатарського народу… регіональних Меджлісів – їх 22, близько 250 місцевих Меджлісів, це більше ніж 2 тисячі людей. Чи буде це рішення розповсюджуватися на них? Якщо так, то з якого моменту?  В залежності від цього, зрозуміло, що ми будемо зреалізовувати ті  форми, які ми зараз обговорюємо. Сподіваюся, що ті форми при будь-якій ситуації в Криму зберігатимуть діяльність Меджлісу на тому рівні, на якому зараз це є,” – Рефат  Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України.

Як зазначив Рефат Чубаров, всі основні напрямки діяльності Меджлісу вже здійснюються з материкової України. Також відновлено інституцію – Всесвітній конгрес кримських татар, через який здійснюються напрямки загальної боротьби за деокупацію Криму.

Окрім того, ведеться підготовча робота щодо представництва в Брюсселі та у Вашингтоні.

В даний момент Захід не здійснює ефективних механізмів, які б змусили сісти Росію за стіл переговорів щодо деокупації Криму, – наголосив він.

“Фашисти майбутнього будуть називати себе  антифашистами… Ну, ми дочекалися того часу, коли бандити сучасного хочуть називати тих людей, які зорганізовані задля організації своїх прав, задля свого життя, задля своєї землі, вони хочуть їх назвати злочинцями-бандитами. Сам суд як інституція, як і сама влада окупаційна, вони є неправомірними. І тому вони не можуть і не мали б приймати будь-які рішення щодо заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Наші товариші, які там в Криму, члени Меджлісу, і також залучені нами адвокати проходять таку формальну процедуру представлення інтересів, означення позицій, і це для того, щоб потім добитися того часу, дійти до того часу, коли дійсно справжні фашисти, які прийшли з Москви, вони будуть названі своїм ім’ям, і вони будуть нести відповідальність, і особливо за здійснення ними злочину проти кримськотатарського народу”.

___________________________________

У Києві відбулося засідання “круглого столу” на тему: “Заборона Меджлісу в Криму – нехтування правами корінного народу на самовизначення і порушення міжнародного законодавства окупаційною владою”.


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини