Просвіта щодо коронавірусу та інші активності херсонської ініціативи «А що зробив ти?»

Більше чотирьох років тому декілька друзів зібрались на суботник до найближчого скверу, а закінчивши роботу, всі були cповнені енергії для нових звершень. Потім зібрали одяг для дитячих будинків, ...

Слайдер ГП, NEWWW(54)

Громадський Простір

Більше чотирьох років тому декілька друзів зібрались на суботник до найближчого скверу, а закінчивши роботу, всі були cповнені енергії для нових звершень. Потім зібрали одяг для дитячих будинків, придбали продукти харчування для малозабезпечених сімей. До них почали долучатись друзі їхніх друзів, а потім інші небайдужі люди. Спрацювала синергія.

Так з небайдужих людей утворилась Ініціативна група «А що зробив ти?», яка вірить, що зміни на краще по силам для кожної людини.

01. Наша команда

Ініціатива відкрита для співпраці та із задоволенням бере участь у проектах колег та однодумців

Головна мета організації — на своєму прикладі показати, що допомагати легко, потрібно лише зробити невеличкий крок, бо навіть маленькі дії можуть призвести до грандіозних результатів.

51692406_602131506879135_990928991902760960_n

Низка херсонських перетворень 

За 2019 р. реалізовано 103 проекти, які направлені на активізацію громади м. Херсона. Під час виконання проектів було надано персональну допомогу 178 особам, 31 закладу, встановлено 6 об’єктів для міста та проведено 8 заходів. Більше 400 осіб взяли активну участь у благодійних справах, 20 осіб стали нашими постійними партнерами.

 Ось деякі з ініціатив:

«Дитячих майданчиків багато не буває» встановлено дитячий майданчик у Гімназичному сквері (колишній сквер ім. Шмідта). У вказаному районі відсутні місця для проведення часу з дітьми, тому саме цей майданчик слугує місцем для відпочинку для батьків та їх дітей. Суспільна важливість проекту полягає в тому, що він сприяє активності дітей, встановлює тісний зв’язок між жителями мікрорайону.

«Креативні лавки зі столами» – у сквері Гімназичний (колишній сквер ім. Шмідта) встановлено лавочки зі столами незвичайної форми. Дуже зручно, що біля дитячого майданчику батьки мають можливість посидіти за столиком, поспілкуватись та зайнятись своїми справами. Таким чином цілий комплекс для дітей та батьків ви зможете знайти у Гімназичному сквері.

«Plogging» - проведено челендж #ЧистийХерсон #Plogging, в межах якого учасники, отримавши стартовий набір, займались спортом, збирали сміття та викладали фото в соціальні мережі для привернення уваги до проблеми забруднення міста та популяризації спорту.

07. Провели челендж в підтримку екоруху Plogging

«Сонячне дерево» – Встановлення “Сонячного дерева” в місті – просування альтернативних джерел енергії. Виконано з екологічно чистих матеріалів і забезпечене сонячними панелями дерево має, як функціональне, так і інформативне значення, стане об’єктом, який приверне увагу гостей та жителів міста. Наявність пристрою для підзарядки ґаджетів користується попитом у гостей міста та херсонців.

06. Встановили Сонячне дерево

“Зелений Херсон – у рамках акції організовано посадки саджанців у паркових зонах міста. У акціях взяло участь більше 50 осіб. У такий спосіб учасники привернули увагу громадськості до питання відновлення екосистеми країни та до розвитку екологічної свідомості українців.

04. Саджали дерева

«Практикум надання домедичної допомоги» організовано безкоштовні практики надання домедичної допомоги, оскільки життя людини є найбільшою цінністю. Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя. Вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

«Подаруй книгу» – провели збір книг для сільських бібліотек, оскільки книги грають велику роль у житті кожної людини. Ми дізнаємось багато нового та розвиваємось завдяки літературі.

В дев’яності роки села почали занепадати, бібліотеки закриватись, а книги перетворюватись на пил. Сьогодні з утворенням ОТГ бібліотеки починають по тихеньку відновлюватись. Оскільки проблема бібліотек така ж важлива, як і інші соціальні питання, учасники Ініціативи активізували небайдужих мешканців м. Херсона та зібрали більше 1 000 книг, які передані до сільських бібліотек. 

«Допомога АТО» – волонтери Ініціативної групи «А що зробив ти?» здійснюють поїдки в АТО для передачі благодійної допомоги, у вигляді продуктів, одягу, а також влаштовували концерти з народними піснями для підняття бойового духу нашим захисникам та, щоб показати свою підтримку тим, хто живий. Тим,  хто не бачить ні сну, ні відпочинку. Тим, хто кожен день чує свист куль і снарядів, бачить смерть своїх друзів. Лише відчуваючи нашу підтримку, вони продовжують боротьбу, бо знають, що за ними стоїть народ України. 

«Автошкола для дітей» – організовано та проведено два заходи «Автошкола для дітей», в рамках проекту для дітей  молодших та старших класів було проведено по три заняття:
– теоретичне заняття, на якому розповіли про правила дорожнього руху для пішоходів та водіїв;
– практичне заняття, на якому розповіли та показали з чого складається автомобіль, посадили дітей з
а кермо, розповіли як завестись та рушити з місця;
- надання домедичної допомоги, на якому розповіли про небезпеку на дорогах, про поведінку дитини при отриманні нею чи третіми особами травм, а також як надати домедичну допомогу постраждалим.

«Будь моїми очима» – ініціативна група «А що зробив ти?» спільно з БФ «ФГ «Захист» – зібрано кошти на 40 смартфонів для осіб з вадами зору, які самостійно не можуть їх придбати. На смартфони встановлено спеціальні налаштування, які дозволяють користуватись пристроєм людям з вадами зору. Операційна система Android має такі налаштування, як Talk Back або Explore by touch, а також Vlingo і програму голосових команд. Інші додатки, як, наприклад, LookTel Money Reader або Color Identifier, розроблені компанією GreenGar Studio, які за допомогою камери ідентифікують кольори й, що важливо, – валюти всього світу. Тож сліпа людина матиме змогу за допомогою смартфону самостійно розраховуватися за покупки у магазинах та закладах послуг. Актуально й те, що програма BeMyEyes допоможе сліпим людям шукати волонтерів.

«Протягни руку допомоги» – тривожною тенденцією в даний час є активне зростання чисельності бездомних громадян та безпритульних дітей, які займаються бродяжництвом. Проблема бездомних громадян та безпритульних дітей в Україні деформує соціальне середовище, руйнує фізичне, психічне та духовне здоров’я людей, знижує їх життєву, громадську та творчу активність, погіршує моральний стан, створює соціальну напругу в суспільстві. У Херсоні є випадки смертей безпритульних саме в зимовий час. З метою поліпшення соціального захисту бездомних громадян та безпритульних дітей Ініціативна група «А що зробив ти?» організовувала палатки з роздачою їжі, теплих напоїв та одягу для безхатченків Шуменського мікрорайону.

«Курси жіночої самооборони» - абсолютно кожна жінка може постраждати від насилля, але не кожна може себе захистити. Для підвищення впевненості жінок у власній безпеці, було організовано двомісячні курси жіночої самооборони. Двадцяти дівчатам була надана психологічна підтримка та ознайомлено з методами самооборони, направленими на запобігання фізичного насиллю.

Кожен наш проєкт – це наче дитина, в яку ми вкладаємо душу. І як же боляче, коли на влаштований захід зареєструвалось 30 чоловік, а прийшло 3; або читати негативні відгуки на ідею займатись Plogging; або отримувати чергову відписку від влади, що у них відсутні кошти на встановлення світлофору. Та ми не зневірюємось, а просто робимо висновки, стаємо досвідченішими, сильнішими

А тепер Ініціатива протидіє COVID-19 

Сьогодні коронавірус продовжує вражати людей, тому учасники Ініціативної групи «А що зробив ти?» направили всі свої сили на реалізацію проєктів допомоги:

«Продуктові набори» - оскільки особи за 60 років знаходяться у зоні ризику, організували безкоштовне придбання та доставку «Продуктових наборів» для людей поважного віку. У разі потреби до набору закуповуємо необхідні ліки.

Вже розвезли більше 200 наборів та продовжуємо свою працю спільно з Антикризовим штабом, який не тільки надає частину продуктового набору, але й перевіряє всіх пенсіонерів, оскільки бували випадки, коли приїхавши на адресу пенсіонера ми бачили припаркований мерседес сина. 

«Допоможи тим, хто допомагає» – підвищення цін, шалений попит на противірусні та дезінфікуючі препарати, відсутність масок – у такій ситуації сьогодні опинились соціальні заклади, такі як Будинок матері та дитини, Притулок для безхатченків, Реабілітаційний центр. Вони не можуть собі дозволити придбати дезінфікуючі засоби навіть для працівників.

Ініціативна група «А що зробив ти?» завжди підтримує тих, хто творить добрі справи , тому придбала для таких закладів дезінфікуючі препарати та рукавички.

«Творимо добрі справи разом» – у великих аптечних мережах, як і раніше, відсутні в продажу медичні маски, без яких не пускають до продуктових магазинів, тому Ініціативна група «А що зробив ти?» активно працювала над пошуком масок. Про це дізнались представники «Будинку матері та дитини», яким ми нещодавно придбали антисептики та стерильні рукавички. Вони розповіли, що у них є швейна кімната і є можливість безкоштовно виготовити нам одну тисячу медичних масок.

«Надінь маску – врятуй життя» - до жодного магазину не зайдеш без маски, але ніхто не подумав, де звичайним пенсіонерам придбати маски, з урахуванням того, що в аптеках їх немає, а інтернетом наші бабусі користуватись не вміють. Тому активісти придбали 400 захисних медичних масок, які кладуть до продуктових наборів та просто роздають на вулиці, коли бачать людину без маски.

«Будь здоровим» зробили сайт, де зібрали та систематизували відповіді на більшість хвилюючих питань про коронавірус (https://behealthy.ai/faq_corona/). На цьому сайті консолідована та постійно оновлюється інформація, зібрана лише з офіційних джерел (ВООЗ, CDC та сайт Доктора Комаровського). Простий інтерфейс і удосконалена функція пошуку дозволяє швидко знайти відповіді на більшість питань щодо коронавірусу. Мета сайту – максимально розповсюдити даний ресурс серед громадян, таким чином спростивши доступ до необхідної інформації, що буде правильно впливати на поведінку людей та знизить рівень розповсюдження SARS-CoV-2, а також зменшить негативні наслідки від COVID-19 – сподіваються активісти.

І на цьому не зупиняємось, плануємо реалізувати всі ідеї нашої групи та долучити до добрих справ якомога більше людей. Ми віримо, що можемо розпочати та передати естафету добра і допомоги, – говорять в команді Ініціативи

Що кажуть про херсонську Ініціативу? 

А надихають на нові звершення теплі слова жителів міста:

«Так важливо, щоб люди об’єднувалися для добрих справ, як це роблять небайдужі херсонці цієї ініціативної групи. Важливо, що їм довіряють, тому що все – прозоро!» – каже голова правління Фонду громади Херсона «Захист» Лариса Польська.

«Молоді, амбітні люди, хочуть розвивати власне місто, з успіхом втілюють цікаві і потрібні місту проекти! Ви потрібні Херсону. Так тримати!» – закликає голова ОСББ Віктор Тоцький.

«Це молода, прогресивна група дівчат та хлопців, які готові виділяти зі свого особистого часу хвилини, години, дні, тижні, місяці на пошук і вирішення питань, життєвих ситуацій чужих їм людей. Люди ці – це дорослі, які опинилися в скрутному життєвому круговороті, це діти, що потрапили волею різних обставин в умови, в яких не повинні перебувати діти, це наше золоте покоління, яке теж потребує уваги і турботи. Їм небайдуже як живе, виглядає наше місто Херсон, що в ньому відбувається. Їх безкорислива рука допомоги готова простягнутися будь-кому, хто її потребує. Я вдячна долі, що маю можливість знати цих дівчат та хлопців, з ними спілкуватися! Це креативні, світлі люди» – відгукується арт-терапевт Леля Богданова.

А сконтактувати з командою можна легко:

[email protected]

Сторінки у соцмережах: Instagram «_what_have_you_done_»; Facebook – А що зробив ти?, @WhatYouHaveDone; YouTube та Telegram канал «А що зробив ти?» або телефонуйте (095) 766 71 51 Христина

“Приєднуйтесь! Допомогати легко!” – закликають в Ініціативі.

Крістіна Студинська для Громадського Простору


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест