Прогрес економічних реформ в Україні: думка Вишеградської четвірки

Громадський Простір продовжує висвітлювати тематику руху реформ в Україні, в рамках спеціальної серії матеріалів, присвячених змінам в країні після Майдану. До вашої уваги - експертні думки ...

???????????????????????????????

Любов Єремічева

Громадський Простір продовжує висвітлювати тематику руху реформ в Україні, в рамках спеціальної серії матеріалів, присвячених змінам в країні після Майдану. До вашої уваги – експертні думки представників країн Вишеградської четвірки щодо прогресу економічних реформ в Україні, якими експерти поділилися у Києві на Міжнародній конференції «Оцінка динаміки економічних реформ в регіонах України в умовах інтеграції до ЄС», організованій Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень.

???????????????????????????????

Під час заходу прозвучали експертні думки представників країн Вишеградської четвірки щодо прогресу економічних реформ в Україні. Експерти порівняли процес реформ, які свого часу відбулися у їхніх країнах та поступ в Україні, продемонстрували історії успіху, та надихнули продовжувати і не здаватися, не зважаючи на очевидні труднощі у нашій державі. Громадський простір записав відео-виступи повністю – англійською мовою.

???????????????????????????????

 

“…Це не тільки уряд має працювати і відповідати за краще життя тут, в цій країні. Це також кожен активіст, зацікавлена людина на рівні спільноти має бути активною у цьому напрямку“, – сказала Аннамарія Кекеші, директор з розвитку Міжнародного центру демократичних перетворень (ICDT), Угорщина.

 

“У пізніх дев’яностих, у моїй країні, ніхто не очікував, що ми будемо “економічним тигром”, що ми приєднаємося до ЄС разом з іншими Вишеградськими країнами, що ми матимемо найвищий економічний розвиток в Європейському Союзі, що ми будемо продукувати мільйон автомобілів на рік. Тому я просто хочу дати вам надію, що так – ситуація доведена до відчаю – ніколи не здавайтеся, будь ласка,  тому що завжди є надія, тому що ми маємо цей досвід”, – Гал Жолт, експерт Центру досліджень словацької асоціації зовнішньої політики (RC SFPA), Словаччина.

 

???????????????????????????????

 

“Я хочу повторити – будь ласка, ніколи не здавайтеся – яка б не жахлива була ситуація, тому що якщо ви хочете вивчити щось із історії, яку я розповів, так це те, що майже все можливо, як в моїй країні із чорних дір – до економіки, яка найшвидше розвивається в ЄС“.

 

 

…Якщо ви говорите про економіку України, про зміни в Україні, ви маєте враховувати контекст війни на сході, і анексію Криму, політику Росії, яка намагається дестабілізувати не тільки Україну, а й країни Східного Партнерства. Але ми маємо пам’ятати, що не тільки економіка один інструмент, який має обраховувати баланс цього дестабілізаційного ефекту, який підтримується “путінською Росією”, але є й деякі оптимістичні знаки, згідно із теперішньою статистикою – українська економіка зростає, це не дуже феєричне зростання, але воно є – і це хороший знак“, – підбадьорив Ян Пєкло, директор Фундації українсько-польської співпраці (PAUCI) (Польща).

 

???????????????????????????????

 

“Для Варшави Україна завжди була в топ-пріоритеті. Польща була однією з перших країн, яка визнала незалежність України. Деякі люди казали, що Канада була першою, але я думаю, що через часову різницю це була Польща. Ми сусіди і ми розділяємо не тільки кордони, але й однакову традицію, таку ж  історію, іноді це була складна історія, але засадничо ми віримо, що немає безпечної і процвітаючої Європи без демократичної і вільної України”, – наголосив пан Ян.

…Якщо гроші будуть залишатися в регіонах, це допомагає їх контролювати і їх набагато важче вкрасти. Реформа децентралізації – це один із важливих інструментів обмеження і боротьби із корупцією“, – прокоментував ситуацію із реформами Ян Пєкло.

 

Відео у списку відтворення

 

 


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще