Презентовано мобільний додаток для першої психологічної допомоги

У Києві в Американському Домі було презентовано мобільний додаток для першої психологічної допомоги PFA mobile для рятувальників. PFA Mobile Ukraine було розроблено на основі програми PFA mobile ...

05_iphone-576x1024 (1)

Громадський Простір

У Києві в Американському Домі було презентовано мобільний додаток для першої психологічної допомоги PFA mobile для рятувальників. PFA Mobile Ukraine було розроблено на основі програми PFA mobile Національного Центру ПТСР у США в партнерстві з Національною мережею з питань травматичного стресу у дітей та Національним центром з охорони здоровʼя за допомогою телекомунікацій та технологій. Перекладом текстів додатку в Україні займались волонтери-психологи та активісти громадської організації “Development Foundation” (організації фахівців у сфері психологічного здоров’я), розробкою програмної частини займалась “Indeema Software”. Переклад та створення програми було реалізовано в тісній співпраці із авторами програми зі США та за згоди Національного Центру ПТСР у США.

Також цими днями до України завітала Ейпріл Дж. Нечурел, експертка у галузі травматичного стресу із США, авторка та керівник проекту “Свобода” психологічного відновлення постраждалих у Ню-Йорку 11 вересня після теракту. Ейпріл також долучилась до створення цього додатку і розповіла Громадському Простору про його важливість:

“Така первинна психологічна допомога найбільш корисна, коли надається у перші дні після отримання травми. У рамках надання цієї допомоги, людям, які надають допомогу, надаються підказки та інструкції того, що саме треба робити для того, щоб спільно з постраждалим хоча б пом’якшити симптоми від травм. Не слід це вважати як форму лікування від ПТСР.  Але на конкретних прикладах і за результатами відповідних досліджень вже доведено, що якщо на перших порах після отримання травми застосовувати форму лікування за допомогою такого підходу, як первинна психологічна допомога, це може унеможливити швидкий розвиток ПТСР. Оскільки це новітня розробка, то поки що достатньо досліджень не проводилось. Отже це поки що лише теорія, але її підтверджують практики. Крім того, це модель, як не зашкодити, якщо і не вилікувати”.

 

Ейпріл Нейчурел

Ейпріл Дж. Нечурел

Марта Пивоваренко, голова правління Development Foundation, розповіла, що у 2014 році, коли вона повернулася з Єльського університету, мала за мету зробити цей додаток українською мовою. Indeema Software зголосилась допомогти реалізувати цю ідею на волонтерських засадах. Детальніше розповідаючи нам про додаток, Марта відзначила:

“Оскільки реалії в Україні не передбачають всюди 3G, то ця програма завантажується на мобільний телефон і вона доступна незалежно від того чи наявний у Вас інтернет. Якщо оновлюється версія, то при будь-якому контакті Вашого телефону з інтернетом, будуть підвантажуватись нові матеріали та дані. Це важливо, тому що перша психологічна допомога неможлива без того, щоб надати не лише допомогу суто психологічну, але і дати можливість знайти сервіси допомоги, які не пов’язані з психологією.

Пивоваренко Марта, Володимир Бідзюра

Марта Пивоваренко (Development Foundation), Володимир Бідзюра (Indeema Software)

У нас є пункт “Дорожня карта постраждалому”, де ми розміщуємо найдостовірніші конкретні дані про можливість отримання інших видів допомоги, окрім психологічної. Тобто така собі дорожня карта для постраждалого, щоб він міг скористатись безпечним виїздом, укриттям, іншими речами, які є важливі і без яких не можлива психологічна допомога. Щопівтора місяці ми будемо оновлювати цю базу. Оскільки сервіси зникають, з’являються, фонди закриваються, відкриваються  – тому ми вважаємо важливим контролювати достовірність цих даних. Якщо у Вас буде інформація щодо нових сервісів, теж повідомляйте нам”

Ейпріл Дж. Нечурел повідомила, що зустрічалась із представниками Національної Гвардії України: “Вони зараз готують навчальну програму, яка буде спрямована на підготовку професійних психологів, які будуть здатні надавати психологічну допомогу тим бійцям, які повертаються з різного роду травмами з фронту. Американське посольство дуже налаштоване на надання допомоги задля підготовки таких фахівців, які допомагатимуть бійцям, що повертатимуться до мирного життя, позбутися негативних наслідків перебування у зоні бойових дій.

Ми вбачаємо свою допомогу у тому, щоб ділитися найкращими практиками того, як ми у себе в Сполучених Штатах і, сподіваюсь, тут в Україні – розбудуємо комплексну систему надання психологічної допомоги не лише військовослужбовцям, але і членам їхніх родин”.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще