Політичні переслідування за релігійною ознакою у Криму
«Напевно в Крим прислали нову «методичку», у якій розписано як працювати із «неугодними», - вважають представники релігійних общин України. Хоча окупаційна російська влада у Криму стверджує, що ...
Додано:
Галина Жовтко
«Напевно в Крим прислали нову «методичку», у якій розписано як працювати із «неугодними», – вважають представники релігійних общин України. Хоча окупаційна російська влада у Криму стверджує, що віруючі усіх конфесій перебувають у рівних умовах, проте це не так.
Так, наприклад, як заявив на прес-конференції архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент, влада в Криму робить все для того, щоб УПЦ Київського патріархату не почала будівництво свого храму в Сімферополі на земельній ділянці, власником якої вона є з 2010 року. Він вважає, що кримська «влада» сьогодні використовує приклади сталінського правління, коли безпосередньо будівництво не забороняє, але і дозволу на нього не дає.
“На ділянці, яка виборена, яка вимолена сьогодні планується будівництво багатоквартирного приміщення, жилого будинку, для працівників ФСБ. Це просто маразм”, – повідомив Андрій Щекун, представник громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім».
«При Україні на території Криму було зареєстровано понад 2 300 релігійних громад, які мали статути. Ці 2300 релігійних громад були розподілені між конфесіями і релігійними організаціями, які мали згідно закону України право вважатися релігійною організацією. На сьогодні кількість релігійних центрів, кількість конфесійних центрів зменшена до мінімуму. На 1 січня 2016 року зареєстровано, перереєстровано і подано на перереєстрацію тільки 200 громад. Кількість релігійних організацій – це УПЦ КП, яка ще діє, УПЦ МП, це Римо-католицька церква, це Караїмська церква, це юдеї, одна із течій, бо їх було зареєстровано декілька течій при Україні, а зараз діє одна, це Мусульмани Криму, це Вірменська (григоріанська) церква. Була нібито перереєстрація однієї чи двох громад баптистського напрямку. Тобто, ви бачите, що кількість по конфесійному принципу зменшено до мінімуму. Всі релігійні громади, які зараз реєструються на території Криму, я правда не знаю як УПЦ МП, бо там все покрито мраком, і коли останній раз один із речників УПЦ давав інтерв’ю Громадському радіо, то він так само сказав, що вони не володіють ситуацією щодо УПЦ МП по Криму. Але якщо виключити УПЦ МП і взяти тільки ті конфесії, про які я сказав, то всі вони реєструються як незалежні громади. Тобто реєстрація прямого підпорядкування тої чи іншої конфесії чи центру релігійного приведе до того, що центр, який наважиться перереєструвати або зареєструвати свою конфесію, релігійну громаду в Криму, він підпадає під міжнародні санкції», – архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.
За словами Архієпископа Євстратія (Зоря), речника Київської патріархії, в нинішніх умовах суспільство та держава повинні зробити переоцінку того, яку роль мають релігійні організації в суспільному житті та звернути увагу на те, що це не лише роль здійснення релігійних обрядів.
«За нашими підрахунками за 10 років з 1994 по 2004 роки, за ці 10 років, коли відбувався найбільший етап повернення культового майна, в першу чергу храмів релігійним організаціям, те, що було відібране державою, поверталося релігійним організаціям… Так ось, на один храм, який в цей період передавався Київському Патріархату – припадало сім храмів, які передавали церкві Московського Патріархату. … Одна з причин того, що українська Церква на сході України і в Криму систематично упосліджувалася, систематично утискалася, робилося все для того, щоб вона там, якщо і існувала, то лише як в якійсь резервації, в той час як церкві Московського Патріархату надавалися повні преференції – фінансування, будівництво об’єктів, різного роду підтримка, і таким чином створювалася мережа, через яку розповсюджувалася ідеологія «русского міра», яка є зараз основою для тієї всієї агресії, яка є проти України. Ідеологія розділеної нації, що росіяни – це розділена нація і вони мають право на возз’єднання», – заявив Архієпископ Євстратій (Зоря).
Також стало відомо, що 28 січня збройні російські силовики оточили мечеть Ісламського культурного центру в Сімферополі та влаштували обшук. Під час обшуку приміщення була «випадково знайдена» заборонена література. Про це повідомив Голова Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов.
«Вчера во время обыска снова «случайно нашли» запрещенную литературу. Имам клянется (и я ему верю), что вечером закрывая мечеть не было этих книг на этом месте. Одна книга – мусульманский молитвенник «Крепость мусульманина» в которой собраны молитвы пророка Мухаммада (мир ему!). Вообще не понятно почему в России посчитали книгу со средневековыми классическими молитвами, запрещенной литературой. Маразм какой-то. Но там к такому не привыкать, там и Коран запрещали».
Схожою є ситуація і на окупованих територіях на материковій частині України. Так, сьогодні в окупованому Донецьку біля храму Української греко-католицької церкви відбувся мітинг проти сект. Мітингувальники заявили, що виступають проти сектантів, греко-католицької церкви, яка, за їхніми словами, нав’язує людям ідею єдності з Україною, повідомляється на сайті «Новости Донбасса». (Відео)