Павло Шеремета про те, що нам варто усвідомити у сучасних реаліях

Павло Шеремета, Голова Дорадчої ради Київської Школи Економіки, колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України, викладає в Lviv Business School (LvBS), продовжує на Громадському Просторі ...

Шеремета

Громадський Простір

Павло Шеремета, Голова Дорадчої ради Київської Школи Економіки, колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України, викладає в Lviv Business School (LvBS), продовжує на Громадському Просторі серію роздумів знакових людей над тим, що маємо усвідомити у ситуації, яка зараз склалася в Україні.

Усім експертам ми ставимо однакове питання: “Навіть у ситуації, коли двоє людей знаходяться у стані конфлікту, кожна зі сторін має можливість отримати свої уроки, переосмислити та переоцінити себе та свою поведінку, незалежно від того, хто винуватець (початківець) конфлікту. Те ж саме можна перенести й на країни. Що ми – як країна, можемо усвідомити та переосмислити для себе у ціннісному вимірі у ситуації, яка зараз склалась?”

Павло Шеремета:

Як на мене, найважливіше, що ми можемо усвідомити з цього конфлікту – це розуміння екзистенціальної небезпеки для української держави, якщо ми не розвиватимемось значно швидше. Ми можемо бути вдячні керівництву сусідньої держави, що вивело нас зі стану “багатовекторної нірвани”.

А які цінності нам варто плекати зараз всередині суспільства? Що зараз є актуальним?

Саме це – відчуття екзистенціальної небезпеки.

Читайте також:
Україна: що маємо осмислити? (думки знакових людей):Богдан Гаврилишин, Олександра Матвійчук, Андрій Нагірняк, Лариса Денисенко.

О.Толкачов: в будь-якій ситуації є частка нашої відповідальності


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині