ООН необхідна нова бізнес-парадигма розширення прав та можливостей жінок

Лідери бізнесу, урядів та громадянського суспільства підтримують принципи розширення прав та можливостей жінок та їх сталий розвиток. 11 березня 2015 року у Нью-Йорку більше 300 учасників зібралися ...

ООН

Громадський Простір

Лідери бізнесу, урядів та громадянського суспільства підтримують принципи розширення прав та можливостей жінок та їх сталий розвиток. 11 березня 2015 року у Нью-Йорку більше 300 учасників зібралися на офіційний захід під назвою «Безмежний потенціал: Ділові партнери у сфері гендерної рівності», організований організацією “Принципи розширення прав та можливостей жінок” (WEP).

Історично склалося, що ця щорічна зустріч вже стала своєрідним викликом для компаній та урядів, щоб останні докладали більше зусиль для досягнення гендерної рівності, економічного процвітання та усвідомили Сталий розвиток досягнення цілей (SDGs – перелік цілей для майбутнього міжнародного розвитку).

Виступаючи Джина Девіс, лауреатка “Оскару”, актриса та засновниця Інституту з гендерних питань у медіапросторі ім. Джини Девіс,зауважила: «Висвітлення у ЗМІ є неймовірно потужною силою у формуванні думки про те, як жінки розглядаються і цінуються у суспільстві. Ті світи, що створює для нас Голлівуд, здебільшого позбавлені присутності жінки. Якщо ми зможемо змінити те, як майбутнє показується на екрані, то ми можемо змінити те, яким буде майбутнє у реальному житті. Нам потрібні заходи, присвячені Принципам розширення прав і можливостей жінок, ми повинні робити свідомий вибір та абсолютно чіткі кроки для того, щоб пом’якшити і підкорити ці підсвідомі упередження».

У положенні цього заходу «Партнерство для розширення прав та можливостей жінок – Рівність означає Бізнес» визначається, як бізнес, ООН та уряди можуть взаємодіяти для забезпечення прав жінок та Сталого розвитку досягнення цілей. У документі також висловлюється стурбованість тим, що, незважаючи на існуючий прогрес, досягнутий з 1995 року від часу Пекінської платформи дій (ППД), все ж лишилося чимало бар’єрів на шляху до розширення прав та можливостей жінок і дівчат, які обмежують потенційний внесок більше половини населення для сталого розвитку та економічного процвітання. Також зазначається, що в той час як у 1995 році Пекінська декларація закликала уряди до активних дій для забезпечення рівності, перехідну роль зараз може відіграти бізнес для прискорення прогресу, оскільки на той час його участь в забезпеченні гендерної рівності не була такою актуальною.

Сьогоднішній заклик до партнерства підкреслює, що Принципи розширення прав та можливостей жінок поширюються у бізнес-спільноті, де вони повинні функціонувати як ключ у міжнародному порядку денному для забезпечення прав жінок та нових економічних можливостей.

Документ, який був затверджений після одностайного схвалення на закритті заходу, включав у себе заклик до всіх зацікавлених сторін, зокрема зі сфери бізнесу, стати стратегічними партнерами для досягнення гендерної рівності наступним чином:

1. Впровадити зобов’язання для припинення насильства над жінками та дівчатами;
2. Розкрити переваги від економічного розширення прав і можливостей жінок за допомогою дій Уряду, щоб закінчити дискримінацію за ознакою статі, інвестувати у жіночу охорону здоров’я, освіту і підприємництво;
3. Заохочувати та підтримувати чоловіків «своїм прикладом», беручи відповідальність на себе з метою докорінних змін
4. Зображувати всі підприємства, де порушуються права жінок, на дорожній карті WEP, щоб повідомляти відповідним бізнес-установам та програмам, урядам та громадським організаціям про випадки гендерної нерівності.

На офіційній церемонії відкриття заходу, що проходила 10 березня, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, екс-державний секретар США Хілларі Клінтон, виконавча директорка ООН-Жінки Фумзіле Мламбо-Нгкука та інші обговорили інноваційні рішення того, щоб організація “Принципів розширення прав та можливостей жінок” використовувалась як діюча технологія забезпечення гендерної рівності та вивчення нових бізнес-моделей для надання більших прав жінкам та дівчатам.

Джозеф Кіф, голова Ведучої групи WEP та президент і виконавчий директор Фонду «Pax World», виступив з підтримкою даного заходу, підкреслюючи необхідність нової бізнес-парадигми ООН: «Це можливість застосувати нову бізнес-парадигму ООН, яка стосуватиметься кожного. Вона використає те, що кожен з нас робить найкраще і що ми можемо робити разом для того, щоб знести ці «скляні стіни» і розширити права жінок в економічній діяльності».

Спікери відзначили роль приватного сектору як стратегічного партнера для досягнення глобальної гендерної рівності та WEP у якості дорожньої карти для бізнес-взаємодії з ООН та урядами. З більш ніж 900 виконавчих директорів-учасників проекту з усього світу, WEP зі спільною ініціативою з ООН-Жінки і ООН-Глобальний договір розробили план із 7 пунктів, який розширить права та можливості жінок на роботі, ринку праці та в суспільстві.

Компанії, які дотримуються цих 7 пунктів, вже працюють над зменшенням різниці оплати праці між чоловіками і жінками, залученням жінок до роботи на всіх рівнях та в усіх підрозділах компанії, відкритими процедурами закупівлі для жінок-підприємців, припиненням насильства на гендерній основі на робочому місці і в суспільних проектах.

Про Принципи розширення прав та можливостей жінок

«Принципи розширення прав та можливостей жінок – Рівність означає Бізнес» – це спільна ініціатива ООН-Жінки і Глобальний договір ООН. Ці Принципи визначають сім кроків для бізнесу, щоб розширити права та можливості жінок на робочому місці, ринку праці і суспільстві. Принципи підкреслюють, що повноцінне розширення прав і можливостей жінок в економічному житті у всіх секторах і на всіх рівнях економічної діяльності має важливе значення для створення сильної економіки; встановлення більш стабільного і справедливого суспільства; досягнення узгоджених на міжнародному рівні цілей для розвитку, стабільності та прав людини; поліпшення якості життя жінок, чоловіків, сімей та громад; стимулювання бізнес-операцій та цілей. Дізнайтеся більше за посиланням: www.weprinciples.org.

Джерело : Підготовлено – Громадський простір, переклад – Валерія Верес


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще