NGO.PL: 15 років на підтримку НУО Польщі

Перебуваючи у Варшаві на конференції з нових технологій для НУО "Sektor 3.0", про яку ми писали минулого тижня, Громадський Простір поспілкувався з польськими колегами, представниками найвідомішої у ...

NGO.PL

Громадський Простір

Перебуваючи у Варшаві на конференції з нових технологій для НУО “Sektor 3.0″, про яку ми писали минулого тижня, Громадський Простір поспілкувався з польськими колегами, представниками найвідомішої у Польщі веб-платформи громадянського суспільства NGO.PL.

Ми зустрілися біля стенду NGO.PL під час Ярмарку технологій ти ініціатив Sektor 3.0, де розговорилися про нашу спільну роботу, NGO.PL про те, що є колегами, «Громадський Простір» працює в Україні в тому ж напрямку, як і польська платформа, адмініструємо Інтернет-портал для організацій третього сектору, маємо подібні цілі та завдання. Але, звичайно, інші соціополітичні реалії й масштаби розвитку та підтримки третього сектору, низка інших моментів вносять відмінності. Хоча є й чимало спільного, зокрема пошук нових форм та можливостей посилення веб-платформи, залежність розвитку від активності НУО – те, над чим наші колеги також ще продовжують працювати. Крім того, ми познайомили колег з нашою партнерською польсько-українською ініціативою Koło Aktywności-Polska&Ukraina, спрямованою на формування спільного інформаційного простору активностей, знань та можливостей, ефективних комунікацій.

Отже, до Вашої уваги зміст бесіди з Доротою Сетнєвською, яка відповідає в NGO.PL за комунікацію та промоцію.

- Хочемо Вас запитати про Вашу роботу, яку NGO.PL має візію подальшого розвитку. Як розвиваєтесь, які напрямки плануєте, тобто як бачите себе, наприклад, у найближчі 5 років?

– Портал NGO.PL існує вже 15 років. Зрозуміло, що він дуже змінився від моменту створення. Спочатку, це була база, яка налічувала декілька десятків організацій і існувала в паперовому вигляді. Через деякий час ми створили електронну базу в Інтернеті і почали її доповнювати. Відтак, це вже був інформаційний сервіс. На даний момент щоденно наш Портал відвідує близько сорока тисяч користувачів. Здебільшого це люди, діяльність яких пов’язана з неурядовими організаціями: соціальні працівники, працівники фондів, громадських об’єднань тощо, а також урядовці, котрі співпрацюють з третім сектором. Тому ми розуміємо, що досягти вдалося достатньо багато.

Маємо кілька пріоритетних секцій на нашому сайті, наприклад «Порадник». Це своєрідний компендіум знань для громадських організацій на кожному етапі їхнього існування – від початку діяльності і аж до кінця. Наприклад, нещодавно ми відкрили нову секцію «Як ліквідувати організацію», бо важливо знати як крок за кроком легально припинити свою діяльність. Знаходиться там багато практичних інструментів – вже заповнені формуляри, приклади угод. Секція «Поради» містить понад тисячу питань і відповідей. Крім цього, ми пропонуємо безпосередні консультації з нашими спеціалістами. З ними можна зв’язатись за допомогою електронної пошти чи зателефонувати і поставити своє питання.

Наступна секція – це «Інформація». Кожного дня на нашому сайті з’являється приблизно сто нових повідомлень. Більшість з них – 80% додають безпосередньо громадські організації. Наша редакція абсолютно в цей процес не втручається. Наш власний контент – це тільки 10% інформації.Натомість, 80% становить інформація, яку додають самі користувачі: запрошення на різноманітні заходи, інформація про цікаві проекти, інтерв’ю з цікавими людьми. Наступна важлива складова сайту «База», з якої власне все почалось. Я розповідаю про ці три секції, тому що вони є пріоритетними для нас, ми плануємо їх розвивати і змінювати.

Зараз розповім, в якому напрямку ми плануємо це робити. Перша ціль – зробити сайт більш відкритим для користувачів. З самого початку ідея сайту NGO.PL передбачала те, що це буде спільна платформа для третього сектору, а не просто ретельно підготовлена нашими редакторами інформація для сайту. Це мала бути платформа, яка б створювалась різними громадськими організаціями відповідно до їхніх потреб і очікуваннями. Для них це мав бути інструмент промоції, презентації своєї діяльності. Велика кількість малих регіональних організацій, що існують наприклад в сільській місцевості не мають можливості представлення того, чим вони займаються. Завдяки порталу NGO.PL отримали таку можливість.

- Іноді сільські організації навіть не мають власних веб-сайтів…

– Так, іноді вони не мають власних веб-сайтів, однак, в такому разі переходимо до секції «Бази». Якщо кажемо про бази, то вони дуже скоро зміняться. Зміниться цілий веб-сайт, ми вже оновили графічний дизайн, невдовзі зміняться також бази. Хочемо їх змінити таким чином… зараз там опубліковано тільки контактні данні про організації, дуже суха інформація – зі статутів, з основних документів організацій. В майбутньому це мають бути їхні «живі» профілі. Хочемо щоб організації могли самостійно змінювати свій профіль, додавати актуальну інформацію. Це має бути щось на зразок соціальної мережі, бо туди буде потрапляти інформація з інших соціальних мереж. Хочемо, щоб там була свіжа інформація з facebook, з youtube, а також інформація, яку б вони додавали на нашому веб-сайті, тільки в формі повідомлення. Так виглядає наша перша ідея. Якщо ми кажемо про бази, то хочемо їх зробити більш відкритими для користувачів. Це може бути альтернатива для нових організацій, котрі не мають ресурсів для підтримання власної веб-сторінки або в їхньому штаті працює так мало людей, що немає відповідального за веб-сторінку. Це може бути альтернатива веденню власної веб-сторінки. По-друге, це секція «Повідомлення», яку ми також хочемо зробити більш відкритою для користувачів. На сторінці є також секція «Працівники третього сектору». Наша редакція не може відшукати всіх гарних людей, які щось роблять в Польщі. Ми спонукаємо організації до того, щоб вони самі нас інформували про те, що вони роблять. Недавно ми мали зустріч з сільськими організаціями на Мазурах, майже 400 організацій, незвичайні люди з маленьких сіл, де живе декілька десятків чи сотень мешканців і ці люди роблять надзвичайні речі. І світ про це не знає! Ми б з радістю про це написали.

- Низові ініціативи…

– Так, але в нас немає такої команди редакторів, котра б могла поїхати будь-куди. Тому ми теж спонукаємо писати і ділитись інформацією на нашій сторінці. А також секція «Порадник»… вона постійно поповнюється новими питаннями від організацій. В цій секції є форум. Ми також плануємо його розширювати, щоб організації могли обмінюватись між собою інформацією, а не тільки читаючи дізнаватись про щось від нас. Виникає багато «делікатних моментів» коли організації хочуть порадитись чи започаткувати нову тему на форумі, дізнатись про різні точки зору від своїх колег. Тому, як правило, збираючи різну-різну інформацію, як я вже згадувала, ми прагнемо, щоб портал був насправді спільним, був насправді інструментом, який будуть використовувати організації. Також хочемо щоб сайт відповідав потребам часу і був ще більше social.

- Ваша діяльність сконцентрована тільки на території Польщі чи можливо ви також реалізуєте міжнародні проекти?

– Ми свідомо обмежуємо нашу діяльність тільки Польщею, хоча були ідеї розширювати нашу діяльність. Менше з тим, специфіка діяльності неурядових організацій в кожній країні є дуже-дуже різна. Це значить, що один і той же контент не може бути актуальним в різних країнах. Контенту, як я вже казала, є багато. Це приблизно сто повідомлень щоденно, це понад тисяча питань-відповідей, зібраних в пораднику. Ми навіть колись пробували частину матеріалів перекладати, щоб вони були доступні двома мовами. Але матеріалів є так багато, що ми б просто не змогли займатись цим кожного дня. І по-друге, через специфіку роботи в різних державах перекладені матеріали не завжди відповідають потребам іноземних організацій. Міжнародна співпраця представлена на порталі NGO.PL в секції «Оголошення», де є рубрика «Шукаємо партнера для співпраці». В цій рубриці можна знайти партнера з-за кордону чи партнер із закордону може розмістити своє оголошення, що шукає організацію в Польщі. І це, на мою думку, єдиний приклад безпосередній контакту з закордонними організаціями.

Дуже Вам дякуємо. Також зі свого боку хочемо представити інформацію про те, чим займається «Громадський Простір» та інформацію про наш проект «Koło Aktywności-Polska&Ukraina», метою проекту є зокрема інформування громадськості про цікаві, вдалі польсько-українські проекти, які б свідчили про добрі відносини між нашими сусідніми державами, а також сприяли формуванню позитивного іміджу. Чи ця інформація Вас зацікавить, та в будь-якому разі запрошуємо до співпраці. Дуже Вам дякуємо за цікаве інтерв’ю.

Підготували – Алла Прунь та Ольга Гриб (переклад)


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині