Неоголошена війна: жінки у складний для країни час

Учора у вільному просторі ‪‎MediaHub відбулась дискусія на гендерну тематику за участі представників Української фундації громадського здоров'я", Фонду Народонаселення ООН в Україні, Українського ...

MediaHub

Галина Жовтко

Учора у вільному просторі ‪‎MediaHub відбулась дискусія на гендерну тематику за участі представників Української фундації громадського здоров’я”, Фонду Народонаселення ООН в Україні, Українського Жіночого Фонду, творчого об’єднання “Вавилон 13″, Центру підтримки аеророзвідки, військових, волонтерок, а також відповідальних від влади.

До уваги учасників заходу на предпоказ було представлено відео-роботу Вавилону 13 – як присвяту жінкам: українські військові, які зараз перебувають на передовій, зачитали для жінок України поезію сучасної поетеси Мірії Звірід. Відео-ролик знято “Вавилон 13″ у 23 батальйоні 93-ї окремої механізованої бригади під Маріуполем. 8 березня це відео буде презентовано широкій спільноті.

Окрім того, у MediaHub триває фотовиставка “Жінки і конфлікт в Україні” – 40 фотографій розповідають історії українських жінок, які виконують різні ролі у важкі для України часи, як вони на рівні з чоловіками працюють на мир та відбудовують майбутнє.

Марія Берлінська, магістрантка Києво-Могилянської Академії, фахівець з аеророзвідки, засновниця та координаторка Центру підтримки аеророзвідки: Ми пускаємо жінок всюди, крім громадянського простору, ми їх там не помічаємо. Жінки є! Звичайно, їх менше, але не тому, що вони фізично слабші чи в них нижчий інтелектуальний коефіцієнт, а тому, що вони виховані так, що це не їхня справа…. Жінки воюють рівно стільки, скільки воює людство… ІІ Світова війна – це взагалі глобальний конфлікт, в якому було задіяно мільйони жінок, але традиційно склалось так, що ми говоримо щодо жінок так само, як Путін щодо своїх військових на Донбасі – що їх там немає! Можу вам засвідчити компетентно і достовірно, що жінки є, що вони не тільки на кухнях, в сім’ях, не тільки чекають по домівках чоловіків… жінки там є, і жінки не тільки медики, бухгалтери чи сидять в штабах, жінки там воюють, вони гартують… Українська історія, теперішня, це не про росіян та українців, в цій історії росіяни не лихі, а українці добрі, це історія просто про людськість…Так само тут – історія не про чоловіків та жінок, тут історія про людяність….Ці події стали для нас рентгеном, вони нас просвітили…“.

Наталія Карбовська, Голова МБО “Український жіночий Фонд”: “Сьогодні ми маємо говорити про дискримінацію жінок, ми маємо порушувати питання дискримінації жінок в Україні і ми маємо говорити про наші права, про права жінок на гідну оплату праці, про те, що ми маємо нерівну сьогодні оплату праці з чоловіками – ця різниця становить 24%. Про наше право приймати рішення в Україні на рівних з чоловіками – в українському парламенті трохи більше 11% жінок представлено, в той час як в середньому в європейських країнах 25%, в середньому по світу ця цифра становить 22%. Ми маємо говорити й про те, що жінок не мають відправляти на кухню, в той час як вони можуть ефективно приймати рішення на державному рівні”.

Як народилася ідея про проведення заходу, який би відрізнявся від тих кліше до 8 березня, від яких варто відмовлятися так само як ми це робимо відносно багатьох непотрібних речей, навіть ціною життя, – організатори Павло Замостьян, в.о. Представника Фонду народонаселення ООН в Україні, та Галина Скіпальська, виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», розповідають детальніше:


______________________________________


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині