Насильство в сім’ї: тільки на Луганщині більше тисячі звернень за півроку

У Луганській області громадська організація «Інститут розвитку та соціальних ініціатив» розпочала реалізацію кампанії з протидії насильству над жінками. Проект, що реалізовується за ...

ГО «Інститут розвитку та соціальних ініціатив»

Галина Жовтко

У Луганській області громадська організація «Інститут розвитку та соціальних ініціатив» розпочала реалізацію кампанії з протидії насильству над жінками. Проект, що реалізовується за підтримки Міжнародного благодійного фонду “Український жіночий фонд”, має на меті привернути увагу до проблеми насильства над жінками в сім’ях учасників АТО, також планується розробка обласної програми реабілітації для сімей учасників АТО.  Більше про проблематику, а зокрема у чому полягатиме робота в цьому напрямку, – Громадський Простір у Сєвєродонецьку поспілкувався із представницею організації – Мариною Єркович.

Громадський Простір: розкажіть, що плануєте реалізовувати в рамках проекту?

Ми плануємо привернути увагу до проблеми насильства над жінками, особливо зараз у ситуації війни, проведення АТО, особливо у сім’ях учасників АТО. Ми плануємо провести велику інформаційну кампанію у десяти найбільших містах Луганської області: Сєвєродонецьк, Рубіжне, Кремінна, Старобільськ, Сватове, Новоайдар та ін. В рамках проекту також – створення громадської робочої групи для впровадження обласної програми з реабілітації воїнів АТО. Вона буде діяти на обласному рівні, уже ведеться робота.

Сєвєродонецьк

м. Сєвєродонецьк

У нас є Центри, в яких можна отримати корисну інформацію. Є дуже хороші юристи, психологи. Ви ж розумієте, війна війною… у багатьох зламана психіка. Коли спілкуєшся з цими людьми, я навіть не можу це словами описати… приходять жінки з дітьми, з чоловіками та дякують за підтримку. Коли цей проект ще не починався, коли тільки був “у проекті”, скажімо так, то уже дуже багато людей приходило, і, зрозуміло, що це не лише учасники АТО. У селах у нас дуже низький соціальний рівень життя населення.

Громадський простір: Яку саме допомогу ви надаєте?

Ми надаємо психологічну та юридичну  допомогу. Найважливіше, що це безкоштовно. Тут ми допомагаємо готувати навіть судові позови, а ви знаєте, скільки зараз коштує підготувати позов – це не менше 500 гривень приблизно.

Громадський простір: З якими проблемами приходять до вас люди?

Сам проект, звичайно, має на меті протидію насильству, але коли люди дізнаються, що надається безоплатна юридична допомога, то часто звертаються з цим.

В основному це юридична допомога?

Так, юридична, але також і психологічна підтримка. Ми роздаємо  багато інформаційних матеріалів, їздимо по селах і роздаємо там.

Прийом та консультація жінок в рамках проекту

Громадський простір: Де знаходиться офіс вашої організації?

Ми знаходимося у Сєвєродонецьку, один з офісів знаходиться біля Льодового палацу у центрі, також є офіс за адресою - вул. Леніна 41. Наші основні три напрямки – це проведення кампанії “Стоп насильству”, підготовка та роздача буклетів, створення обласної програми з реабілітації воїнів АТО.

Прийом та консультація жінок в рамках проекту

На фото – прийом та консультації жінок в рамках проекту

“Громадська кампанія з протидії насильства над жінками в Луганській області”

Громадський Простір: Яка ситуація з насильством у сім’ях на Луганщині?

В Луганській області за, буквально, останні півроку було більше тисячі звернень у міліцію щодо насильства в сім’ї. І це лише 50-60% людей звертаються. Якщо жінка боїться звертатися в міліцію, то вона звертається сюди, в Центр, і їй можуть допомогти з її проблемою, не залучаючи якісь державні органи. Часто кажуть нам: “Хочу, щоб ніхто не знав, допоможіть”.

Яким чином вирішується ця проблема?

Наприклад, коли жінка звернулася – у нас є мобільні бригади, які виїжджають на місце. Співробітник, може бути і працівник міліції, наші волонтери. Виїжджаємо машиною, приїжджаємо та розмовляємо із сім’єю. Комусь це допомагає, а деколи і повторно доводиться приїжджати. Буває і чоловіки звертаються: “Допоможіть, я не можу тримати себе в руках”. Різні бувають випадки. Психологічна допомога є дійсно важливою у такий непростий час.

Контакти для звернень:

ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив”

м. Сєвєродонецьк, вул. Леніна 41

Гаряча ліня з надання допомоги +38 098 719-76-04

Е-mail: [email protected]


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще