Нагороджено найактивніших волонтерів у рамках Волонтерської премії Євромайдан SOS – 2016

30 листопада 2016 року у Києві відбулось нагородження найактивніших волонтерів у рамках Волонтерської премії Євромайдан SOS - 2016. До складу журі увійшли: письменник Сергій Жадан, телеведуча Соломія ...

Музична Сотня

Віталій Ніщименко

30 листопада 2016 року у Києві відбулось нагородження найактивніших волонтерів у рамках Волонтерської премії Євромайдан SOS – 2016. До складу журі увійшли: письменник Сергій Жадан, телеведуча Соломія Вітвіцька, співачка Саша Кальцова, керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська, керівник гуманітарної місії “Чорний тюльпан” Ярослав Жилкін, адвокатка сімей Небесної Сотні Євгенія Закревська і координаторка ініціативи Єромайдан SOS Олександра Матвійчук. Також організатори відзначили, що цього року на премію було номіновано вдвічі більше волонтерів, ніж минулого року – понад 100 осіб.

Правозахисниця, координаторка Євромайдан SOS, Олександра Матвійчук розповіла: “Сьогодні для нас особливий день, бо 30 листопада 2013 року була заснована Волонтерська ініціатива “Євромайдан SOS”. Для нас це такий приклад, коли після брутального розгону студентської демонстрації громадськість дала гідну відповідь. Мені згадується вікторизація цієї роботи, тоді був образ “краплі в океані” і кожен знав, що сам по собі ми нічого змінити не можемо, але кожен був певен, що і без нас нічого само по собі не зміниться. Це розуміння і ця енергія вилились у сотню тисяч самоорганізованих ініціатив, людей доброї волі, які у критичний для країни час об’єдналися і почали робити фантастичні речі. Вони допомагають армії, лікують поранених, облаштовують переселенців, документують воєнні злочини, боряться за повернення рідних, які знаходяться у підвалах окупованого Донбасу, які знаходяться за гратами в окупованому Криму і Російській Федерації. По суті волонтери виконують державницькі функції. І я з гордістю завжди говорю, що наше громадянське суспільство на багато сильніше і потужніше ніж будь-які державні інституціїЦе приклад громадської відповідальності кожного. Адже громадські ініціативи складаються з особистої відповідальності людей, які сказали, що “у цей час ми не будемо байдужі, ми готові підставити своє плече для опертя інших.

 Всі ми розуміємо, що наша дорога, наша боротьба це дорога довга. Доволі часто у кожного з нас бувають відчуття складності, відчуття того, що “ми боремось, а результат не приходить…”. Щоб ці відчуття швидше проходили, я хочу нагадати приклад наших попередників – “шістдесятників”: “Іноді здається, що ми гасимо сотні пожеж… І ти гасиш їх, гасиш, а пожежі все виникають і виникають, і нема кінця краю. І здається, що вся ця робота просто немає сенсу, а треба все одно чесно робити свою роботу і результат несподівано з’явиться”. І сьогодні волонтерська премія – це не спосіб відзначення кращих з кращих, цього не буває об’єктивно, насправді Волонтерська премія – це спосіб сказати “Спасибі” кожній людині, відзначити кожного і показати Україні в цілому, як багато у нас звичайних людей, які роблять надзвичайні речі”.

Олександа Матвійчук

Відео-вітання передав учасник журі, письменник та волонтер Сергій Жадан: “Мені здається, що волонтерський рух – це справді суспільний феномен. Волонтери багато зробили для України, для суспільства, для нашої армії за ці два з половиною роки. У нас в усіх надзвичайно багато роботи і за нас її ніхто не зробить”.

Сергій Жадан

Першим відзначили волонтера Антона Дубішина, який збирає, купує необхідні речі для військових в АТО. Вміє робити декоративні вироби, продає їх та отримані кошти передає військовим на лікування. Антон все своє життя бореться із тяжкою хворобою, яка не дозволяє йому рухати майже всіма м’язами тіла. Але ця “особливість”, як називає хворобу сам Антон, не завадила йому стати волонтером. Нещодавно він долучився до акції “Запроси захисника на відпочинок”. За більярд та за піцу, які заплановані для захисників, він платить із власної пенсії. Дуже переймався, що до нього ніхто не прийде… А українські вояки прийшли та були вражені гостинністю Антона.

Антон Дубішин

Премією відзначено Людмилу Глондар, сестру бійця – Сергія Глондаря, який перебуває у полоні. Вона методично та вперто бореться за звільнення свого брата та інших бійців, затриманих у полоні.

Людмила Глондар

Також премією відзначено Ірину Гук, координаторку організації Народний Тил. Ірина трудиться в напрямку Медицини Народного Тилу та проекту Діти Народного Тилу. Медицина Народного Тилу збирає та відправляє на передову індивідуальні бойові аптечки; ліки; розхідні матеріали та спорядження для військових лікарів; медикаменти для шпиталів, що знаходяться в зоні бойових дій.

Євгенія Закревська відзначила: “Ірина не любить пафосних слів і скептично сприймає всі нагороди. Тим не менш все, що вона робить – це, фактично життя, вона займається медициною для фронту і опікується дітьми військових, важливість цього дуже важко переоцінити”.

Найбільшу підтримку серед номінантів у мережі інтернет набрав 80-річний Наумець Аскольд Георгійович. Дідусь щомісяця у день пенсії приносить у волонтерський центр на Фролівській (Київ) по  100 гривень. Також він збирає кришечки на протези.

12- річний Артем Харченко, один із номінантів премії, активний учасник волонтерських мистецьких заходів, заспівав свою власну пісню, яку присвятив воїнам АТО.

Артем бореться не тільки на нашу спільну перемогу, але і за власне життя, борючись усіма силами із страшною хворобою – саркомою Юінга правого стегна.

Також цьогорічним номінантом став знаменитий хорватський футболіст, почесний консул України у Хорватії, Івиця Пирич. Чоловік вже два роки власними силами привозить на відпочинок до Хорватії дітей загиблих воїнів АТО. Він розповів, що через свою діяльність та проукраїнську позицію йому вже заборонено в’їзд до Росії: “Хорватія все пройшла, з того, що зараз відбувається в Україні. Хорвати все це розуміють. Мені було 12 років, коли розпочалась війна, я дуже добре розумію цей жах. Дай Бог, щоб Україна стала Вільною і щоб повернулись Донецьк і Луганськ”. 

Івиця Пирич

До привітань волонтерів долучились і зірки шоу-бізнесу. Олександр Педан, шоумен та телеведучий, відзначив: “Ваші руки серця, думки, прагнення зроблять країну кращою. Ця премія має існувати, як би там волонтери не казали, що вони дуже сором’язливі, Вас мають визнавати. Ми це робимо для кращого світу, а не просто так”.

Олександр Педан

Співак Олег Михайлюта (Фагот) відзначив: “Справжня держава робиться тут і зараз. І дивлячись на Артема (волонтера Артема Харченка – прим. авт.), дивлячись один-одному в очі, розуміємо навіщо взагалі сюди ми прийшли: задля того, щоб Тьома співав ще не один рік”.

Олег Михайлюта

Співачка Світлана Тарабарова заспівала для присутніх, а також подякувала присутнім волонтерам: “Я неймовірно вдячна Вам від всіх жінок, дітей України за Вашу силу і Вашу відвагу, за те, що Ви справжні, за те, що Ви, не дивлячись ні на що, частинку чи все своє серце присвячуєте Україні”. 

Світлана Тарабарова

 

З усіма цьогорічними номінантами познайомитися можна в альбомі:

Більш детально у відео Громадського Простору:


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині