Молодь продемонструвала життя в перехідному періоді – своїми очима

Сьогодні у Києві, в приміщенні America House, відкрилася виставка фото, виконаних учасниками фототабору National Geographic-Україна для молодих переселенців. Фототабір працював у Харкові 5-10 липня ...

???????????????????????????????

Любов Єремічева

Сьогодні у Києві, в приміщенні America House, відкрилася виставка фото, виконаних учасниками фототабору National Geographic-Україна для молодих переселенців. Фототабір працював у Харкові 5-10 липня 2015 року за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID). На півстотні робіт – люди, які розповідали свої історії таким, як вони, переселенцям. Моменти життя, зафіксовані фотоаматорами.

Олексій Солдатенко, директор програм IRMI (Інститут регіональної преси та інформації) розповів Громадському простору про ідею виставки:

Олексій Солдатенко

– Виставка організована Інститутом регіональної преси та інформації в партнерстві з National Geographic-Україна та за підтримки «Української ініціативи зміцнення громадської довіри». Це виставка робіт, які зробили учасники фототабору  National Geographic, який проходив в червні минулого року. Ця виставка вже побувала в семи містах України, Київ – останнє місто, восьме. Тут – 50 робіт, які були відібрані із декількох тисяч, зроблених  в ході фототабору.

Г.П.: В У чому полягає основний смисл цих робіт?

– Основний сенс у тому, що двадцять молодих переселенців, які не є професійними фотографами, які бажали розказати власний досвід, власні історії розказували про життя переселенців, зустрічалися з ними. П’ять днів вони провели з сім’ями переселенців, в таборах, де живуть переселенці. Власне, ці фотографії – результат цього фототабору. І одна із ідей проекту в тому, що ми хотіли зруйнувати би зруйнувати багато стереотипів, які є в суспільстві щодо переселенців.

Г.П. : Чи охоче реагували самі переселенці на таку ініціативу?

– Ні, не дуже охоче. Бо ми розуміємо, що це люди, які живуть в дуже скрутних і важких умовах, але, по-перше, учасники фототабору були дуже професійними комунікаторами, як виявилося, а по-друге, тому що саме в цих молодих хлопців та дівчат їх доля схожа з долями їх героїв – їм було набагато легше  знайти спільну мову.

Зорій Файн, один із тренерів проекту, під час відкриття виставки поділився враженнями від табору: “Ми звикли до традиційної бази, школи, щоб були вивірені всі акценти в кадрі, щоб була така драматургія. Наші американські наставники – це було, звичайно, приголомшливо – вони нас вчили іскристості, вони вчили наших дітей не звертати увагу на якісь технічні негаразди, якісь неспівпадіння, і саме завдяки цьому картинка, яку ви сьогодні бачите, вийшла наскільки живою, динамічною… Можу по собі сказати, я їм більше казав: не треба так, давайте більше стримано, не треба настільки вторгатися в особисте життя людей, не треба настільки… Натомість американські колеги навпаки казали: ні , давайте, вступайте в діалог, знаходьте спільну мову і робіть те, щоб ось в той сокровений момент натиснути на кнопку – те, що дійсно є вершиною фотожурналістики”. 

???????????????????????????????

Анастасія, одна із учасниць проекту, поділилася думками, як все було “ізсередини”: “Це дійсно було щось неймовірне – нам дали в руки фотоапарати і сказали: йдіть, фотографуйте! І всі ми пішли і фотографували. Це був такий для нас… Може, для американських фотографів це був більший експеримент, ніж для нас – кожна людина може фотографувати, кожна людина може бачити прекрасне і кожна людина може розповідати історію. І ось ви можете побачити, як ми розповідали ці історії”. 

???????????????????????????????

 

???????????????????????????????

 

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Презентація виставки:

Детальніше про фототабір у Харкові.

Майже тиждень 20 юнаків та дівчат – вимушені переселенці з Криму й Донбасу, які зараз живуть в інших містах України, – практикувалися розповідати історії переселенців через фотографії та статті у фототаборі National Geographic – Україна. Оповідати мовою фото молодь вчили досвідчені фотографи журналу National Geographic. Учасники проекту віком від 17 до 30 років були зосреджені на проблемах вимушених переселенців, які не зі своєї волі покинули власні домівки і тепер мають починати все майже відпочатку. Шестиденний тренінг-практикум вчив аматорів засобам документування реальності свого життя – життя людей, що потерпіли внаслідок конфлікту на території власної країни. Тренінг поєднав у собі навчальні сесії та практичні фотозйомки в місцях поселення вимушених переселенців.

Фотовиставка та молодіжний фототабір National Geographic стали можливими завдяки підтримці проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри» Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) у партнерстві з Інститутом регіональної преси та інформації (Харків) та організацією Vision Workshops (США).

Час роботи виставки у Києві:

вівторок-п’ятниця – 12:00–21:00

субота – 10:00–18:00.

Неділя, понеділок – вихідні.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині