Майстерня «На кінчиках пальців»: написати картину і подарувати її дітям у дитячому будинку

30 травня буде проходити благодійна арт-терапевтична майстерня до Дня захисту дітей «На кінчиках пальців». Олена Вострова – психолог, практикуючий тренер, лінгвіст, художниця розповіла про ...

Олена Вострова

Любов Єремічева

30 травня буде проходити благодійна арт-терапевтична майстерня до Дня захисту дітей «На кінчиках пальців». Олена Вострова – психолог, практикуючий тренер, лінгвіст, художниця розповіла про актуальність таких майстерень, а також поділилась, яким чином арт-терапія може стати рятівною в умовах постійних стресів та тривог, пов’язаних зі складною ситуацією в країні.

Олено, у чому полягає сенс акції?

– Майстерня «НА КІНЧИКАХ ПАЛЬЦІВ» є благодійною і проводитиметься до Дня захисту дітей, який відзначається щороку 1 червня. Вона має на меті зібрати кошти для немовлят, від яких відмовились рідні. Це ті малята, яких медичний персонал між собою називає «отказнікі» – від них відмовляються їхні мами у пологових будинках, їх знаходять на вулицях, у смітниках, під порогами будинків у супермаркетах. Ці малята потребують особливої уваги через глибоку душевну травму, яка з часом може озиватися підсвідомим переконанням: «Мене викинули із життя».

Який ефект очікуєте від майстерні?

– Ця майстерня – арт-терапевтична. Отже в результаті учасники дізнаються про себе дещо цікаве і навчаться самостійно знімати стрес. Зараз, коли наша країна знаходиться у стані постійної напруги і тривоги, у цьому є нагальна потреба.

Ми малюватимемо на полотні пальцями. Це дуже ефективна ресурсна методика, яка крім того, що знімає стрес, може подарувати відкриття хисту до малювання, натхнення і силу творити. У кожного буде можливість переконатися, що малювати вміє кожна людина, що писати маслом на полотні – насправді просто і дуже приємно. Кожен учасник власноруч напише картину і за бажанням зможе подарувати її дітям у дитячому будинку.

Як можна долучитися до майстерні?

– Майстерня запрошує всіх – і дорослих, і дітей, і чоловіків, і жінок – подарувати собі дві години творчого відпочинку і радості. Це нагода попіклуватися про себе і водночас про ближніх. Проходитиме захід у суботу 30 травня з 12:00 до 14:00 у Храмі Святого Василя Великого (Вознесенський узвіз, 7 (колишня вул. Смирнова-Ласточкіна), район Львівської площі) за підтримки греко-католицької спільноти Києва і Проекту «Світ мам». Долучитися до майстерні можна зателефонувавши за телефоном: 050 477 69 81 (Олена). Про те, що з собою бажано мати, можна прочитати на сайті.

Я знаю, що ваша майстерня ще має на меті благодійну місію – у чому вона полягає?

– Всі зібрані кошти підуть на закупівлю необхідних речей для немовлят, які перебувають у дитячому будинку у Боярці. Ці малята потребують не стільки матеріальних речей, скільки просто нашої присутності, уваги і тепла. Тому є надія, що майстерня надихне учасників відвідати малят і просто потримати їх на руках у своїх теплих обіймах, подарувати їм свою любов і турботу. І це саме те, чого вони насправді потребують найбільше.

Що можна порадити людям, які переживають стрес через події в Україні?

– Знімати внутрішню напругу допомагають різні арт-терапевтичні методики: це і малювання, і робота з пластичними матеріалами, і вільні рухи тіла під музику і написання казок. Одним словом, все, що надихає, наповнює людину, може їй допомогти відчути знову радість і повноту життя. Головне – слухати себе, дослухатися до власних потреб душі і тіла, і виділяти на це час. Необхідно дбати про себе, щоб мати сили і натхнення потім дбати про інших.

Подія у фейсбуці.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще