Людський капітал і партнерство – головні ресурси громадських організацій і аналітичних центрів

Виконавчий Віце-президент Центру Вудро Вілсона у Вашингтоні Ендрю Сілі розповів українським аналітикам і громадським активістам про основні критерії дієвості аналітичних центрів. Перш ніж ...

ендрю

Інститут Леонтовича

Виконавчий Віце-президент Центру Вудро Вілсона у Вашингтоні Ендрю Сілі розповів українським аналітикам і громадським активістам про основні критерії дієвості аналітичних центрів.

Перш ніж створювати формальну платформу діяльності для громадських лідерів необхідно відповісти на ряд принципових питань. Про це йдеться в монографії What Should Think Tanks Do? автора чисельних публікацій на тему американо-мексиканських відносин, імміграційної політики та місцевого самоврядування Ендрю Сілі.

 

12309249_10153342702143380_1817475220_n

Громадський Простір відвідав тренінг-лекцію американського аналітика, який пройшов 24 листопада в Американському Домі, і рекомендує своїм читачам 5 головних критеріїв ефективності громадсько-аналітичної роботи.

Місія, цілі, завдання. Яке ваше призначення?

Спершу треба чітко означити стратегічні цілі та завдання організації, а також загальну місію. Цілі мають бути досяжними в коротко і довгостроковій перспективі. Завдання, які ставить собі майбутня організація чи аналітичний центр, мають бути амбітними, але спроможними до виконання.

Унікальні функції. Що саме ви робите найкраще?

По-друге, потрібно визначити специфікацію, унікальний напрямок діяльності запланованого центру. Необхідно прояснити і сфокусувати основну діяльність на тій сфері, яку ваша організація може робити найкраще і яка не дублюється іншими організаціями. Це може вузька специфічна ділянка роботи, або особлива авторська методика і підходи. В будь-якому разі унікальність і специфікація власної діяльності є важливою для створення ефективної практики.

Цільова аудиторія. Для кого ви працюєте?

По-третє, необхідно чітко визначити, і це здійснюється на кожному етапі роботи організації, цільову аудиторію вашого проекту. Продукт, який виробляє організація, повинен бути спрямований на конкретні групи отримувачів. Найщільніший контакт з кожною групою і навіть особою є важливим ресурсом ефективності. Нові інформаційні технології (соціальні медіа, корпоративні івенти тощо) повинні використовуватись для підвищення взаємодії з читачами і аудиторією ваших проектів.

Ресурси (люди, репутація, партнерство і гроші). Які ключові ресурси вам потрібні?

ЛЮДИ. Часто вважається, що гроші є ключовим ресурсом для реалізації проектів громадських лідерів. Натомість найважливішим ресурсом є людський та інтелектуальний капітал. Якість залучених професіоналів є визначальною. Ви можете не мати наперед визначеної ділянки чи виписаної посадової інструкції для ваших співробітників, але завжди варто залучати креативних людей, адже кожен такий професіонал здатен в процесі співпраці з вами виробити свій графік і функціональні обов’язки, які допоможуть в найкращий спосіб реалізувати цілі організації. Окрім того, люди, з якими ви співпрацюєте, не обов’язково мають бути на спільній з вами географічній території, глобальна інформаційна співпраця з активістами з різних кінців світу є важливішою.

Репутація. Наступним важливим ресурсом для громадських організацій та аналітичних центрів є репутаційний капітал. Напрацьована репутація створює простір широких можливостей впливу.
Партнерство. Окремим організаційним ресурсом є партнерство. Більша кількість партнерів і взаємодій створює ефект синергії.

ГРОШІ. Грошовий ресурс також важливий, але ключовим підходом у використанні фінансових надходжень має бути прозорість і підзвітність. Аби підтримувати клімат довіри з вашими партнерами та цільовою аудиторією.

Оцінка. Як ви оцінюєте свій результат і вплив?

Необхідно виробити систему оцінювання ефективності власної роботи. І хоча часом важко оцінити свій внесок, особливо у випадку довготермінових проектів, найголовніше – виробити свої власні критерії оцінки. Наприклад, не завжди кількість вподобань і посилань в соціальних медіа є ознакою гарного результату. Часто результатом ефективної роботи організації є професійна команда і партнерські зв’язки.
Тож завжди важливо будувати роботу аналітичних центрів і громадських організацій з огляду на людський капітал, креативність і партнерство.

Ендрю Сілі – Виконавчий Віце-президент Центру Вудро Вілсона у Вашингтоні, США. В минулому Віце-президент з програмного розвитку та директор заснованого ним Інституту Мексики при Центрі Вудро Вілсона (2003-2012 рр.) Викладач кафедри політології університету Джона Гопкінса та на кафедри міжнародних відносин університету Джорджа Вашингтона.
 
Сілі є автором чисельних публікацій на тему американо-мексиканських відносин, імміграційної політики та місцевого самоврядування. Його колонки друкувалися в газетах Wall Street Journal, Washington Post, Los Angeles Times, Dallas Morning News та інших друкованих медіа. Доктор Сілі є членом правління кількох неприбуткових організацій у США. Він здобув ступінь доктора філософії (Ph.D) з державного управління університету штату Меріленд. Сілі є автором монографії What Should Think Tanks Do? A Strategic Guide for Policy Impact (Stanford University Press, 2013) (Що мають робити аналітичні центри? Стратегічний порадник щодо впливу на політику).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині