Культурний форум «Кам’яний острів» 2016: фоторепортаж

22-24 вересня, у місті Кам'янець-Подільський вдруге проходив культурний форум «Кам’яний острів» організований місцевою ГО «Творче об’єднання письменників та художників «Кам’яний острів». Цього разу у ...

Кам'янець-Подільський - фортеця

Віталій Ніщименко

22-24 вересня, у місті Кам’янець-Подільський вдруге проходив культурний форум «Кам’яний острів» організований місцевою ГО «Творче об’єднання письменників та художників «Кам’яний острів». Цього разу у місті Сонця зібрались громадські діячі, талановиті письменники, історики та архівісти, музиканти та художники. Варто зауважити, форум – приклад самоорганізації небайдужих містян, які вирішили, що їм потрібен такий майданчик для діалогу та обміну ідеями, творчими доробками, незважаючи на відсутність грантової  підтримки.

Захід організовано місцевими активістами за підтримки соціально відповідального бізнесу, який змогли зацікавити творчістю учасників, надихнути на підтримку культурної ініціативи. Ініціативна група запросила Громадський Простір в медіа-партнери – як платформу, цікаву не тільки для НУО, а й для представників культурної спільноти.

Тетяна Сметанюк, голова ГО «Творче об’єднання письменників та художників «Кам’яний острів», одна з координаторок події – розповіла: «Форум – це велика «солянка» усіх: письменників, художників, істориків, архівістів і т.д. Це те, що, на нашу точку зору, є складовими культури, які формують Україну. Ми намагаємось створити атмосферу спілкування, щоб історики збагатилися, літератори почули історичні аспекти і можливо у них виникли якісь задумки для нового роману чи оповідання…».

Тетяна Сметанюк 1

Тетяна Сметанюк – голова ГО «Творче об’єднання письменників та художників «Кам’яний острів»

Розповідаючи про ідею виникнення форуму Ольга Комарова, одна з ідейних натхненниць форуму, розповіла: «До юридичного оформлення організації ми активно займались громадською діяльністю – і наші зусилля були помічені міською радою. Місто брало участь у конкурсі «Молодіжна столиця Європи 2018» ,  і наше місто пройшло у двадцятку. Нас тоді запросили долучитись до розробки цікавого культурного заходу. На жаль, місто не пройшло далі, лише у пів-фінал. Ми ж вирішили: «Немає фінансування, але проект хороший, не хочеться кидати його напризволяще». Ми взяли на себе таку сміливість, заручилися підтримкою наших партнерів, і те, що ми прописали, ми втілили у реальність».

Ольга Комарова

Ольга Комарова – учасниця ГО «Творче об’єднання письменників та художників «Кам’яний острів»

Широко була представлена програма для істориків. Найрізноманітніші лекції істориків та архівістів знайомили гостей заходу з цікавими та невідомими фактами з історії України.

Ігор Кулик

Ігор Кулик (голова управління інституційного забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті, м. Київ) під час лекції «Про що розповідають архіви КГБ?».

Інна Старовойтенко

Інна Старовойтенко (історик, науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, м. Київ) під час відкритої лекції «Мемуарна спадщина Євгена Чикаленка (1919-1929 рр.). Особливості змісту та композиції».

Письменники презентували свої книги та проводили літературні читання.

Євгенія Заславська

Євгенія Заславська презентує свою поетичну збірку

Свідки Слова

Роман Батькович, Марина Єщенко та Сергій Демчук презентують антологію «12» (літературне угрупування «Свідки Слова»)

Олена Павлова

Книжкова ілюстраторка та журналістка Олена Павлова розповідає про «Кота Інжира»

Також проводились різнопланові музичні концерти.

Ольга Зьомко

Ольга Зьомко – ведуча вечора органної музики у Кафедральному костелі Св. апостолів Петра і Павла

Ахіллес і Черепаха

Творчий вечір поетичного дуету «Ахіллес і Черепаха» (Юрій Стокань та Коля Кулінич)

Як ми й зазначали, організатори вирішили розширити знання громадських активістів міста про можливість промотування своєї діяльності в Інтернеті та запросили редактора Громадського Простору для презентації веб-платформи громадянського суспільства Prostir.Ua. Віталій Ніщименко, вітаючи учасниць/ків Форуму особливо акцентував увагу, що громадські організації мають хорошу можливість не просто бути поінформованими, але й комплексно інформувати про свою діяльність, шукати і знаходити партнерів, можливості фінансування, знання/інструменти –  абсолютно безкоштовно користуватись усіма сервісами платформи, аби бути видимими та ефективними.

Віталій Ніщименко

Редактор та журналіст “Громадського Простору” під час презентації інтернет-платформи prostir.ua (Фото Христини Юхней)

Форум пройшов у надзвичайно теплій атмосфері. Учасники знайомились між собою, обмінювались думками та досвідом, розповідали про свої майбутні плани, а організатори повідомили, що вже планують організацію третього форуму.

DSC00840

 

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині