Крісті Енн Хофланд (Американський дім): ми обожнюємо нові ідеї

"Американський дім – привітний і динамічний простір для діалогу, співпраці та творчості, що сприяє розвиткові професійного й особистого потенціалу, а також взаєморозуміння та співпраці між українцями ...

Американський дім

Громадський Простір

“Американський дім – привітний і динамічний простір для діалогу, співпраці та творчості, що сприяє розвиткові професійного й особистого потенціалу, а також взаєморозуміння та співпраці між українцями й американцями на підставі спільних цінностей” – запрошує вебсайт americahousekyiv.org. Відносно нещодавно цей затишний простір увійшов у життя активних киян і вже зараз – є невід’ємною його складовою. Тут постійно кипить життя – виставки, панельні дискусії, лекції… Усе те, що сприяє не тільки розвитку демократії та громадянського суспільства, але й особистісному зростанню. Ще б пак – все починається навіть із практики англійської мови із її носіями. А ще тут дуже комфортно – кав’ярня, приємні диванчики, сучасний дизайн, найновіші технології. Усе це абсолютно безкоштовно, головне – власний ентузіазм та бажання змінювати себе та простір довкола. Про цінності, місію, формат подій, для яких відкритий Американський дім, Громадський Простір розпитав у його директорки – Крісті Енн Хофланд. Розмову люб’язно переклала із англійської Ольга Гарбовська, менеджерка з соціальних медіа та зв’язків з громадськістю America House.

???????????????????????????????

Громадський Простір: Будь ласка, скажіть кілька слів про себе: звідки Ви, чому Ви в Україні?

Крісті: Мене звуть Крісті Енн Хофланд. Я в Києві з березня 2015 року. Родом я з міста Сіетл, штат Вашингтон, що на західному узбережжі США.

Громадський Простір: Я знаю, що Ви бували в Україні й раніше. Ви нам зізнались, що у Вас є певний зв’язок з Україною…

Крісті: Це дійсно так. Вперше я відвідала Україну в 1995 році, коли була ще дитиною. Ми з батьками жили протягом шести місяців у Харкові. Пізніше, коли я закінчила університет, то повернулась сюди за освітньою програмою міжнародних наукових обмінів імені Фулбрайта. Спершу я жила в Одесі, потім переїхала до Львова, де викладала англійську в Українському Католицькому Університеті. А зараз я працюю в Американському домі в Києві.

Крісті Енн Хофланд

Громадський Простір: Розкажіть, будь ласка, що ви зрозуміли про Україну за цей час? Які Ви зробили висновки: що Вам тут подобається, що, можливо, не подобається в нашій культурі?

Крісті: На мою думку, Україна  – це дуже цікаве та захопливе місце, аби тут бути зараз. Тут відбувається дуже багато змін в різних сферах, відчувається чимало ентузіазму в громадському секторі, у молоді,  розвиваються  нові бізнес ідеї. Насправді, я вважаю, що мені пощастило бути у вирі всіх цих подій через залучення до діяльності Американського Дому.

Громадський Простір: Чи вдавалось Вам подорожувати Україною?

Крісті: Я відвідала майже усі куточки України, єдине – я ще не була в Донецькій та Луганській областях. Я мала можливість побувати в Криму, подорожувала у віддалені гуцульські селища в Карпатах, невеличкі прибережні містечка Одеської області, бувала в Полтаві, довгий час жила у Харкові, Одесі та Львові. Можна сказати, що я побачила усю розмаїтість України, різноманітні місцеві особливості її культури.

Громадський Простір: Можна зрозуміти відмінність менталітету американців та українців, наших суспільств, але чи є бодай щось спільне між нами: у нашій культурі, характері, ментальності?

між українцями та американцями є багато спільного

Крісті: Насправді, я вважаю, що між українцями та американцями є багато спільного. В Американському домі ми спостерігаємо цю спорідненість, ці зв’язки кожного дня. На мою думку, ми поділяємо багато спільних цінностей, таких як свобода, незалежність, маємо схожі цілі. Також українці, як і американці, дуже креативні.

Громадський Простір: Можливо, за цей час була якась річ, яка Вас вразила?

Крісті: Як я вже зазначила, творчий потенціал українців просто неймовірний. За останні роки тут з’явилось багато цікавих ініціатив і захопливих проектів. Просто йдучи по вулиці, можна помітити, як втілюються нові бізнес ідеї. Мені, зокрема, дуже подобається український дизайн: дизайн інтер’єрів, мода. Зараз тут відбувається безліч усього цікавого. Також, я вважаю, що на сьогодні в громадянському суспільстві є багато ентузіазму, запалу, що не дуже розповсюджено у світі. На мою думку, українцям слід пишатись тим, наскільки вони є завзятими та натхненними. Я помітила, що на різноманітних заходах люди тут настільки відкриті, сповнені бажанням ділитись ідеями, їх обговорювати, спробувати щось нове, вони не бояться інновацій. Зважаючи на усе це, працювати в Україні для мене є цілковитим задоволенням.

Крісті

Громадський Простір: Перейдемо саме до Американського дому: чи концепція створення таких закладів – це щось унікальне, розроблене саме для України, чи Сполучені Штати розповсюджують цю практику по всьому світу?

Крісті: Насправді, Американський дім – це частина глобальної мережі американських просторів. Всього у світі їх близько 700, але формат та модель закладів різняться, залежно від особливостей кожної окремої країни. В Україні існує 27 американських просторів. Американський дім в Києві є флагманом, основним компонентом, котрий поєднує менші американські куточки, Вікна в Америку, які розташовані переважно при бібліотеках, університетах і державних установах по всій Україні. Це чудовий спосіб для нас комунікувати із іншими частинами України, пов’язувати між собою та будувати національну єдність із нашою мережею.

У світі американські куточки, Вікна в Америку, функціонують по-різному – це можуть бути як маленькі бібліотеки, ресурсні центри для розвитку громадянського суспільства, великі простори, такі, як ми маємо у Американському домі. Однак, Американський дім в Україні, насправді, є унікальним. Він є високотехнологічним простором, де активні громадяни, майбутні лідери, можуть спільно обговорювати та реалізовувати власні ідеї. Замість того, щоб бути просто ресурсним центром, у якому є книжки чи інші матеріали, ми пропонуємо програмний простір, простір для зборів  та зустрічей. Ми пропонуємо ресурси для активних членів суспільства, для лідерів. Я думаю, саме це робить Американський дім дуже захоплюючим місцем і у певному сенсі новим напрямком для американських просторів.

Американський дім

Громадський Простір: Які основні цінності сповідує Американський дім?

Крісті: Ми є основною освітньою та культурною платформою Сполучених Штатів в Україні. Фокусом нашої діяльності є розвиток громадянського суспільства. Ми підтримуємо місцеві громадські організації, майбутніх лідерів українського суспільства. Також ми чимало працюємо в напрямку підтримки ефективного врядування та реформ. Звісно, однією з найбільших переваг для наших відвідувачів є можливість вдосконалити знання англійської, відвідати різноманітні заходи та поспілкуватись з носіями мови. Ми також націлені на підтримку економічного розвитку України, тому проводимо тренінги з організації власної справи, інкубатори бізнес ідей, запрошуємо спікерів виступити на тему вдосконалення ведення бізнесу. Звичайно, ми прагнемо ознайомити українців з найкращими зразками американської культури, розбудовувати зв’язки між США та Україною, тому у нас діють і культурні програми.

Громадський Простір: Я знаю, що проведення подій, які відбуваються в Американському домі, для громадських організацій є безкоштовним. Що потрібно зробити ГО, щоб співпрацювати з Вами та спільно організовувати заходи?

Американський дім

використання усіх ресурсів та простору для наших партнерів є безкоштовним

Крісті: На нашому сайті є розділ «Партнерам» (Collaborate). Ми запрошуємо всіх, хто бажає з нами співпрацювати, надіслати свою пропозицію або програму заходу, заповнивши партнерську форму. Ці заявки ми регулярно опрацьовуємо. Використання усіх ресурсів та простору для наших партнерів є безкоштовним. Найчастіше ми пропонуємо такі можливості громадським організаціям, які поки не мають власних ресурсів для реалізації своїх ідей. У нас вже є історії успіху молодих громадських організацій, які змогли втілити важливі для суспільства проекти, використовуючи технологічне обладнання та простір Американського дому.

Американський дім

Зокрема, прикладом такої співпраці є наша спільна робота з командою кінофестивалю соціальної реклами «Molodiya», який був втілений цілком із використанням обладнання та коворкінг-простору Американського Дому. Минулого року фестиваль соціальних відеороликів був повністю присвячений внутрішньо переміщеним особам, а церемонія нагородження переможців конкурсу відбувалась в Американському домі. І це лише один з багатьох прикладів тих програм і проектів, які тут відбуваються.

Громадський Простір: Чи є якісь формати, які Ви не підтримуєте за жодних умов?

ми працюємо у форматі платформи для дискусій, обговорення ідей, а не просування певного кандидата

Крісті: Всі наші програми є некомерційними, тому ми не працюємо з організаціями та людьми, які проводять заходи для отримання прибутку. Також ми орієнтуємось на те, щоб всі програми, які у нас відбуваються, були неупередженими. Наприклад, зараз у нас відбувається серія подій, присвячених обговоренню майбутніх виборів у США. Ми повинні бути дуже обачними, щоб не склалось враження, що ми підтримуємо якусь зі сторін. Ми працюємо у форматі платформи для дискусій, обговорення ідей, а не просування певного кандидата. Елемент неупередженості є важливим фактором у виборі наших програм. Також ми не проводимо заходи, які пов’язані з релігією. Щодо усього іншого – ми відкриті до різноманітних креативних форматів, інноваційних підходів. Ми обожнюємо нові ідеї та не хочемо, щоб наші заходи були одноманітними.

Америка хаус

До прикладу, ми планували просувати ідею захисту прав інтелектуальної власності в Україні і почали задумуватись над тим, яким чином цей проект можна було б реалізувати: «Можливо, потрібно провести лекцію, щоб закцентувати увагу на важливості цього питання?» У процесі дискусій та роботи з нашими партнерами, ми познайомились з українським кінорежисером Любомиром Левицьким, який запропонував ідею зняти соціальну рекламу на цю тему. Замість звичайної лекції, ми провели в Американському домі кастинг, на якому усі охочі могли спробувати себе як актори на головні та другорядні ролі в соціальних відеороликах. Це був унікальний, неповторний спосіб популяризації ідеї в нетрадиційному форматі.

Громадський Простір: Ви вже більше року працюєте в Американському домі і, очевидно, співпрацюєте з громадськими організаціями. Ми вже встигли похвалити українське суспільство, – Ви сказали дуже багато хороших слів, – але чи помітили Ви якісь проблемні моменти в нашому третьому секторі, чого б нам ще варто було повчитись?

Крісті: На мою думку, найбільшим викликом для українських громадських організацій та країни в цілому є корупція. Ми неодноразово проводили заходи, які висвітлювали це питання, та запланували серію таких подій на майбутнє. Я, звичайно, не є експертом саме у цій сфері, мені важко давати конкретні поради, однак, на мій погляд, вирішенню цієї проблеми може посприяти активізація громадянського суспільства.

представники організацій та бізнесу не завжди гідно оцінюють свої можливості та власний внесок у розвиток країни

Хочу зазначити, що представники організацій та бізнесу не завжди гідно оцінюють свої можливості та власний внесок у розвиток країни. Я маю на увазі, що дехто зосереджується саме на перепонах, на тому, що проблем дуже багато, і що тут не як на Заході,  і не розуміє, що насправді зараз в Україні є безліч можливостей для реалізації. Мені здається, ще не повністю відбулась зміна менталітету, адже ми маємо усвідомити, що проблеми та виклики є скрізь, головне – шукати нових можливостей.

Громадський Простір: Безумовно, Американський дім дозволяє більше дізнатись про Америку, але чи створює він якісь можливості, щоб в США дізнавались більше про українців?

???????????????????????????????

ми є такою зв’язковою ланкою між Сполученими Штатами й Україною

Крісті: Левова частка аудиторії Американського дому – це, звісно, українці. Однак, ми контактували і намагались донести інформацію про події в Україні також організаціям в США, зокрема представникам діаспори, які допомагають Україні.  Чимало НУО, які працюють тут, людей, які є активними в Американському домі,  дізнаються про Україну через Американський дім – через інформування, через медіа. До нас дуже часто приїздять спікери, наприклад, науковці за програмою імені Фулбрайта, у них є можливість поспілкуватись з українцями і, повернувшись до США, поділитись цим досвідом. Навіть попри те, що наша основна аудиторія – українці, які приходять до нас в Києві, ми є такою зв’язковою ланкою між Сполученими Штатами й Україною.

Громадський Простір: Я вчора переглядала відеоролик, який роміщено на Вашому веб-сайті. Він дуже приємний, теплий, яскравий, із вуст людей лунав такий меседж: «Американський дім – це мій другий дім». Як Ви гадаєте, за рахунок чого люди почувають себе тут як вдома?

Крісті: Ми дуже багато працювали над тим, щоб зробити наш простір гостинним, затишним, без бар’єрів формальності.

???????????????????????????????

Ми намагаємося робити наші заходи інтерактивними, розмовними, такими, щоб відвідувачі могли вільно поспілкуватись, подискутувати з дипломатами, високопосадовцями або авторитетними американськими спікерами.

Я хочу висловити величезну подяку своїй команді, яка працює згідно найвищих стандартів обслуговування і докладає усіх зусиль, щоб наші гості почували себе затишно та невимушено. Також сам простір є теплим, яскравим, він організований таким чином, що тут приємно перебувати: є диванчики, зручні крісла, інші елементи інтер’єру – це все є доповненням до тієї атмосфери затишку та комфорту, яку ми хотіли тут створити.

Американський дім

Американський дім

Громадський Простір: Насамкінець, Ви можете висловити свої побажання та запросити наших читачів до Американського дому.

Крісті: Я хотіла б запросити усіх відвідати Американський дім. Ми будемо раді вас бачити з вівторка до п’ятниці з 12:00 до 21:00, а в суботу з 10:00 до 18:00. Вхід на всі наші заходи є безкоштовним, користування усіма ресурсами: ноутбуками, планшетами, 3D-принтером, вініловим різаком, окулярами віртуальної реальності Oculus GEAR VR – також є безоплатним. Єдине, щоб потрапити на територію, необхідно мати із собою документ, що посвідчує особу – паспорт або водійське посвідчення. Інформацію про всі події ви можете знайти на нашому сайті www.americahousekyiv.org та Фейсбук сторінці. У нас є також програма для постійних відвідувачів. Картку постійного відвідувача можна оформити на рецепції, це займає близько 5 хвилин. З нею ви можете користуватись усім технологічним обладнанням та матимете доступ до онлайн ресурсів, навчальних матеріалів, які використовують також в Гарвардському університеті, електронної бібліотеки, додатків для вивчення англійської мови. Також – як постійний відвідувач, ви отримаєте можливість потрапити на ексклюзивні події.

Американський дім

На першому поверсі Американського дому є тераса, кафетерій, де відвідувачі можуть просто зустрітись, випити кави або використати цей простір для коворкінгу.

Американський дім

Американський дім

Крісті Енн Хофланд з Ольгою Гарбовською

Також щомісяця в нашій галереї відбуваються виставки. Наразі тут представлені результати міжнародного конкурсу плакатів на тему боротьби з корупцією, який було проведено спільно з громадською організацією Centre UA.

Щодня в Американському домі відбувається 3-4 заходи – це можуть бути покази та обговорення фільмів англійською мовою, панельні дискусії різноманітної тематики, розмовні клуби, робочі групи. Кожного дня тут відбувається щось нове та цікаве. Багато людей приходять у наш затишний простір, зокрема в Мейкерспейс, щоб попрацювати над власними проектами.

Тому просто приходьте – ми вам розповімо про все, що ви можете тут отримати. Ласкаво просимо! Ми будемо щасливі вас бачити!

Американський дім

Відео розмови:

_________

Підготували Любов Єремічева, Ірина Гузій


Тематика публікації:                       

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині