Координаторка Центру підтримки реформ: давайте зробимо, принаймні, місто Київ – Латвією

Альона Герус – координаторка Центру підтримки реформ розповіла Громадському простору про враження від міжнародного досвіду проведення реформ. Ваша команда нещодавно побувала в Чехії, переймаючи ...

Рига

Любов Єремічева

Альона Герус – координаторка Центру підтримки реформ розповіла Громадському простору про враження від міжнародного досвіду проведення реформ.

Ваша команда нещодавно побувала в Чехії, переймаючи їхній досвід. На скільки досвід Чехії, інших країн є корисним для України, чи ми все-таки потребуємо української моделі?

???????????????????????????????

– Як казав Тарас Шевченко, чужому научайтесь, й свого не цурайтесь. Треба їхати, дивитися, обов’язково – треба їхати, дивитися, але не приїжджати і не говорити, що ось нам треба для України… панацея від усіх хвороб – це польська модель, /або чеська модель, / або латвійська модель, або якась інакша модель – британська, американська… Україна – це Україна. Нам треба, все-таки, переймати і чужий досвід, і якимось чином зважати і на ментальність, і на умови, тому що Чехія – менша країна, вона в чотири рази менша за населенням, аніж Україна.

Я так само в жовтні була в Латвії, це країна, яка за кількістю населення менша за Київ. Ось в Латвії  були дуже прекрасні приклади, я писала про це у фейсбуці, про свої позитивні відкриття. Й одразу писала таку ремарочку: ви, звичайно, можете говорити, що Латвія – вона ж така маленька, вона ж не Україна, нам тут складніше, а їм там легше. А я відразу відповідаю пропозицією: давайте зробимо, принаймні, місто Київ – Латвією, щоб ми були такі, як Латвія. А тоді воно піде, піде, піде… як доміно.

Чого треба там вчитися? Там, в Латвії, наприклад, близько десяти-п’ятнадцяти років вже діє антикорупційне законодавство (якому ми тішимося, що воно в нас буде тільки зараз, в минулому році). У них вже діють відкриті реєстри інформації, різної інформації – тобто і про нерухомість, і про наявність земельних ділянок, інше. У них вже діє прозорість фінансування політичних партій, те, що буквально нещодавно був ухвалений закон і ми зараз думаємо про те, яким чином його імплементувати. У них ці інструменти, окрім того, що це закони, які були ухвалені, діють і мають позитивні результати. Нам треба їхати й дивитися, як їм вдалося це запровадити. І відразу відповідь на це питання: як?, воно, все-таки, пов’язано з конкретними людьми – і це не прем’єр, і це не президент, а це конкретна людина, яка в даний момент опікувалася б цією темою. Тобто персональне лідерство на конкретній позиції.

Повністю ВІДЕО-ІНТЕРВ’Ю доступне за посиланням: Альона Герус про реформи: чужому научайтесь, й свого не цурайтесь (ВІДЕО)


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще