Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina або Моя перша подорож Польщею

Останні місяці, Ви могли помітити, дуже багато оголошень, інформації про спільні українсько-польські активності. Відгуком щодо однієї з молодіжних ініціатив, а саме "Польсько-українська академія ...

Польща

Громадський Простір

Останні місяці, Ви могли помітити, дуже багато оголошень, інформації про спільні українсько-польські активності. Відгуком щодо однієї з молодіжних ініціатив, а саме “Польсько-українська академія самоврядування” в місті Дравсько-Поморське у Польщі, з Koło Aktywności-Polska&Ukraina поділився її учасник Андрій Заєць, громадський активіст з Кам`янця-Подільського.

Польсько-Український Конвент Самоврядної Співпраці – це неурядова організація, котра існує з 2011 року. Вона об’єднує представників самоврядування, які мають партнерські відносини з місцевими органами влади України, а також ті, які ще не мають українського партнера, але готові зав’язати співробітництво в майбутньому. Основною метою Асоціації є надання підтримки та сприяння двосторонньому співробітництву, а також обмін досвідом.

З 19 по 25 вересня 2014 року в Дравсько Поморському відбувся проект Конвенту – «Польсько-українська молодіжна академія самоврядування», до участі у якій завітало (на тижневе перебування) понад 50 учасників з України та Польщі. Це була молодь, представники учнівського та студентського самоврядування, активісти, вчителі та кілька державних працівників.

Основними цілями проекту було поглиблення розуміння адміністративної реформи на підставі польського досвіду, інтеграція молодих людей з Польщі та України, їхня участь у соціальному, культурному та політичному житті.

На події були представники Київщини, Чернігівщини, Рівненщини, Черкащини, Хмельниччини, гміна Цаплінек, повіт Білогарджкі, повіт Ніжненський, гміна Полскій-Здрой, гміна Гріфіс, гміна Злоцінец, місто Санок, повіт Свідвінскі та повіт Дравскі.

Екс Міський Староста Дравсько-Поморського Єрзі Лайєрсдорф, почесний консул України у Щеціні Генріх Колодій та журналіст прикордонної з Німеччиною польської радіостанції «Polskie Radio Szczecin», лауреат премії Євросоюза Збігнєв Плеснер проводили лекції на теми «Територіальне самоврядування в Польщі» та «Основні принципи і цінності функціонування Європейського Союзу». Під час лекцій можна було вести дискусію про «плюси» та «мінуси» членства в Євросоюзі, поцікавитися думками лекторів про можливості та перспективи України у цьому процесі, виступити із своїми питаннями щодо концепцій співпраці та проблем.

Сам я виступив з питанням Російської пропаганди в Польщі, мета якої представити країну-побратима (Україну) у негативному світлі. Мова йде про створення та фінансування спецслужбами Російської Федерації громадських організацій, які поширюють по ЗМІ викривлену інформацію подій Другої Світової Війни, яка відома під назвою «Волинська трагедія» – обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту.

Російські псевдоісторики покладають всю провину на українську сторону, і на меті є створення штучної проблеми, як це було в 2013 році на Сході України з мовним та етнічним питанням.

У відповідь журналіст Збігнєв Плеснер відповів, що більша частина Польщі підтримує Україну, але є певна нестача інформації в країнах Євросоюзу щодо подій в Україні за останній рік, адже частина її викривляється або ж не доноситься до Світової спільноти належним чином. Україні потрібно над цим ще добре попрацювати. А щодо розпалювання конфлікту щодо історичних подій, то варто спільно досліджувати це питання українсько-польській стороні, а не представникам Російської Федерації. Також Збігнєв Плеснер побажав не звертати увагу на гріхи історії і більше сконцетруватись на побудові спільних концепцій розвитку і співпраці.

Щодо плюсів членства Польщі в ЄС: членство в НАТО та інших міжнародних організаціях, підвищена значимість Польщі на міжнародній арені, зменшення бідності на 7 мільйонів людей, участь у створенні законів, правил, норм ЄС у всіх аспектах, економічний розвиток – зростання ВВП на 67%, розвиток інтелектуального потенціалу суспільства та бум інвестицій.

Не дивлячись на російську пропаганду про «мінуси» перебування в Євросоюзі та кризу в економіці, інфраструктурі та суспільстві в Польщі, «загнивання» – все це обман. Дорога від Львова до Дравсько-Поморське лягала понад 1000 кілометрів – і можна було побачити майже усю Польщу. Це бум у розвитку альтернативних джерел енергії (майже уся Польща обкладена вітряками та сонячними батареями), немає закинутих та недоглянутих полів, лісів, роздільна обробка сміття, діючі фабрики, будівництво розвиток інфраструктури.

Із мінусів інтеграції з Євросоюзом є еміграція молодих, освічених та амбітних людей на Захід та неконкурентність у важкій промисловості. Але все це через пережитки Радянського минулого, що важко лікується модернізацією.

Вдалося добре поспілкуватися з організатором проекту Катериною Клавсіц, яка висловила ідею організувати подібний захід в Україні найближчим часом і, мжливо, організувати спільні проекти в майбутньому. Колеги з Польщі надіються, що проект допоможе поглибити існуючу польсько-українську співпрацю та внесе свій вклад у поглиблення взаєморозуміння, розвине суспільні та громадські компетенції.

Джерело : Koło Aktywności-Polska&Ukraina


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині