Комісія ООН зі становища жінок закликала до реалізації Порядку денного 2030 з урахуванням гендерної проблематики

Зустріч завершилася досягненням згоди в основному питанні щодо прискорення дій у справах всіх жінок і дівчаток. 24 березня у Нью-Йорку завершилася 60-та сесія Комісії ООН зі становища жінок, під час ...

UN Women/Ryan Brown

Громадський Простір

Зустріч завершилася досягненням згоди в основному питанні щодо прискорення дій у справах всіх жінок і дівчаток.

24 березня у Нью-Йорку завершилася 60-та сесія Комісії ООН зі становища жінок, під час якої країни-члени ООН зобов’язались реалізувати Порядок денний 2030 з урахуванням гендерної проблематики. В результаті було узгоджено покращення умов для досягнення швидкого прогресу, в тому числі впровадження суворіших законів, стратегій та установ, надання кращих даних та збільшення фінансування.

Комісія визнала, що прогрес в досягненні Цілей сталого розвитку в порядку денному на період до 2030 року буде неможливим без гендерної рівності та розширення повноважень усіх жінок та дівчаток.

Виконавчий директор структури «ООН-жінки» Фумзіле Мламбо-Нгкука схвалила створення у вересні минулого року Порядку денного 2030, а також зобов’язання країн-членів ООН впровадити його в країнах усього світу. Вона сказала: «Країни мають викорінити гендерну нерівність до 2030 року. Час ставати до роботи. Висновки, яких ми дійшли, дають початок реалізації Порядку денного 2030 з урахуванням гендерної проблематики».

Те, що зобов’язання набуло широкого розголосу, засвідчила рекордна кількість урядових представників, які цього року відвідали Комісію. Це – 80 міністрів з усього світу. До того ж, у заході взяло участь близько 4100 представників більш ніж 540 неурядових організацій – найвищий показник для однієї зі звичайних щорічних зустрічей Комісії.

Узгоджені висновки закликають до комплексного підходу в реалізації 17 Цілей сталого розвитку на основі повної інтеграції гендерних аспектів в усіх урядових стратегіях та програмах. Викорінення всіх форм дискримінації за ознакою статі залежить від ефективних законів та стратегій. Тимчасові спеціальні заходи гарантуватимуть, що жінки та дівчатка зможуть домогтися справедливості при порушенні прав людини.

Комісія схвалила значне збільшення інвестицій, щоб вирішити проблему нестачі ресурсів для досягнення гендерної рівності та розширення повноважень усіх жінок та дівчаток. Фонди мають задіяти всі джерела фінансування, як всередині своїх країн, так і на міжнародному рівні.

Через гуманітарну кризу та інші ситуації, які мають негативний вплив на становище жінок та дівчаток, Комісія наголосила на тому, що вкрай важливо розширити повноваження жінок в керівництві та прийнятті рішень, які стосуються виходу з кризи. Напередодні Всесвітнього гуманітарного саміту було підкреслено пріоритетність потреб жінок та дівчаток в гуманітарній діяльності та відстоюванні своїх прав у всіх надзвичайних ситуаціях.

Члени Комісії об’єдналися у рішенні забезпечити рівноправну участь жінок в керуванні на всіх рівнях прийняття рішень в державній та приватній сферах, включно з урядами, бізнесом та іншими установами, в усіх областях сталого розвитку. Залежно від різних обставин, це може передбачати створення тимчасових спеціальних заходів, встановлення і досягнення конкретних стандартів, а також усунення перешкод на шляху до рівноправної участі жінок.

 A wide view of the room during the closing plenary meeting of the 60th Session of the UN Commission on the Status of Women. Photo: UN Women/Ryan Brown. - See more at: http://www.unwomen.org/en/news/stories/2016/3/press-release-csw60-urges-gender-responsive-implementation-of-agenda-2030#sthash.u1VFKIlo.dpuf

Фото: ООН Жінки, Раян Браун

Оскільки значний внесок до Порядку денного 2030 зроблено громадянським суспільством, жіночими та громадськими організаціями, феміністськими групами, правозахисниками, жіночими та молодіжними організаціями, то Комісія схвалила відкриту взаємодію і співпрацю з ними у впровадженні гендерної рівності. Також було наголошено на повній взаємодії з чоловіками та хлопчиками, які є помічниками та союзниками у викоріненні всіх форм дискримінації і жорстокості щодо жінок та дівчаток.

Для керування систематичним прогресом у гендерній рівності та розширенні прав жінок протягом реалізації Порядку денного терміном до 2030 року Комісія підкреслила необхідність розширення національної статистики і систематичного збору та поширення якісних, надійних та актуальних даних, розрахованих за критеріями статі, віку та доходу. Члени Комісії також погодились зміцнити роль національних механізмів досягнення жінками та дівчатками рівності та розширення своїх можливостей.

Переклад: Галико Анастасія

За інформацією www.unwomen.org


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще