Карта порушень прав людини в Криму

Сьогодні правозахисники презентували Інтерактивну карту порушень прав людини в Криму, де вперше систематизуються та класифікуються факти порушень прав людини з початку окупації півострова. На ...

карта порушень прав людини в Криму

Галина Жовтко

Сьогодні правозахисники презентували Інтерактивну карту порушень прав людини в Криму, де вперше систематизуються та класифікуються факти порушень прав людини з початку окупації півострова. На сьогоднішній день – це 179 порушень, і з кожним днем дана цифра зростає.

карта порушень прав людини в Криму

Алім Алієв, співзасновник громадської ініціативи «КримSOS»: “Ця карта не є одноразовою акцією, вона буде жити доти, доки не настане час “збирати каміння” і відповідати за ці злочини, які були в Криму”.

За словами правозахисника, зараз важливо не відповідати на російську пропаганду пропагандою українською, а відповідати словами фактів та цифр.   Всі кейси, нанесені на карті, є перевіреними – це кейси із ЗМІ та кейси з оглядів правозахисних місій.

Таміла Ташева, співзасновниця громадської ініціативи «КримSOS», заявила, що ті 179 випадків, які нанесені на карті є не одиничними, а системними порушеннями прав людини з боку окупаційної влади РФ. За її словами, на інтерактивній карті вказані всі випадки зникнень людей. Їх, за різними даними, від 13 до 21 випадку. Таміла Ташева звернула увагу також на те, що за даними міжнародних організацій, які займаються захистом наркозалежних, велика кількість людей у Криму позбавили себе життя, оскільки не змогли ефективно проходити лікування від наркотичної залежності.

Крим SOS

“Протягом кожного дня відбуваються якісь нові факти порушення прав людини. І, звичайно, мета цієї карти – це збір цих даних, з метою, щоб держава Україна і наші урядовці в майбутньому могли користуватися цими даними для захисту і для того, щоб представити ситуацію, яка є зараз з правами людей на окупованому півострові. Тому що ми зараз говоримо про блокаду, але не називаємо причини цієї самої блокади, яка виникла там на адміністративному кордоні. Саме через порушення прав людини активісти почали ті акції – вимагають звільнення політичних ув’язнених, вони вимагають, щоб припинити репресії стосовно кримських татар. Тобто, це є реакція на ті грубі порушення прав людини, які відбуваються на окупованому півострові. І, звичайно, з боку держави України має бути чітка політика стосовно того, як захищати цих людей, як зробити так, щоб у міжнародній спільноті чули про порушення прав людей у Криму“, – заявила Севгіль Мусаєва-Боровик, співзасновниця громадської ініціативи «КримSOS».

Алім Алієв

Інтерактивна карта порушень прав людини в Криму уже була презентована у Брюсселі, розповів Алім Алієв: “Щодо Криму, вони достатньо добре розуміються, що відбувається там. Вони  кажуть, що ця карта їм допомогла систематизувати ці факти і доносити до інших представників дипмісій в Європі щодо цих масових порушень. Всі говорять про порушення, всі говорять про проблеми в Криму, але зведених кейсів не було. На наш закид про те, що Європа забуває про Крим, те що ми бачимо зі своєї сторони тут, то вони кажуть, що насправді це не так і нас запевняють в цьому. Питання міжнародної правозахисної місії в Криму зараз стоїть достатньо чітко на порядку денному“.

У подальшому планується наносити на карту також випадки порушення міжнародного гуманітарного права в Криму, заявив правозахисник.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще