Громадськість вважає, що пачки сигарет повинні виглядати страшніше

Громадські активісти проаналізували закордонний досвід та пропонують змінити попереджувальні зображення на пачках цигарок на більш дієві. Рік тому на пачках сигарет в Україні з'явилися ...

На пачці з Канади, крім фотоілюстрацій, міститься додаткова інформація про шкоду від тютюну

Громадський Простір

Громадські активісти проаналізували закордонний досвід та пропонують змінити попереджувальні зображення на пачках цигарок на більш дієві.

Рік тому на пачках сигарет в Україні з’явилися попереджувальні зображення. За даними статистики, українці за цей час стали курити менше. Проте відомо, що курці з часом звикають до одних і тих самих написів та зображень. Сьогодні представники коаліції “За вільну від тютюнового диму Україну” та Центру громадянського представництва “Життя”, а також експерти та лікарі представили макети нових графічних попереджень на пачки сигарет.

Застосування зображень на пачках в комплексі з іншими заходами призвело до суттєвого зменшення споживання сигарет в Україні – вважають експерти. Як приклад наводять статистику смертності від пов’язаних з тютюнопалінням хвороб: від 2005 року кількість померлих зменшилась удвічі. Також зростає середня тривалість життя українця. Вона становить зараз 72 роки, що більше за прогнозований показник.

Експерти зібрали колекцію з найбільш “сильними” попередженнями з різних країн світу

– “Ми закликаємо українську владу частіше змінювати фотоілюстрації на пачках сигарет. Не один раз на 5 років, а хоча б раз на 2 роки як це роблять інші країни. Така частіша ротація сприяє зменшенню поширення тютюнопаління. – розказує координатор Коаліції “За вільну від тютюнового диму Україну”, експерт з адвокації ГО “Життя” Ганна Гопко.

Говорить Костянтин Красовський, завідувач сектором контролю над тютюном УІСД МОЗ України:
– “За чинним законодавством попередження мають змінюватись не рідше ніж раз на 5 років. Але це не значить, що треба чекати 5 років, перш ніж їх розробляти, тим більше, що ми маємо досвід того, як довго це проходить через Кабінет міністрів України. Тому вже зараз ми починаємо розробляти нові попередження, що будуть запропоновані Кабінету Міністрів для затвердження, щоб вони якнайшвидше з’явилися на тютюнових пачках”.

Боротьба активістів з тютюновим лобі триває. В Україні активісти звинувачують в протистоянні антитютюновим заходам Міністерство економіки, Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики і сам Кабінет Міністрів.

Антитютюнові активісти отримали немало перемог за останні роки в Україні, проте на міжнародній арені наша країна працює скоріш на руку виробникам тютюну. Україна є учасником правової суперечки у СОТ проти Австралії, через впровадження там однотипної зеленої упаковки сигарет. Експерти вважають, що однакові навмисно непривабливі упаковки для сигарет всіх торговельних марок ще більше зменшать популярність тютюнопаління.

– “Поки не пізно, чиновникам з Мінекономіки треба вийти з процесу і не псувати імідж України”, – вважає Андрій Скіпальський, голова правління Центру “Життя”, експерт Альянсу із виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще