ГО “Файне місто”: розважайся, навчайся, впливай

Історію створення однієї із "найсвіжіших" та найактивніших молодіжних організацій міста Тернополя, її діяльність й те, чим живе зараз молодь міста - розповіла в інтерв'ю Громадському Простору ...

Микитюк Вікторія

Громадський Простір

Історію створення однієї із “найсвіжіших” та найактивніших молодіжних організацій міста Тернополя, її діяльність й те, чим живе зараз молодь міста – розповіла в інтерв’ю Громадському Простору Вікторія Микитюк, голова ГО “Молодіжне об’єднання “Файне місто”. Перша ініціативна група даної організації добилася того, що Тернопіль офіційно став студентською столицею України, і зараз команда працює над тим, щоб й надалі підтверджувати цей статус.

Громадський Простір: Як виникло "Файне місто"? Розкажіть історію створення Вашої громадської організації.
Вікторія Микитюк: Група ініціативних молодих людей вирішила об’єднатися заради спільної ідеї, аби почати рухати Тернопіль у напрямку розвитку молодіжної політики. Стійкішою ця молодіжна ініціативна група стала у вересні 2011 року та з цього часу почали просуватися молодіжні проекти соціального або освітнього напрямків. Деякі соціальні проекти проводилися в університетах, наприклад, збиралися кошти на подарунки для дітей у сиротинці, а також проводилися акції проти ВІЛ/СНІДу. Ініціативна група вирішила, що потрібно створювати офіційну громадську організацію, на офіційних засадах починати працювати і таким чином у лютому 2012 року створилося молодіжне об’єднання “Файне місто”.

ГО Файне місто

На той час ми уже знаходили спільні зв’язки із бізнесом, владою, намагалися більше зустрічатися, проводити більше “крутих штук”. А наприкінці 2013 року, коли вже розпочалася Революція Гідності, коли розпочалися заворушення на Майданах … то тоді, як і в інших містах, у Майданах активну участь брала молодь, й ініціативна група “Файне місто” не була винятком. Допомагали створювати певний настрій на Євромайдані – що ми маємо стояти до кінця, відстоювали права студентів в університетах, щоб їх пускали на Майдан, організовували поїздки до Києва – збирали людей та гроші, щоб допомогти, хоча було багато протестів з інших сторін, які не хотіли цих заворушень.

Громадський Простір: Чим зараз займається "Файне місто"?

Вікторія Микитюк: Ми працюємо у трьох напрямках. Наш слоган звучить так: “Розважайся, Навчайся, Впливай”. Розваги – це перше, що цікавить молодь. “Навчайся” (я б не сказала, що це те, що у другу чергу цікавить молодь) – це стосується тих молодих та ініціативних людей, які прагнуть саморозвитку. Бо, зазвичай, якщо ми говоримо про “навчайся”, то ми говоримо про проекти, що стосуються неформальної освіти, можливостей, стажування, наприклад, у міській раді або обласній адміністрації. А коли ми кажемо “впливай”, то це вже найвищий рівень, це вже “high school“, і до цього доходять ті, хто вже нарозвивалися, навчилися і мають можливості круто наводити комунікації з владою, бізнесом, мають можливості впливати, і проекти цієї людини мають реальний вплив як на місто, так і, можливо, на область, і на країну загалом.

Наприклад, наша організація також є співучасником та співорганізатором проекту “Let’s do it Ukraine”, а я є координатором цього проекту в області. Я вважаю, що це є одним із тих проектів, які можна віднести до – “Впливай”. Я впевнена, ті люди, що брали участь в цьому, повпливали на себе, а потім впливають на своїх друзів, щоб вони захотіли краще ставитися до свого навколишнього середовища та правильно використовувати ресурси.

Микитюк Вікторія

Хочу додати, що перша ініціативна група, яка створювала організацію, добилася того, що Тернопіль офіційно став студентською столицею України, і тому ми офіційно є студентською столицею, і надалі плануємо такі заходи, щоб підтвердити свій статус студентської столиці. Хочемо, щоб наші проекти були всеукраїнськими, щоб коли студенти їхали в Тернопіль, то казали: ми їдемо у студентську столицю. На даний момент у нас є тільки один такий проект “Інтелектуальна битва університетів” (ІБУ), який проводиться щорічно.

Громадський Простір: Що є "родзинкою" вашої ГО?

Вікторія Микитюк: У нас дуже креативні кадри, і саме вони є нашою унікальністю.

Громадський Простір: Скільки вас усіх?

Вікторія Микитюк: На даний момент налічується близько 60 членів організації, це уже з новим набором, координаційною радою. Ми завжди проводимо початкові тренінги, бо це є запорукою успішного проекту. Засновниками були 6 осіб. Першим головою був Рустем Ергашов, який на даний момент є одним із співорганізаторів фестивалю “Файне місто”, другим головою був Василь Томчишин, який зробив після цього свій проект – мистецький фестиваль “Ї”, а я належу до третього покоління, і є головою ГО поки що три місяці.

Громадський Простір: Тернопільська молодь активна? Чи легко залучати молодь до своєї діяльності?

Вікторія Микитюк: Тенденція така – ми робимо якісь проекти, молодь до них долучається. Звісно, ми інформацію про це розповсюджуємо через різні ЗМІ, але ми намагаємося зацікавити молодь. Далі люди беруть участь у  цих проектах, часто хочуть долучитися як волонтери, а потім починають більше дізнаватися про нашу організацію і через деякий час, коли нам потрібні люди у команду, вони подають заявки і можливо стають членами організації. За останні два роки кількість людей, які подають заявки, збільшилася майже у два рази і з цього можна зробити висновок, що молодь є активною, більше хоче долучатися до громадського життя міста й до розвитку молодіжної політики у місті.

Громадський Простір: Як проходить співпраця із місцевою владою? І чи є взагалі?

Вікторія Микитюк: Співпрацюємо з владою. Обов’язково! Більшість наших проектів проводяться не без їхньої допомоги –  часто нам потрібні різні дозволи на територію, потрібна апаратура чи електрика. Є такі проекти в освітньому напрямі, наприклад, стажування в міській раді, то ми співпрацюємо з міською радою, вони дозволяють нашим учасникам проекту проходити стажування в різних відділах, і з часом найкращі залишаються працювати у міській раді. А щодо обласної адміністрації, то теж є звідти допомога, особливо від Департаменту молоді та спорту  – у мене з ними найбільша співпраця.

Громадський Простір: А чи є співпраця з іншими громадськими організаціями Тернополя?

Вікторія Микитюк: Чомусь помічаю, що є більше співпраці з організаціями за межами Тернополя. Але є такі, з якими підтримуємо зв’язки – це AIESEC в Тернополі (дуже потужна організація, яку ми любимо, беремо участь в їхніх проектах, стараємося долучатися, і вони теж беруть участь в наших), це шкільні громадські організації ( у нас школярі дуже активні, і це приємно), також ФРІ, МНК, Пласт (робить багато спортивних змагань, у яких ми із задоволенням беремо участь). А з тих, що за межами області, то це “Let’s do it Ukraine”, співпрацюємо з різними студентськими об’єднаннями різних областей.

Микитюк Вікторія

Громадський Простір: Яким чином отримуєте фінансування? 

Вікторія Микитюк: Спілкуємося з бізнесом, з владою… таким чином  отримуємо не гроші, а ресурси. Бо часто при реалізації проектів люди хочуть отримати не лише емоційне задоволення, а й матеріальне у вигляді подарунка. Тому, зазвичай, допомагають подарунками або технікою. Поки що таким найстабільнішим доходом організації є членські внески організації. Ми є неприбутковими. Нам, до речі, з офісом допомогла міська рада. Також ми беремо участь у різних конкурсах від різних грантодавців, як українських, так й іноземних. Минулого року ми отримали три гранти для реалізації екологічного, освітнього та аналітичного проектів.

Громадський Простір: Що, на Вашу думку, є найактуальнішим зараз для молоді Тернополя?

Вікторія Микитюк: Як ми зрозуміли, популярним є Ternopil Holi Fest (авт. – фестиваль фарб), що проводиться уже втретє. Цього місяця відбудеться 28 серпня на День міста. Ми бачимо по кількості відвідувачів, що молодь цього хоче. Можемо зробити висновок, що зараз більше хочуть якогось “фану”, розваг… А з вересня будемо більше працювати по освітніх проектах …

Громадський Простір: Літом розваги, а потім навчання...

Вікторія Микитюк: Так. Навчання, але у поєднанні з розвагами та впливом. У нас є такий проект “Студдоба” – студенти з різних університетів як з міста, так і з області на добу закриваються в одному приміщенні, вони там проводять різні квести, навчаються, бо проводяться тренінги, та пишуть проекти, і з допомогою партнерів ми можемо здобути на них фінансування. Далі вони можуть самостійно реалізовувати ці проекти.

Громадський Простір: Ваш меседж молоді Тернополя та загалом України... 

Вікторія Микитюк: Молодь України! Звертаюся до вас, громадська активістка із дворічним стажем, не залишайтеся осторонь подій, які відбуваються навколо вас! Намагайтеся більше спостерігати за своїми однолітками та за їхніми діями, адекватно сприймайте події, що стосуються молоді та проводяться у вашому місті. Розвивайтеся, обов’язково розвивайтеся! Не стійте на місці, прагніть більшого, і було би бажання, вийде все! Бажаю, щоб у вас було завжди бажання.

_____________________

Спілкувалася Галина Жовтко


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині