Фестиваль молодіжних ініціатив YouthDay встановив Національний рекорд

24 червня в Маріїнському парку вперше відбувся фестиваль молодіжних ініціатив YouthDay і вже встановив рекорд з «найбільшої кількості інститутів громадянського суспільства залучених до організації ...

Копия дизайна The world is yours, youth (1)

Слава Сергійчук

24 червня в Маріїнському парку вперше відбувся фестиваль молодіжних ініціатив YouthDay і вже встановив рекорд з «найбільшої кількості інститутів громадянського суспільства залучених до організації Дня молоді».

О 15.00 представник «Книги рекордів України» оголосив цифру «157», які в переважній своїй більшості розташувались на “алеї можливостей”.

Тож можемо таки резюмувати, що створення “платформи” для синергії молодіжних ініціатив та організацій відбулось, і в тому заслуга великої кількості людей.

IMG_5710

Нагадаємо, що представники від різних ініціатив могли презентувати себе та свою ідею на “Вільному Мікрофоні” біля Брендволу. Таким чином, фестивальна “алея можливостей” на деякий час перетворилась на місце для нетворкінгу. Одним з миттєвих показників дієвості такої “абстрактної платформи” після завершення дійства є збільшення кількості реєструвань організацій на порталі Громадського простору (ключова веб-платформа громадянського суспільства). Тож організатори YouthDay сподіваються на зміцнення ролі молодіжних ініціатив та організацій в громадському житті за рахунок спільних обговорень для обміну досвідом, реалізації спільних проектів тощо.

19420652_10155459542169294_7376513688481356106_n

Одна з цілей фестивалю YouthDay – збір коштів для детей-метеликів (гіперчутливість до зовнішнього середовища) та дітей учасників АТО. Загальна сума склала майже 9 000. Координаторка благодійної зони Ольга Жарова зазначила: “Люди дуже переймалися проблемами дітей, для яких ми збираємо кошти. На свято приїхали декілька родин з дітьми-метеликами, тому малеча мала змогу поспілкуватись з однолітками.”

Всі активності фестивалю буквально розкинулись на 15-ти різних локацій, що говорить про відсутність обмежень за вподобаннями. Тож це насправді “найсоковитіший” День Молоді Києва, що дуже вдало збіглося з віжуалом фесту. “Кавунчикова ідилія” однозначно заполонила весь Маріїнський парк.

IMG_5384 (1)

Протягом дня можна було відвідати музичну сцену, алею можливостей, лекторій, театр, кінопоказ, літературну сцену, майстер-класи та тренінги, мистецьку алею, благодійну, ігрову, спортивну, науково-технічну та дитячу локації, зону здоров’я та “Битву Міст” на Арці Дружби Народів.

На музичній сцені виступило 8 гуртів, а саме: Green Grey, Me’leron, ARLETT, Fight 2 Night, Komissiya, F.E.V.E.R, PerSay, Scattered Ways.

IMG_5141 (1)

Разом з тим зазначимо, що загальна кількість майстер-класів/лекцій/тренінгів сягнула 50-ти. Крім того, підсумовуючи цифрами, на фестивалі прийняло участь 35 поетів, було виставлено близько 90 картин молодих художників та з’їдено понад 1000 канапок.

Орієнтовна кількість фестивальників – 10 тисяч, серед них близько 20 координаторів та більше 100 волонтерів.

IMG_5032

Музичну сцену вів неперевершений Юрій Доник. Ведучими Літературної сцени та Лекторію були такі ж неповторні Таня Власова та Іван Ніколенко.

Одним з найважливіших досягнень фестивалю в честь Дня Молоді є неймовірна атмосфера, що панувала по всій території “захопленого” парку. Море позитиву, усмішки, довіра та взаємодопомога – все це єднало Людей, що стали невід’ємною частиною першого YouthDay в Києві.

IMG_6281

Про формат заходу можна сказати, що це такий собі “просвітницько-дозвіллєвий” фестиваль, де відвідувачі могли сходити як на корисні лекції та майстер-класи, так і взяти участь в цікавих квестах чи потанцювати під сценою.

IMG_6657

Громадський простір поспілкувався з організаторами і координаторами YouthDay, які зробили надзвичайно вагомий внесок в “функціональну” складову найбільшого фестивалю молодіжних ініціатив та із задоволенням ділиться враженнями.

DSC07599

Безліч позитивних відгуків лунало в бік “Лекторію”, який координувала Юлія Найдич. З надихаючими лекціями тут виступило 17 лекторів: Уляна Супрун, Макс Кідрук, Сергій Лобойко, Юлія Ресенчук, Олександр Санченко, Наталія Судакова, Марія Крючок, Остап Українець, Святослав Попов, Влад Бутковський, Валерія Лавренко, Гена Новіков, Марина Фоменко, Микола Ваганов, Роксолана Кравчук, Юрій Гава. Координаторка відмітила, що враховуючи відсутність сесії на кшталт “запитання-відповідь”, запрошені після своїх виступів переходили в активні бесіди між собою поза сценою.

IMG_6200

Владислав Кирилюк, координатор однієї з локацій, зазначив, що загалом спортивна зона «Youthday» була яскравою та виправдала себе. Гості змогли пограти в американський футбол, ознайомитися з прийомами самооборони від Жіночої Варти, а до масажистів стояли довжелезні черги. Відвідувачі дуже активно брали участь в перевірці свого фізичного стану від WOD Sport. А змагальна програма  Street Workout зібрала велику кількість глядачів.

IMG_5585

Свій досвід координатора дитячої локації, Діана Міфтахова описала так: “Мій YouthDAY пройшов весело та насичено: протягом дня я встигла побувати зв’язковою, вантажницею, промоутером та мастером боді-арту. Купалась в надувних кульках, дитячих малюнках та листівках”. Завдяки KidsWill в рамках дитячої локації було організовано цікаві інтерактивні майданчики, де діти могли спробувати себе в різних професіях.Також Євгеній (ЛакіБукс) та Поліна (Абетка для Батьків) прочитали лекції про виховання та дошкільний розвиток.

Цікавинками відзначилась зона “здоров’я”.Тут пройшли корисні тренінги по наданню першої медичної допомоги від Червоного Хреста та Мальтійської служби, лекції про ВІЛ/СНІД від БО  «Об’єднання підлітків та молоді Тінерджайзер” та багато іншого.

IMG_5330

Поліна Горлач, координаторка літературної локації, лишилася задоволеною результатом, адже спільними зусиллями таки вдалось створити маленький осередок поезії на святі молоді. Тут були виступи цікавих молодих поетів, а хедлайнером літературної сцени став поетично-музичний дует “Ахіллес та Черепаха” (Микола Кулініч та Юрій Строкань). “Літературна” локація також відзначилась “Вільним мікрофоном” та презентаціями книг.

А на ігровій локації кожної години стартували цікаві квести, координаторкою якої була Анастасія Кордолевська.

IMG_5348

Про свою локацію Віктор Литвинчук розповів так: “Завданням тренінгів було показати слухачам новий напрям розвитку та яким чином кожен з нас може покращити якість свого життя завдяки інтегруванню нових звичок у своє життя”.

Великий натовп з фестивальників зосередився біля “науково-технічної” локації. Тут були хімічні експерименти, досліди зі струмом, виставка комах під мікроскопом, мишки, які світяться.

IMG_4946 (1)

На разі перелічена лише невелика частина з того, що відбувалося з 11.00 ранку до пізнього вечору на території всього Маріїнського парку. Засновники фестивалю YouthDay, враховуючи безліч факторів, що стояли на заваді, все ж таки залишились задоволеними. Тож діліться своїми враженнями та рекомендаціями, заповнивши анкету, щоб зробити цей захід ще кращим наступного року.

IMG_4711

А на завершення хочеться сказати, що 24 червня Київська Молодь таки довела свою спроможність влаштувати великий фестиваль і дійсно має для цього можливості. Вони є в нашій країні, а не лише поза її межами. Вони є вже сьогодні. І це свідчить про те, що зміни в Україні відбудуться.

Відео: Віталій Ніщименко
Фото: Ольга Дубас


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще