Ева Фігель про перший етап польсько-української програми обміну досвідом у сфері культури

Стартувала польсько-українська програма обміну досвідом у царині культури та охорони національної спадщини, яка включатиме цикл занять і майстер-класів для українських посадовців і спеціалістів ...

Ева Фігель

Любов Єремічева

Стартувала польсько-українська програма обміну досвідом у царині культури та охорони національної спадщини, яка включатиме цикл занять і майстер-класів для українських посадовців і спеціалістів культурної галузі. Днями відбулася перша зустріч в межах програми, і власне, про цей проект та про враження від київської зустрічі для Koło Aktywności-Polska&Ukraina розповіла Ева Фігель, директор Польського Інституту в Києві, Радник-посланник Посольства Республіки Польща в Україні.

Проект обміну досвідом у царині культури та охорони національної спадщини є відповіддю на прохання Міністерства культури України про організацію циклу занять і майстер-класів для українських урядовців і спеціалістів. Програма підготовлена Департаментом міжнародних зв’язків Міністерства Культури і Національної Спадщини Республіки Польща у співпраці з Польським Інститутом у Києві та Посольством Республіки Польща в Україні. Перший етап було обговорено на зустрічі 14-15 жовтня у Києві.

 

 

- Koło Aktywności: Пані Ево, якими є враження від першої зустрічі ?

– Це була дуже цікава перша зустріч, яку підготувало наше Міністерство Культури та Національної Спадщини. Тут було цікаво просто порозмовляти і пояснити нашим українським партнерам, які є правові та фінансові основи культурного життя у Польщі. Ми говорили про різні закони, наприклад про організацію і продовження культурної діяльності, про охорону і збереження пам’яток національної пам’яті, які діють у Польщі. Думаю, не тільки працівникам Міністерства Культури, а й іншим інституціям, цікаво почути про різні програми, які діють у Польському Міністерстві Культури, а також як організувати використання європейських коштів.

Крім цього, ми запросили також представників не тільки Міністерства Культури і Національної Спадщини Польщі, але також представників Інституту Книжки, Національного центру культури, Міжнародного культурного центру, Польського кіноінституту. Надіємося, що в усіх присутніх на цій першій зустрічі 14-15 жовтня буде цікавий відгук.

- Koło Aktywności: Що очікуєте від продовження програми?

Продовження, вже наступна зустріч, ми готуємо вже 24-25 цього місяця, а ще третя подія буде на початку листопада. У цій зустрічі взяли участь кияни, але ми також думаємо на сьогоднішній день, як розширити аудиторію – можливо, підготувати скайп-трансляцію, або використати інші технічні можливості. Я думаю, що це було цікаво і треба цю тему продовжувати, бо, наприклад, Міністерство Культури України звернулося до нас за допомогою зробити переклад усіх матеріалів. Тому, на мій погляд, це ознака того, що захід був корисний для обох сторін.

- Koło Aktywności: Як радник-посланник Посольства Республіки Польща в Україні – прокоментуйте актуальне в ці дні питання щодо змін/ускладнення у візовому режимі між нашими країнами

Я би сказала, що ми нічого спеціально не змінили. Ми як члени Європейського Союзу, маємо виконувати вказівки Європейської Комісії. Нам треба дотримуватися законів Європейського Союзу. Я дуже багато зустрічала інформації про те, що у Генеральних Консульствах буде важче отримувати польську візу, але ці зміни, які згадують українські журналісти, торкаються тільки бізнесових поїздок. Уся зміна полягає в тому, що треба додати до документів, які були необхідні раніше, тільки два окремі документи. Я думаю, що це не так важко і це, на мій погляд, не змінює радикально можливості отримати нашу візу.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще