ЄС витратив 5 млн. євро на боротьбу з корупцією в Україні

Днями у Києві відбулась заключна Конференція до Проекту ЄС «Гармонізація систем забезпечення конкуренції та державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», що включав в себе заходи у сфері ...

DSCN4041 - копия

Громадський Простір

Днями у Києві відбулась заключна Конференція до Проекту ЄС «Гармонізація систем забезпечення конкуренції та державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», що включав в себе заходи у сфері державних закупівель, державної допомоги і конкурентної політики.

Метою проекту було допомогти Уряду України забезпечити відповідність законодавства та механізмів правозастосування у зазначених секторах стандартам ЄС. Головними бенефіціарами виступали Мінекономрозвитку і Антимонопольний комітет України. 

За результатами проекту було розроблено кілька законопроектів, в тому числі і багатостраждальнийЗакон «Про здійснення державних закупівель».

Представники бенефіціарів висловлювали задоволеня результатами проекту і сподівання на те, що фінансування буде продовжено. – «Ми б хотіли, щоб нас підтримали і подовжили аналогічний проект», – говорить Василь Цушко, Голова антимонопольного комітету України.

Він також похвалився новим сайтом, який було розроблено за кошти Євросоюзу.

“Принципи відкритості і прозорості під час здійснення закупівель забезпечуються шляхом оприлюднення інформації про будь-які процедури закупівлі, в тому числі і в одного учасника. Вони публікуються на веб-порталі про державні закупівлі, доступ до цього веб-порталу є вільним”, – заявив Андрій Рубан, представник Мінекономрозвитку України.

Втім, антикорупційна діяльність українського уряду неодноразово підпадала під критику громадськості. В тому числі, ЗУ «Про здійснення державних закупівель» в чинній редакції містить норми, які громадські експерти вважають сприятливими для корупційних дій.

На конференції був присутнім посол ЄС в Україні Ян Томбінські, який не розділяв оптимізму українських посадовців. Відомий своєю критикою ініціатив влади в антикорупційній політиці, посадовець зазначив, Україна на шляху до євроінтеграції просувається занадто повільно. Якби питання про Асоціацію стояло не в листопаді, а зараз, то відповідь Україні була б негативною, вважає пан Томбінські.

“Було б добре, якби опозиція і більшість поважали правила і процедури, брали на себе відповідальність і поділяли цю відповідальність”, – так пана Томбінські цитує УНН.

Довідка: 
Упровадження Проекту розпочалося у січні 2009 року та завершується у травні 2013 року із загальним обсягом фінансування понад 5 млн. євро. За своєю суттю цей Проект був одним з найважливіших засобів допомоги українському уряду із загальною метою удосконалити та привести у відповідність до стандартів ЄС законодавчу базу та заходи впровадження у трьох компонентах: конкуренція, державна допомога та державні закупівлі.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще