ЄС фінансуватиме українські громадські платформи

Сьогодні на Щорічній конференції Української національної платформи ФГС СхП було заявлено новий проект «Громадська синергія», що буде фінансуватися ЄС. Мета такого проекту - посилити участь ...

Платформа

Галина Жовтко

Сьогодні на Щорічній конференції Української національної платформи ФГС СхП було заявлено новий проект «Громадська синергія», що буде фінансуватися ЄС. Мета такого проекту – посилити участь  громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ через зміцнення спроможностей двох платформ – Української національної платформи ФГС СхП  та Платформи Громадянського Суспільства (в рамках Угоди про Асоціацію).

Коломб де Мерсей, Представництво ЄС в Україні, зазначила: «Зараз для нас є дві різні платформи, які направлені на європейські перспективи.  Цього року з’явилася можливість працювати напряму лише у випадку, якщо є явна «монополь» платформи чи платформ. Що це значить для нас? Ціль – як ці платформи будуть допомагати Україні йти ближче до європейських стандартів, особливо з допомогою громадянського суспільства. Уже декілька місяців ми з двома платформами обговорювали, як це зробити. А щодо процедур, то ми не можемо підтримувати те, чого не існує на папері. Тому ми дуже хитро сказали платформам – ну ви самі знайдете, як ми можемо вам допомагати. Бо хто хоче взяти на підтримку дві чи може більше платформи , коаліції, хто захоче взяти на себе відповідальність за підтримку синергії між ініціативами громадянського суспільства, що направлені на Європу? Це важко. Ніхто не хоче. Але дві платформи домовилися …Так вийшло, що Фонд «Відродження», мені здається, що це платформи пішли до Фонду «Відродження» і вони домовилися щодо того, як ми можемо разом працювати. Це все ще переговори, але переговори йдуть у напрямку, що Фонд «Відродження» візьме відповідальність за цю роботу, але це не значить, що вони будуть все вирішувати. Це самі платформи розробили, що буде така рада, яка вирішить в подальшому стратегію. Але це і від вас залежить, і від нашої залученості у цей проект.  Але нашій стороні треба також доказати, що цей проект буде унікальним, що є  ситуація, що тільки так ми можемо підтримувати ці платформи… Для Брюсселя також важливо, що цей процес, який ми підтримували вже декілька років … ми зможемо разом тут працювати».

Платформа

Про бачення цього проекту розповіла Зоряна Міщук, Платформа Громадянського Суспільства:  «Отже, є два донори, різної ваги внесків. Тим не менш, Фонд Відродження попри менший фінансовий внесок бере на себе більшу організаційну відповідальність, оскільки виступає в якості і забезпечувача співфінансування, і виконавця.  Кошти з цього проекту підуть обом платформам. При цьому, це, звичайно, не буде якась конкуренція між платформами. Необхідно забезпечити справжню взаємодію і визначення якихось профілей, тобто спеціалізацію платформ. Мета проекту- посилити участь  громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ через зміцнення спроможностей обох платформ та активізацію їхньої діяльності».

«На цьому етапі важливо передбачити цілісні механізми, яким чином, що саме робиться. Це питання, яке ставить ключовий донор перед нами – це як досягти синергії. З одного боку, дві платформи повинні мати свою нішу, розуміти свою окремішність, мати свою ідентичність. З іншого боку, вони мають підсилювати одна одну, щоб досягати генеруючого ефекту. Критерії мають бути прописані в проекті… Це буде такий достатньо амбітний та динамічний проект підтримки громадських платформ в європейській сфері, який може дати при вмілому використанні відповіді на деякі питання, на які ми протягом цього часу не могли дати відповіді», – заявив під час щорічної конференції Української національної платформи ФГС СхП Олександр Сушко, Співголова Платформи Громадянського Суспільства (в рамках Угоди про Асоціацію), Голова правління фонду «Відродження».


Платформа


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

  • ЦТРСМ Тритория

    Важливо забезпечити участь у грантових програмах молодих та амбітних недержавних громадських організацій, що не мають досвіду участі у грантах, але за власні кошти вже створюють події та займаються збереженням культурної спадщини. Наша місія: формування засад для самореалізації сучасного українця, сприяння національно-культурному відродженню та сталому розвитку Сумської області.