«Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах»: відкрито фотовиставку

Сьогодні, 2 жовтня,  в «Галереї Дому МК» відбулося відкриття фотовиставки «Думайдан – 2016: фотомиті», що присвячена попереднім підсумкам проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і ...

???????????????????????????????

Любов Єремічева

Сьогодні, 2 жовтня,  в «Галереї Дому МК» відбулося відкриття фотовиставки «Думайдан – 2016: фотомиті», що присвячена попереднім підсумкам проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах».

Відвідувачам виставки представлено кращі фотографії харківського екологічного активіста Олега Перегона, який брав участь у захисті місцевого лісопарку від вирубки перед ЄВРО-2012; фотографії занедбаних парків Тернопільщини екологіста Олександра Степаненка, фотоісторії журналіста УГСПЛ Олега Шинкаренка, активістів Тамари Харчилави, Нінель Суслової та Олександра Чеботарьова про мирні протести на Київщині, серед яких: захист від вирубки орнітологічного заказника місцевого значення «Пірнівський», протести проти ліквідації озера Качине в Дарницькому районі міста Києва та проти вирубки парку «Чорний Гай» в Ірпені.

Чому ми зібралися тут? Бо на початку цього року стартував проект “Думайдан”. Головна мета цього проекту – зібрати екологічних активістів, які захищають дерева, разом з правозахисниками, правниками, найкращими юристами України, і спробувати зробити наше законодавство більш сприятливим для того, щоб ми зберегли зелені насадження. Ні для кого, я думаю, не має секрету, що за останні десять-п’ятнадцять років наші міста, селища, ліси втратили стільки дерев, скільки, мабуть, не втрачали за попередні сто років. Вирубка йде, і зелені насадження відступають під бажанням когось ставити машину біля свого будинку, влаштувати кіоск… Чи просто сьогоденні, хвилинні забаганки особи можуть знищити цілий сквер або навіть парк у будь-якому місті, селищі нашої держави. Це довго тривати не може – ми знаємо, що у кожного дерева є велика робота, яку воно виконує безкоштовно для суспільства, виходячи на роботу з раннього ранку до пізнього вечора і навіть вночі. Це й вироблення кисню, це й боротьба із забрудненням повітря – ніхто так не вичищає пил у повітрі, як дерева, там, де сухо, вони зволожують повітря, там, де багато вологи, вони зупиняють повені…“, – говорить Олег Перегон, голова координаційної ради ГО “Зелений Фронт”, автор фотографій у серіях “Душі дерев”, “Захист дерев на Харківщині”, “Знаки природи”.

Виступ на відкритті Олени Сапожнікової, координаторки фотовиставки, юристки Центру стратегічних справ УГСПЛ, та Олега Перегона, голови координаційної ради ГО “Зелений Фронт”:

Виступ на відкритті Олега Шинкаренка, журналіста УГСПЛ, автора фотографій серії “Мирні протести на Київщині”:

Виступ на відкритті Олександра Чеботарьова, екологічного активіста на захист державного орнітологічного заказника місцевого значення “Пірнівський” у Вишгородському районі Київської області, де проживає унікальне поселення сірої чаплі, автора одного із фотоколажів виставки:

Деякі фотомиті виставки:

IMG_1219

IMG_1220

IMG_1221

IMG_1225

IMG_1227

IMG_1229

IMG_1235

IMG_1244

IMG_1247

IMG_1257

IMG_1259

IMG_1265

IMG_1254

 Виставка триватиме два дні, 2 та 3 жовтня, в «Галереї Дому МК» за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 57 Б, місто Київ (неподалік станції метро “Університет”) . Контактна особа: Олена Сапожнікова, ном. т.: 099 309 07 39.

Організатори проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах»: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Міжнародна благодійна організація “Екологія – Право – Людина”, Громадська організація Центр правових та політичних досліджень “СІМ”, Екологічна громадська організація “Зелений Світ”, Громадська організація “Зелений Фронт”.

Проект здійснюється за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida) та Міністерства закордонних справ Канади (Global affairs Canada).

Фотовиставка «Думайдан – 2016: фотомиті» у Києві  проведена також за підтримки «Галереї Дому МК».


Тематика публікації:                       

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще