До Дня миру відбувся фестиваль національних спільнот

З чеченською, єврейською, польською, німецькою, ромською, чеською, литовською, грецькою, татарською, вірменською, кримсько-татарською - та іншими культурами та традиціями познайомилися учасники ...

фестиваль

Громадський Простір

З чеченською, єврейською, польською, німецькою, ромською, чеською, литовською, грецькою, татарською, вірменською, кримсько-татарською – та іншими культурами та традиціями познайомилися учасники фестивалю «Київщина-сузір‘я злагоди», приуроченого до Міжнародного дня миру.

Захід відбувся 30 вересня за ініціативи Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації за сприяння Міністерства культури України та підтримки Ради національних спільнот України. Це вже вчетверте  фестиваль національних спільнот збирає представників різних культур та релігій. Цього року він був проведений на базі «Національного музею народної архітектури та побуту України» (музей Пирогово).

???????????????????????????????Фестиваль відбувся за участі представників Київської обласної державної адміністрації, депутатського та дипломатичного корпусу, Міністерства культури України, Міжнародних, Всеукраїнських, обласних національно-культурних товариств, релігійних, громадських та благодійних організацій, українських народних та аматорських колективів. 

???????????????????????????????“Київщина – одна з найбільш багатонаціональних областей України – на її території проживають представники понад 120 національностей з притаманною етнокультурою та релігією, усталеними звичаями та обрядами. Сьогодні особливо важливим є утвердження в суспільстві найвищих цінностей задля духовної і національної єдності, забезпечення поваги та толерантності, спонукання кожного з нас до особистої відповідальності змінювати себе і власну державу, – вважає Марія Бардин, начальник відділу у справах релігій та національностей управління культури, національностей та релігій КОДА, – Саме тому, метою заходу стала популяризація культури, звичаїв та традицій різних народів, неформальна міжкультурна та міжрелігійна комунікація, презентація творчих надбань Київщини”.

???????????????????????????????

На всіх учасників фестивалю чекали презентація музейних закладів Київщини, виставка картин, творчі виступи, дегустація національних страв різних країн, етно-дефіле національних костюмів, інтерактиви, майстер-класи та розваги для дітей.

???????????????????????????????

Ігор Подолянець, начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, зокрема, сказав у привітальному слові: “Я дякую усім національним товариствам, які мають можливість розвиватися на теренах Київської області – за те, що ви взяли участь у нашому святковому дійстві, дякую усім вельмишановним гостям, які відвідали наше свято. Хотілося б побажати усім щастя, миру, такого безхмарного неба над нашими головами і єдності, яка сьогодні присутня на нашому святі”. 

DSC_4259

фото:Сергій Колотуша

“Дійсно, ми всі зараз відчуваємо себе однією сім’єю – коли бачиш костюми представників різних національностей, які живуть в Україні, коли бачиш приязні усмішки, відчуваєш, що є велика сила в нас, в нашій країні, в нашого народу – сила ця в єдності, в нашій згуртованості та вмінні берегти ту спадщину і ті стосунки, які між нами є”, – привітав гостей свята Михайло Подюк, заступник директора департаменту у справах релігій та національностей – начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи з питань етнополітики Міністерства культури України.

DSC_4262

фото:Сергій Колотуша

Під час фестивалю громадська активістка, журналістка Громадського Простору Любов Єремічева започаткувала флеш-моб #Бутилюдиною_це.

“Ми звикли проживати наше життя, як представники тієї чи іншої нації, культури, певної традиції чи релігії, як художники чи інженери, чоловіки чи жінки. І це чудово. Але мені б хотілося, аби ми частіше також згадували про базу – що означає бути людьми. Якщо подивитися навколо, то можна зробити висновок, що бути людиною – це неодмінно починати війни, конфліктувати, маніпулювати, знищувати природу і все живе. А що як бути людиною – це нести відповідальність за власний розвиток та збереження всієї Планети? Я мрію, аби поруч із іншими міжнародними дням, був бодай один Міжнародний день людини. День, спеціально призначений для розмов, міркувань, медитацій та молитов, конференцій на тему “Бути людиною – це”, – зауважила вона у своєму виступі. 

???????????????????????????????

«Яготинський історичний музей», «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей», «Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році», «Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського» ознайомили зі своєю діяльністю та продемонстрували унікальні експозиції.  Представники «Київського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи» влаштували етно-дефіле, на якому були продемонстровані українські костюми та одяг східних країн.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині