Благодійність-2015 крізь призму об’єктива

У Національному музеї Тараса Шевченка під час відкриття фотовиставки "Благодійність крізь призму об'єктива" було оголошено імена переможців VI всеукраїнського фотоконкурсу, організованого Українським ...

02

Галина Жовтко

У Національному музеї Тараса Шевченка під час відкриття фотовиставки “Благодійність крізь призму об’єктива” було оголошено імена переможців VI всеукраїнського фотоконкурсу, організованого Українським форумом благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України.

У Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась фотовиставка “Благодійність крізь призму об’єктива”. Український форум благодійників

Опубліковано Громадський Простір 26 січня 2016 р.

 

Як зазначають організатори, фотоконкурс став відображенням нових суспільних процесів – фото 2015 року присвячені допомозі внутрішньо переміщеним особам та усім, хто постраждав від війни в Україні.

“Це фотоконкурс, який презентує найбільш повно, найбільш емоційно ту щоденну діяльність, ті щоденні подвиги, ідеї, прагнення і сподівання великих і менших проектів, які щодня змінюють світ навколо нас на краще”, – Євген Полтенко,  Голова правління УФБ.

“Сьогодні ми відкрили нашу шосту фотовиставку “Благодійність крізь призму об’єктива”. Це фотовиставка, яка підводить підсумки нашого фотоконкурсу, який проходив восени 2015 року. Ми отримали понад 700 фотографій з різних регіонів України, і журі відібрало 40 кращих фото для виставки. Серед цих робіт були відібрані переможці та призери різних номінацій. Звісно, роботи, які ми отримали, вони відображають  ту ситуацію, що відбувається у державі. Дуже багато робіт було пов’язано саме з допомогою армії, багато робіт було пов’язано з допомогою переміщеним особам. Багато робіт пов’язано з діяльністю фондів, благодійників, волонтерів у сфері охорони здоров’я. І якраз ці фотороботи показують у цілому картинку того, що відбувалося у секторі в 2015 році. У грудні ми провели із Фондом “Демократичні Ініціативи” соцдослідження щодо того, як жертвували та як волонтерили українці протягом 2015 року.  40% населення хоча б раз у рік жертвували, в середньому одне пожертвування складало 500 гривень, і це дуже багато. Хоча у 2014 році ці цифри були ще більшими, жертвували фінансово 60% населення, але все одно, це велика цифра, бо у домайданний період жертвували лише 20% українців. 13% волонтерів були активно залучені у різні волонтерські ініціативи. З однієї сторони, здається, що це мало, але з іншої сторони, кількість годин на волонтерську діяльність збільшилася. Ну і на що жертвували українці… в першу чергу на підтримку армії, друге – це сфера охорони здоров’я, і третє – це незахищена категорія населення, ВПО. Особливістю 2015 року став значний сплеск, ріст волонтерства та благодійності у східних регіонах України. І це дуже позитивна тенденція”, – розповіла у коментарі для Громадського Простору Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.

 

12643032_10153916706179294_6681685867325325166_n

 

12552546_10153916707349294_8483573806880296795_n

 

12644826_10153916703184294_4192541835423035476_n

 

04

Відкриття фотовиставки відбулося під живу музику від лауреата міжнародного музичного фестивалю, благодійника і волонтера АТО, кавалера Патріаршого Ордену Георгія Переможця саксофоніста Вадима Вітвицького та артистів «Театру переселенця», ансамблю фольклорної пісні «Дивина» з піснями Донбасу.

Імена переможців VI Всеукраїнського фотоконкурсу “Благодійність крізь призму об’єктива”:

1 місце – золота медаль Національної спілки фотохудожників України

Автор – Харківське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ\СНІД”.

Фото “Закриті обличчя”, Харків.

2 місце – срібна медаль НСФХУ

Автор – Христина Пучковська.

Фото “Киньте геть стереотипи”, Львів.

3 місце – бронзова медаль НСФХУ

Автор – Марина Яременко.

Фото “Моє тепло з тобою”, Київ.

Диплом І ступеня НСФХУ

Автор – Валентина Охлопкова.

Фото “Незламні”, Київ.

Диплом ІІ ступеня НСФХУ

Автор – Яна Рожнятовська.

Фото “Разом до майбутнього”, Київ.

Диплом ІІІ ступеня НСФХУ

Автор – Христина Пучковська.

Фото “Коли очі немов океан”, Львів.

Усі 40 світлин та їхні історії, які увійшли до фотовиставки, можна побачити в онлайн-галереї УФБ.

_____________________________________

«Благодійність крізь призму об’єктива» – всеукраїнський фотоконкурс, організований Українським форумом благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України. Його завдання – залучити любителів та професіоналів мистецтва фотографії, бізнес-компанії, благодійні й громадські організації до популяризації успішного досвіду благодійництва в Україні.

Уперше фотоконкурс відбувся 2010 року. Відтоді щоосені, у жовтні-листопаді, всі охочі надсилають світлини зі зворушливими історіями добрих справ, а у грудні журі «Благодійності крізь призму об’єктива» обирає 40 найкращих фоторобіт. Із них формується однойменнафотовиставка, яка експонується у музеях, галереях, будівлях парламенту й уряду в Києві, а з березня по листопад подорожує Україною. 2015 року фотовиставка побувала неподалік лінії розмежування, у Сєвєродонецьку та Дзержинську. Найкращі роботи разом з історіями публікуються у спеціальному фотокаталозі українською та англійською мовами.

2015 року на конкурс найдійшло 687 фото. Найактивніше брали участь Київщина і Дніпропетровщина. Найбільше світлин – у номінації «Благодійність дає надію». Це ілюстрації допомоги дітям-сиротам, сім’ям у кризових ситуаціях, людям літнього віку, безпритульним, людям з особливими потребами, внутрішньо переміщеним особам, постраждалим від природних лих. Другою за популярністю стала номінація «Благодійність дарує усмішки». Це фотографії, які зображують позитивні емоції, радісні події, пов’язані з благодійністю.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще